20.01.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 1.87 3.8 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Adam Larsson (NJD) (0 + 1) (07:12:19)

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 1, čas na ledě 12:43, 1 střela)
Marek Židlický (NJD) (0 + 0, čas na ledě 21:03, 0 střel)
Patrik Eliáš (NJD) (0 + 0, čas na ledě 17:48, 5 střel)
Martin Havlát (NJD) (0 + 1, čas na ledě 15:54, 3 střely)
Zápas je u svého konce. New Jersey vítězí v Kalifornii celkem jednoznačným výsledkem 5:2 ze svého pohledu, ve třetí části hry dokázali hosté přidat ještě dvě branky navrch. Přestože San Jose výrazně zvýšilo na závěr střeleckou aktivitu, na další gólové ovoce nedosáhlo. Spokojenější tak dnes z ledu odjíždějí muži z New Jersey, na ledě SAP Center slaví zaslouženě. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

60:00

59:24

Běží poslední minuta třetí třetiny, zároveň s největší pravděpodobností také celého zápasu. Alex Stalock raději pro jistotu podržel puk lapačkou na brankovišti a zajistil ještě jedno buly.

58:56

Dvojice hokejistů v dresu New Jersey Devils zamířila na útočnou štaci. Ale nyní zastavuje hráče z východu postavení mimo hru, vhazovat se bude na modré čáře ve střední třetině.

58:13

Zajímavostí je, že San Jose, ač většinu utkání prohrávalo také v počtu střel na branku, nakonec vévodí statistice střeleckých pokusů. Ale na góly má pořád jasně navrch tým Ďáblů.

57:57

Ještě jedna malá přestávka, za okamžik pokračujeme v závěru třetí třetiny.

57:45

Hala na chvíli zahučela, Tyler Kennedy mohl zasunovat skoro do poloviny odkryté brány, ale minul puk poskakující kolem jeho hokejky.

56:58

Patrik Eliáš s klidem zavezl puk do útočné třetiny Devils, na chvíli se u puku setkal se svým krajanem, ale dnes zároveň soupeřem Tomášem Hertlem.

56:00

Přestože tři góly jsou hodně, o čemž Sharks vědí, nevzdávají se. Tomáš Hertl kousek za modrou čarou zkusil vypálit a překvapit Schneidera.

Jacob JOSEFSON - 2:5

54:31

Devils právě vstřelili branku!
Tohle už bude hodně psychicky výhodné pro New Jersey. Přestože Ďáblové hráli v oslabení, nedělalo jim vůbec žádný problém uniknout v přečíslení dva na jednoho. Obrana San Jose zůstala vepředu v útočném pásmu, se spoluhráčem si vyměnil ve správný moment kotouč JACOB JOSEFSON. Pro autora pátého gólu New Jersey nebylo složité zakončit, střílel totiž do více jak z poloviny odkryté klece Sharks. Marek Židlický ještě chvilku pobude na trestné lavici. Asistence: Adam Henrique, Jon Merrill.

54:01

Nadále stejná situace. Ačkoliv domácí útočí a kombinují v pásmu hodně aktivně, střelecká stránka dnes není jejich nejsilnějším aspektem.

53:26

Přihrávka Thorntona před branku na Pavelskiho se s přesností neshledala, toho Devils využili k okamžitému vyhození kotouče alespoň za modrou obrannou čáru.

53:11

Jedna z dobrých možností pro San Jose, jak se mohou Žraloci dostat zase zpátky do zápasu. Za vysokou hůl míří za katr pykat český obránce Marek Židlický (NJD).

52:16

Sharks se přesto nevzdávají, hned po inkasovaném gólu vyrážejí na útočný výlet, i když teď je obrana New Jersey přeci jen zase o něco více jistější.

Travis ZAJAC - 2:4

2:5

Branky a nahrávky: 4. Pavelski (Thornton, Karlsson), 24. Nieto (Kennedy, Hertl) – 16. Tootoo (Sestito, Josefson), 17. Bernier (Gomez), 35. Bernier (Cammalleri, Henrique), 52. Zajac (Larsson, Havlát), 55. Josefson (Henrique, Merrill)

San Jose Sharks: Stalock – Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Hannan, Irwin – Pavelski, Thornton, Karlsson – Wingels, Couture, Marleau – Kennedy, Hertl, Nieto – McGinn, Sheppard, Desjardins

New Jersey Devils: Schneider – Larsson, Greene, Židlický, Fraser, Merrill, Gelinas – Bernier, Gomez, Henrique – Havlát, Zajac, Eliáš – Ryder, Cammalleri, Zubrus – Tootoo, Sestito, Whitney

Rozhodčí: Burchell, Peel – Cvik, Cameron

Diváci: 17 562