2:1

konec (0:0, 2:1, 0:0)

20.01.2015, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • Michal Šandor

Tipsport: 3.37 4.0 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi utkání, v němž Jokerit nepotvrdil roli favorita a prohrál na ledě Čerepovce 1:2. Hosté se sice ujali vedení zásluhou Jaakoly, jenomže Mons a Kagarlickij ještě ve druhé třetině otočili skóre. V posledním dějství už diváci gól neviděli, a tak si tři body za vítězství 2:1 připisuje Severstal. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer. (19:23:30)

60:00

59:56

Stasenko nedovoleně zastavil pronikajícího Mosese, za což si od rozhodčích vykoledoval menší trest za podražení. Stejný hráč pak porušil pravidla ještě jednou, a tak obdržel další trest na dvě minuty za krosček.

59:16

Tým Jokeritu Helsinky si vyžádal oddechový čas. Brankář Helenius zůstává na střídačce!

59:00

Do konce řádné hrací doby zbývá minuta a dá se tak očekávat, že Erkka Westerlund odvolá Heleniuse z branky.

58:12

Tým Čerepovce si vyžádal oddechový čas.

58:12

Ryan Gunderson zahrozil v oslabení a domácí diváci dávají svým hráčům najevo svoji nespokojenost.

56:42

Šance hráčů Jokeritu na nějaký bodový zisk se tenčí ještě víc, protože teď si hosté nepohlídali střídání a Sallinen odpyká menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:30

Thuresson dostal touš do útočného pásma, kde sice nezakončil, ale alespoň nastřádal pro svůj tým drahocenné sekundy.

55:22

Domácí vyhodili puk přes všechny čáry a celý ansámbl se znovu stěhuje před českého brankáře.

54:33

S blížícím se koncem základní hrací doby je Štěpánek v permanenci víc a víc. Teď musel dávat pozor na střelu Villeho Lajunena.

52:50

Z pravého křídla si do střelecké pozice najel Moses, ale Štěpánek byl i tentokrát na místě.

52:13

Koukal se dostal do svěráku se dvěma soupeři a fanoušci Severstalu hned dali jasně najevo, co si o tomto zákroku myslí.

51:22

Hosté uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ovšem hráči Čerepovce se z tohoto klinče sice dostali, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

50:37

Svými úspěšnými zákroky k němu přispívá také Jakub Štěpánek, který si nyní poradil se zakončením Kapanena.

49:50

Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a svěřenci kouče Petrova stále úspěšně brání jednobrankový náskok.

48:40

Trubačjov vzal koncovku na sebe, ale jeho sražená střela skončila mezi diváky. Buly se tak uskuteční před Heleniusem.

48:22

Puk před Štěpánkem divně poskakoval, a tak jej gólman ve službách Čerepovce raději ukryl do lapačky. Jeden z čárových sudích si navíc nechává ošetřit menší bolístku.

47:23

Kagarlickij měl napřaženo ke střele, ale nepochopitelně ještě přihrával svému spoluhráči, čímž celou útočnou akci pokazil.

2:1

Branky a nahrávky: 33. Mons (Urbom), 35. Kagarlickij (Mons) – 22. Jaakola (Aaltonen)

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Šinin, Arzamascev, Pyett, Chochlov, Stasenko, Urbom, Antropov – Trubačjov, Monachov, Trunjov – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Kagarlickij, Mons, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, But – Kvapil.

Jokerit Helsinky: Helenius – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Wirtanen, Aaltonen, Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Hahl, Poysti.

Rozhodčí: Zacharov, Romasko – Metalnikov, Sirotkin