Olympijské hry - Lukostřelba

Týmová soutěž - čtvrtfinále, semifinále a finále (ženy)

Vítěz: Jižní Korea

25.07.2021, 06:45 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Korejky vládnou soutěži týmů! Po zisku třetí sady v poměru 54-51 slaví vítězství 6:0 a zisk zlatých olympijských medailí! Od roku 1988 nenašly v této disciplíně přemožitelky!

Korejky jsou zatím nezastavitelné. Druhou sadu ovládly 56-55 a za stavu 4-0 jsou jediný bod od zisku olympijského zlata!

Bělorusky sice ve třetím setu zabraly a dosáhly 55 bodů, ale Němky dokázaly vyrovnat, vypůlit třetí sadu a díky tomu vítězí v souboji o bronz 5:1! Němky získaly první medaili od bronzu v Sydney 2000.

Rusky jsou ve finále! Vítězí ve třetím setu jednoznačně 57-52!

Tak to je pro Němky obrovská facka. Posledním šípem ve vyhraném setu trefila jejich lukostřelkyně pouhou dvojku. A je to tak prohra 48-51. A Rusky vedou 3:1.

Ač Korejky posledním šípem ve třetím setu trefily sedmičku, stačí to. Po remíze vítězí v utkání 5:1.

Bělorusky sílící vítr zvládly dokonale! Dvě desítky, celkem 54 bodů a postup po výhře 5:3!

Jenže Rusky daly čtyři desítky a doslova rozdrtily své americké soupeřky. Vítězí 6:0.

Tzv. sweep, tedy výhra bez jakéhokoliv zaváhání. Korejky po výhře 56-49 ve třetím setu vítězí 6:0 celkově.

Německé lukostřelkyně ve čtvrtém setu dominovaly. Mexičanky nenavázaly na dobrý výkon z předchozí sady, šípy se jim rozletěly po terči na hůře bodovaná místa, a tak prohrávají celkově 2:6.