Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)

Japonsko - Argentina

1:2

konec (0:1, 0:1, 0:0, 1:0)

25.07.2021, 12:00 • Oi Hockey Stadium South Pitch, Tokio • Skupina A • Daniel Fekets (@DFekets)

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. Na počtenou! (13:30:30)
Druhý boj obou týmů v Tokiu je u konce. Argentina už v úvodních dvaceti minutách dokázala vsítit dvě branky a těmito zásahy se zároveň uklidnila. Japonsko bylo favoritovi vyrovnaným sokem, ale bohužel pro něj skórovalo až v úplném závěru. Argentina si tedy připisuje své první vítězství na turnaji, domácí Japonci na svůj první bodový zisk stále čekají.

Utkání nám skončilo.

60

Japonsko právě vstřelilo branku!

Ale podívejme se na to! KENTA TANAKA předvedl skvělou individuální akci, když se protáhl až před bránu a Vivaldiho překonal ranou mezi nohy. Třiadvacet sekund před koncem tedy přichází pro Japonsko naděje. 1:2.

59

Jenže nápor domácích ani přijít nemůže, neboť se za posledních pár minut pořádně nedostali na balonek. Argentina zvládá koncovku duelu skvěle.

58

Nedokázali. Rána zamířila vysoko nad bránu, takže nebezpečí pro Jošikawu z toho nebylo.

58

Na řadě je trestný roh pro Argentinu. Dokáží jej hosté podruhé v utkání využít?

57

Střelec úvodní branky Tolini tahá čas u postranní čáry na polovině Japonců. Domácím pozemním hokejistům trochu už tečou nervy.

56

Už jen něco málo přes čtyři minuty scházejí do konce dnešního klání. Japonsko se ve čtvrté čtvrtině zatím dostalo k jediné střele na bránu.

55

Vysoký centr ze strany Argentiny neměl naději na úspěch. Balonek prosvištěl okolo pravé tyče z pohledu japonského brankáře daleko mimo.

54

Lucas Vila znovu podržel míček v rohu hrací plochy. Argentina tyto minuty zvládá opravdu skvěle.

54

Jamada se odhodlal ke střele z obrovské vzdálenosti. Vivaldi ale situaci kontroloval a zároveň do zákroku nemusel.

53

Pozemní hokejisté Japonska přenesli těžiště na útočnou polovinu, tam se nyní snaží co nejlépe kombinovat.

51

Ze strany Argentiny je to už hodně taktická podívaná. Nicméně celek v modrobílých dresech je velmi blízko k prvnímu vítězství na turnaji.

50

Vysoký nához hostů skončil v moci brankáře Jošikawy, který tak bude mít dostatek času a prostoru ke kloudné rozehrávce.

49

Mazzilli pošetřil čas v rohu. Hned tři Japonci se k argentinskému hráči seběhli, ale měli velký problém jej obrat.

48

Cicileo zavedl míček dostatečně daleko od argentinské brány, poté ale neměl podporu spoluhráčů, takže napadání Japonska přineslo ovoce.

47

První minuta závěrečného dějství probíhala víceméně na polovině hrací plochy. Japonci se ale nutně potřebují dostávat daleko blíže k Vivaldiho bráně.