Menu

Další

Olympijské hry - Střelba

Vzduchová pistole - kvalifikace (ženy)

konec

25.07.2021, 02:00 • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Žan-sin Ťiang dokonce svým výkonem překonala dosavadní rekord kvalifikace na LOH. (03:23:17)
Pořadí kvalifikace

1. Žan-sin Ťiang (CHN) 587 (QOR)
2. Anna Korakakiová (GRE) 585
3. Vitalina Bacaraškinová (ROC) 582
4. Lin Jüe-mej (CHN) 579
5. Mathilde Lamolle (FRA) 578
6. Antoaneta Kostadinová (BUL) 578
7. Olena Kostěvyčová (UKR) 577
8. Celine Gobervilleová (FRA) 577
Kvalifikace je u konce. Úchvatné výkony předvedla hlavně Číňanka Ťiang, která posledním kolem kvalifikace prošla beze ztráty květinky. Sto bodů ze sta. Na druhém a třetím místě skončily bronzová a stříbrná medailistka z Ria 2016. Postupuje celkem osmička střelkyní.
Ťiang po sedmi střelách poslední série úspěšná na sto procent. První místo v kvalifikaci už ji nikdo nevezme. Korakakiová dokázala trefit šest desítek v řadě a s průměrem 7,50 skončí na druhém místě. Otázkou je, zda třetí místo udrží Bacaraškinová.
Bacaraškinové se poslední dvě střely vůbec nepodařily a ta tak zaznamenala "jen" 96 bodů v posledním kole! Korakakiová zaznamenala tři desítky po sobě a s padesáti osmi body v poslední střelbě hájí druhé místo.
Rusce zbývají dvě rány v poslední střelbě. Ztratila pouze dva body. Korakakiová se opět propadla pod Ťiang, která střílí velmi hezky. A teprve páté kolo.
Bacaraškinová jde do vedení poté, co první čtyři střely poslední série "udělala" za deset. Korakakiová chybovala, po třech střelách má 28 bodů. V páté sérii obě střelkyně zaznamenal opět shodný počet bodů, 98.

Změna na topu! Na první místo se dostává Korakakiová, na druhé Bacaraškinová, která ve čtvrtém kole taktéž zaznamenala 99 bodů. A v tom pátém 98. Vypadá to, že si to tyto dvě střelkyně a ještě Číňanka Ťiang rozdají o první místo. Ťiang má ale k dobru ještě devět střel pátého kola. První byla za osmičku, což není úplně nejlepší.
Korakaiová nastřílela ve čtvrtém kole parádních 99 a posouvá se tak před Rusku Bacaraškinovou. Čtvrté místo pak drží Lin Jüe-mej, která taktéž zaznamenala ve čtvrté střelbě 99.
Některé závodnice ovšem už začínají pátou střelbu, zatímco jsou i případy, které ještě nedokončily tu třetí. Je tak možné, že se pořadí ještě trochu zamíchá.
Bacaraškinová už je druhá. Ve čtvrté střelbě nastřílela skvělých 99 bodů. Poslední bronzová medailistka z Ria Korakakiová drží třetí místo po velmi dobrých prvních dvou střelbách.
Skupina na čele už se začíná formovat. Ťiang sice na šesté střele třetí střelby trefila jen osm po předchozích desítkách, zatím je ale stále velmi dobře naladěná, protože má skvělé výsledky.
Na čelo se vyhoupla i Bacararaškinová, která sice ze začátku nastřílela "jen"95, ale následně dvakrát dokázala zaznamenat 97 a po třech střelách čtvrté série je zatím stoprocentní.
Po chvíli se vrcholek vrací Žan-sin Ťiang, která v obou kolech trefila 97 a nyní je po pěti střelách zatím stoprocentní. Na druhém místě je nově následována další Číňankou – Lin Jüe-mej. Ta už ale střílí ve čtvrté sérii.
Vítězka kvalifikace a stříbrná medailistka z Ria, Vitalina Bacarašniková, je zatím až na čtrnáctém místě. a to už střílí třetí sérii. V první totiž ztratila pět bodů, ve druhé pak tři. Nyní ztrácí dva a před sebou má pět dalších střel.
Poskočila také Mongolka Anudari Tsolmonbaatar, která ve druhém kole pravděpodobně zaznamená lepší výsledek, než v prvním. Nyní ji to stačí na průběžné druhé místo.
Na šesté místo se vyšplhala Anna Korakakiová, řecká střelkyně, která skončila v loňské kvalifikaci i finále celkově třetí.
Na druhé místo se dostala Mathilde Lamolleová, která v prvním kole nastřílela 99 bodů, což je jednoznačně nejvíc. Ve druhém ale rovnou pět ztratila. Průměr jí tak klesl k 9,70.
Poslední střela se ji ale vůbec nevyvedla a v pořadí prvního kola se propadla na čtvrté místo. Mezitím se do čela kvalifikace dostala Agate Rasmaneová z Lotyšska, která zaváhala jen u dvou střel, kdy trefila devítky.

Vzduchová pistole - kvalifikace (ženy)

konec

Zpět na online


Statistiky:
Pořadí kvalifikace
1. Žan-sin Ťiang (CHN) 587
2. Anna Korakakiová (GRE) 585
3. Vitalina Bacaraškinová (ROC) 582
4. Lin Jüe-mej (CHN) 579
5. Mathilde Lamolle (FRA) 578
6. Antoaneta Kostadinová (BUL) 578
7. Olena Kostěvyčová (UKR) 577
8. Celine Gobervilleová (FRA) 577
Startovní listina
3 Heidi Diethelm Gerberová (SUI)
4 Olfa Charniová (TUN)
5 Haniyeh Rostamiyan (IRI)
6 Veronika Majorová (HUN)
7 Klaudia Bresová (POL)
8 Lin Jüe-mej (CHN)
9 Chiruzu Sasaki (JAP)
10 Eleanor Bezzinová (MLT)
11 Viktoria Čajková (BLR)
12 Antoaneta Kostadinová (BUL)
13 Sandra Uptagrafftová (USA)
14 Anna Dulceová (MDA)
15 Agate Rasmaneová (LAT)
16 Alexis Laganová (USA)
17 Sylvia Steinerová (AUT)
18 Gundegmaa Otryad (YEM)
20 Naphaswan Yangpaiboon (THA)
21 Bomi Kim (KOR)
24 Monika Karschová (GER)
25 Diana Flores Durangová (ECU)
26 Andudari Tsolmonbaatar (MGL)
27 Faw Al-Kaabi (IRQ)
28 Carina Wimmerová (GER)
29 Žan-sin Ťiang (CHN)
31 Radwa Abdel Latif (EGY)
32 Laina Perezová (CUB)
33 Elmira Karapetyan (ARM)
34 Olena Kostěvyč (UKR)
35 Anna Korakakiová (GRE)
36 Chia-Ying WU (TPE)
37 Dina Aspandiyarová (AUS)
38 Chia Chen Tien (TPE)
39 Tanyaporn Prucksakorn (THA)
41 Singh Yashawini Deswal (IND)
42 Elena Galibovitchová (AUS)
43 Mathilde Lamolleová (FRA)
44 Maria Grzděvová (BUL)
45 Satoko Yamada (JPN)
46 Margharita Černousová (ROC)
47 Zorana Arunovićová (SRB)
48 Jelena Pantovićová (SRB)
49 Celine Gorbevilleová (FRA)
50 Lynda Kyejková (CAN)
51 Hala Elhoharí (EGY)
52 Manu Bhaker (IND)
53 Gaeun Choo (KOR)
54 Andrea Perez Penaová (ECU)
55 Manuela Delilajová (ALB)
56 Nino Salukvadze (GEO)
57 Jasmina Milovanovićová (SRB)