Další

Olympijské hry - Stolní tenis

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále

25.07.2021, 03:00 • Lukáš Foff

Ode mě je to z programu čtvrtfinále smíšené čtyřhry všechno. Sledovali jsme až na jednu výjimku velmi vyrovnaná utkání, kde rozhodovaly drobnosti. Nakonec se v semifinále objeví také jeden evropský pár – Francouzi Lebesson/Yuanová, ale ti narazí na nasazené jedničky z Číny. Dvojice Xu/Liu pro ně bude hodně těžký oříšek.

Stolní tenis pokračuje druhými koly dvouher už za malou chvíli. V 8:30 bude hrát Lubomír Jančařík s Kazachem Gerassimenkem a o 45 minut později, pokud se zápasy na stolech nebudou protahovat, se představí ve své premiéře v Tokiu také Hana Matelová. (05:37:21)

Smíšená čtyřhra – čtvrtfinále

Xu/Liu (CHN) – Ionescu/Szőcsová (ROU) 4:0
Lebesson/Yuanová (FRA) – Wong/Doo (HKG) 4:3
Lin/Cheng (TPE) – Lee/Jeon (KOR) 4:2
Franziska/Soljaová (GER) – Mizutani/Itová (JPN) 3:4

Je dobojováno a z postupu se nakonec radují domácí Japonci! Ti odvrátili neskutečných 7 mečbolů a sami využili druhou příležitost. Mima Itová sáhla po překvapivém dlouhém podání a Soljaová to vůbec nečekala.
Momentální skóre je 14:14. Němci nevyužili ani sedmou příležitost.
Německo ale prasátkem o pásku také umazalo mečbol soupeře.
No a pozor, je tu první mečbol pro Japonce!
... a ani tu nevyužívají. To je neskutečné drama.
Evropané dostávají šestou příležitost ukončit utkání...
Soljaová ale pokazila příjem podání od Itové a je srovnáno na 11:11.
Soljaová ale zahrála dobře na tělo Mizutaniho a je tu 5. mečbol pro Němce.
A další dva mečboly odvrácené. Jun Mizutani v hale skoro létá, jak se raduje. Stav 10:10.

Němci vedli 10:6 a vypracovali si 4 mečboly, ale první dva japonská dvojice odvrací!
Japonci prohrávali už 9:1, ale snížili na 9:5. Německý trenér Rosskopf reaguje oddechovým časem.
7:1 pro Německo. Mizutani s Itovou nyní takřka nevědí, co hrát.
Na otočce už je to dokonce 5:0! Tak tohle vypadá s Franziskou a Soljaovou velmi nadějně.
Výborný start pro naše sousedy, kteří vedou v sedmé sadě 3:0.
A to se jim daří. 11:8 pro japonskou dvojici a v tomto souboji se tak půjde do rozhodující sady. Uvidíme v semifinále překvapivě hned dva evropské páry a senzační konec domácích hrdinů už před medailovými příčkami?
Mladičká Mima Itová teď minula nahraný míč a stav je 9:8 pro ní a Juna Mizutaniho. Přesto si teď domácí reprezentanti vybírají oddechový čas, protože bezpodmínečně musí tuto sadu dohrát do vítězného konce.

Tchajpejci jsou třetími semifinalisty! Nad korejským párem vítězí 4:2 a budou čekat na to, jak dopadne souboj mezi Německem a Japonskem. Tam to vypadá na sedmý set, protože Japonci vedou 9:7.