26.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Patrik Czepiec

Tipsport: 3.03 4.24 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Sonny Milano (ANA) 2+0
2. Josh Manson (ANA) 0+1
3. Tyler Ennis (EDM) 1+1
Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Velmi vyrovnané utkání jde nakonec díky Adama Henriquea a Sonnyho Milana na pažbu Anaheimu, který se v průběhu druhé i třetí třetiny poněkud trápil. V defenzivě ale nedělal výraznější chyby, a i proto si došel pro dvoubodové vítězství.

62:05

62:05 Sonny MILANO - 4:3

62:05

Anaheim právě vstřelil branku!
A SONNY MILANO končí tento duel přesně tak, jak ho odstartoval – vstřelenou brankou. V pokračující přesilovce zaparkoval na hraně brankoviště, zpoza klece mu na hůl přistála přihrávka Adama Henriquea a novopečený útočník Ducks střelou na vzdálenější tyčku neudělal chybu. Je rozhodnuto, Anaheim vítězí v prodloužení. Asistence: Adam Henrique, Ryan Getzlaf.

61:55

Kombinace se zatím nedaří, vede ji Getzlaf.

61:09

Oddechový čas pro domácí.

61:09

Connor McDavid podrážel při obranné snaze a Ducks mohou rozhodnout.

60:25

Draisaitl stál sám před bránou, ale nerozhodl a rozehrávky se zmocní Ducks.

60:01

Ve třetí třetině se podařilo Edmontonu hned dvakrát srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. Vyrovnávací trefu zaznamenal Andreas Athanasiou. Skóre má hodnotu 3:3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

Čtrnáct vteřin před koncem se vhazuje ve středním pásmu.

59:14

Střela Williama Lagessona nenašla cestu mezi tři tyče.

59:08

Ještě jedno buly před Gibsonem.

58:37

Zahrozil i Richard Rakell, ale jeho přihrávka nenašla nikoho v černém dresu, přestože se o zakončení snažil Michael Del Zotto.

57:33

Edmonton má tlak, od modré nahazoval Adam Larsson, ale scházelo mu několik centimetrů.

55:25

55:25 Andreas ATHANASIOU - 3:3

55:25

Edmonton právě vstřelil branku!
Velmi rychlá odpověď, které se dočkala nová posila ANDREAS ATHANASIOU. Bývalý útočník Detroitu stál v pravý čas na hranici brankoviště a dorazil střelu Tylera Ennise, která se překulila před beton Gibsona. Asistence: Tyler Ennis, Connor McDavid,

54:35

Od modré puk centroval Caleb Jones, ale Gibson svým pohybem černou pryž zkontroloval.

52:33

52:33 Adam HENRIQUE - 3:2

52:33

Velký propad hostující defenzivy a ADAM HENRIQUE z bezprostřední vzdálenosti dává gól, kterým značně přibližuje svůj tým k vítězství. Nepohrdl přihrávkou Dantona Heinena do jízdy a vsítil svůj 24. gól v této sezoně. U trefy sehrál svou roli i Manson. Asistence: Danton Heinen, Josh Manson.

52:18

Edmonton po komerční pauze jen na zakázané uvolnění.

51:21

Propadnutí domácí obrany zkoušel trestat Adam Henrique, ale puk nechal za sebou.

50:13

Andreas Athanasiou pálil z pravé strany, teč změnila dráhu letu puku, ale ten i tak skončil těsně vedle.

49:37

Ani Connor McDavid se tentokrát ke kloudnému zakončení nedostal.

48:48

Kiefer Sherwood také nehraje špatný zápas, znovu se jal ostřelovat branku soupeře.

48:15

Střela Rakella z výrazného úhlu skončila na zadním mantinelu.

47:55

Getzlaf rozjel ještě jednu akci, ta je ale zastavena ofsajdem. Za chvíli se Jones vrátí na led.

47:31

Domácí se zvládnout osvobodit.

46:23

Christian Djoos zkoušel propasírovat puk na branku, jeho snaha přišla vniveč.

46:02

Domácí mají šanci vrátit se rychle do vedení, Jones fauloval, když držel protihráče.

45:27

Anaheim přece jen polevil, ale Irwin se nebál vypálit z větší vzdálenosti. Smith měl vcelku snadnou práci.

44:23

44:23 Leon DRAISAITL - 2:2

44:23

Oilers se od samého počátku přesilovky drželi v útočném pásmu a puk doputoval až na hůl LEONA DRAISAITLA. Ten si z vrcholku kruhu věděl rady a příklepem napálil kotouč do sítě. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.

43:30

Heinen se snažil dosáhnout na odražený puk, místo toho zasáhl soupeře a je tu šance srovnat.

43:03

Ihned po buly zajímavá střela od modré čáry, kterou vyslal William Lagesson, Gibson ji skryl do rukavice.

42:34

Teď se ve středním pásmu nedobrovolně prolétl Caleb Jones a puk mají na hokejkách hráči Ducks.

41:27

Alex Chiasson vyčkával na pas Connora McDavida, který jen o chloupek nenamířil přesně. Edmonton se bude hnát za vyrovnáním od úvodních minut této třetiny.

40:53

Ryan Nugent-Hopkins sice namířil svou střelu na branku, ale nevzniklo z ní žádné velké ohrožení.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce se podařilo Edmontonu po rychlé akci z vlastní obranné třetiny snížit, na vyrovnaní ale hosté ještě musí nějakou chvíli počkat. Počet šancí byl tentokrát značně omezený, i proto Ducks udrželi své vedení v poměru 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:24

Getzlaf se snažil zastavit hákováním McDavida, a byť mu nezpůsobil újmu, půjde na trestnou lavici.

39:02

Getzlaf opět nabízel kotouč do nebezpečné pozice, zakončovat se pokoušel Kiefer Sherwood, ale znovu neúspěšně.

38:18

Tyler Ennis zkoušel bekhendem tlačit kotouč do brankoviště, jenže přihrávka mu nevyšla a přerušuje se.

35:52

35:50

Na poslední chvíli při vlastním oslabení zastaven Draisaitl.

35:36

Neprosadil se ani Sonny Milano střelou z vrcholku kruhu.

35:00

Oilers se napodruhé v klidu osvobozují.

33:52

Rakell byl při zakončení hákován.

33:52

Perfektní zákrok Smithe proti kličce Richarda Rakella.

33:20

Andrew Agozzino se nedokázal připomenout svým nahozením, tempo se ustálilo na bodu mrazu.

32:27

Mikeu Smithovi se nelíbil atak před bránou a Sam Steel musí rychle odbruslit z brankoviště.

31:12

Ennis tentokrát nepřijmul přihrávku McDavida,

30:28

Henrique zatím neúspěšně kombinuje s Heinenem.

29:09

29:09 Tyler ENNIS - 2:1

29:09

Nádherná akce a Oilers snižují. Nově seskládaná formace má od počátku určitou chemii, Connor McDavid zavezl kotouč do pásma, přihrál na Andrease Anthanasioua a ten celou kombinaci vyšperkoval přihrávkou na TYLERA ENNISE. Jeho patnáctá trefa v tomto ročníku je velmi důležitá pro budoucí průběh zápasu. Asistence: Andreas Athanasiou a Connor McDavid.

28:21

Rakell zkoušel vypálit z levé strany po dobré příhře Jacoba Larssona, ale trefil přesouvajícího se Smithe.

27:54

Draisaitlova střela a po ní leží na zemi Hampus Lindholm.

26:55

Andrew Agozzino při přečíslení perfektně oslovil Cartera Rowneyho, který ale ztroskotal na chabém zakončení.

26:13

Domácí řeší situaci zakázaným uvolněním.

25:58

Geztlaf tentokrát neosvobodil Ducks a ti se musí nadále bránit.

25:08

Perfektní pas mířící na Connora McDavida, který byl ale nakonec zpacifikován.

24:13

Caleb Jones a Adam Larsson osvobozujíc svůj celek od tlaku soupeře.

23:47

Ethan Bear se odhodlal ke střele příklepem, jenže jeho rána mířila na přední tyč, kde Gibson dobře viděl.

23:10

Hostující Nurse jen poslal puk za Gibsona, který se ho snažil rychle rozehrát.

22:23

Getzlaf spolupracoval s Del Zottem, z nadějné možnosti ale nevzešlo vážnější ohrožení Smithe, třebaže musel vytáhnout zákrok betonem.

21:27

Rozehrávky se chopil Smith a Andreas Athanasiou zkoušel kombinovat s Tylerem Ennisem, avšak v útočném pásmu neuspěl.

20:15

Josh Archibald zkoušel hned od začátku vyprodukovat nebezpečnou situaci, ale střela mu nevyšla a zamířila mimo.

20:01

Statistiky 1. třetiny

Střely: 6:10
Hity: 8:17
Trestné minuty: 0:2
V první třetině byl rozhodně aktivnější Anaheim, zejména jeho nové akvizice. První gól dával Sonny Milano a o pár minut později se prosadil i Nicolas Deslauriers. Jejich trefy udávají současný stav 2:0. Bude zajímavé sledovat, jak se herní obraz změní v prostřední části zápasu, zatím ale Ducks utkání kontrolují.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:19

Adam Larsson se zapomněl v útoku, i proto Alex Chiasson neudržel pásmo.

18:32

Patrick Russell nedokázal překonat modrou linii s pukem na holi, o chvíli později se nacházel v ofsajdu Getzlaf.

17:30

Josh Manson čekal na přihrávku Jakoba Silfverberga, které se k němu nakonec přece jen dostala. Jen o kousek ji nedokázal trefit.

17:18

Střela i na druhé straně, Edmonton se neprosazuje.

17:08

Michael Del Zotto se neprezentoval nejpřesnější ranou, i proto našel rukavici Mikea Smithe.

16:32

Adam Larsson zkusil nachytat Gibsona od modré čáry, ale našel jen zadní mantinel.

15:59

Draisaitl přihrál na Ryana Nugenta-Hopkinse, jenže ani krosový pas nepřekvapil Gibsona, který při přesunu zvládl včas sepnout své betony.

15:42

Josh Manson zprostředkoval nahození do útočného pásma, tam se ale Anaheim dlouho neohřál.

14:27

Ethan Bear zvládl ošemetnou situaci za svou brankou, s následným zakončením si ale poradil Smith.

13:12

13:12 Nicolas DESLAURIERS - 2:0

13:12

NICOLAS DESLAURIES dostal perfektní přihrávku do předbrankového prostoru a je to rázem 2:0. Jacob Larsson poslal luxusní nabídku a Deslauries ji nehodlal odmítnout, což se projevilo při jeho sebevědomém zakončení k tyči. Ducks dokáži zužitkovat své šance, i proto vedou už o dva góly. Asistence: Jacob Larsson, Michael Del Zotto.

12:36

Getzlaf perfektně našel před brankou Nicolasa Deslaurierse a jen málo chybělo tomu, aby se prosadil.

12:04

Richard Rakell sice proskočil přes modrou čáru, tam se ale jeho postup zastavil. Po další akci Ducks nedokázal tečovat ránu od modré čáry.

10:58

Connor McDavid pálil z mezikruží a zase jen těsně minul anaheimskou bránu. Ducks teď nehrají nejlépe a koledují si o inkasovaný gól.

10:23

Sonny Milano znovu hodně nebezpečný, jeho tečovaná střela nadělala Smithovi problémy.

09:44

Icing hostů, vhazovat se bude před Mikem Smithem.

08:56

08:45

Larsson vyhazuje, hostům se přesilovka nedaří sehrát podle představ.

07:42

Rána Leona Draisaitla našla jen brankovou konstrukci.

06:56

Adam Henrique si nedal pozor a bude pykat po faulu na Jonese. Dvě minuty za sekání.

06:46

Ani Heinen se nechce nechat zahanbit. Jeho zakončení ale v brance neskončilo.

05:48

05:48 Sonny MILANO - 1:0

05:48

A nová posila se okamžitě zapisuje do osudu zápasu. SONNY MILANO vybojoval kotouč u mantinelu, vyjel na střed a zakončením jednou rukou šokoval Mikea Smithe v brance Oilers. Domácí Anaheim se ujímá vedení. Pro Milana je to naprosto snový začátek nového angažmá. Bez asistence.

04:32

Alex Chiasson chtěl vyzkoušet pozornost Gibsona, ale jeho střela také nemíří přesně.

04:07

Draisaitl nabízel puk před branku, ale nepovedla se mu přihrávka. O chvíli později vyhnal spoluhráče z pásma.

03:24

Henrique postupoval do pásma, ale Kiefer Sherwood najíždějící na střed hřiště se ke kotouči nakonec nedostal.

02:53

Christian Djoos je také novým mužem, avšak v sestavě Anaheimu. Jeho nahození od modré čáry se neujalo.

02:42

Hosté si neporozuměli při rozehrávce a je z toho pouze icing.

02:15

Riley Sheahan zkusil prostřelit Gibsona z ostrého úhlu, ale nemohl uspět.

01:27

Před brankou se nabízel Andreas Athanasiou, nová posila Edmontonu.

00:46

Josh Archibald se nemohl dostat do útočného pásma kvůli ofsajdového postavení svého spoluhráče.

00:01

Před zápasem ještě uvidíme ceremoniál s Williem Eldonem O'Reem, prvním Afroameričanem, který kdy hrál v NHL, a Blake Boldenovou, první Afroameričankou v ženském profesionálním hokeji.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Irwin, Ja. Larsson, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Jones, A. Larsson, Lagesson, Green – Ennis, McDavid, Athanasiou – Nugent-Hopkins, Draisaitl, J. Archibald – M. Granlund, Sheahan, Chiasson – Khaira, Haas, P. Russell..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

4:3

Branky a nahrávky: 6. Milano, 14. Deslauriers (Ja. Larsson, Del Zotto), 53. Henrique (Heinen, Manson), 63. Milano (Henrique, Getzlaf) – 30. Ennis (Athanasiou, McDavid), 45. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 56. Athanasiou (Ennis, McDavid)

05:48 ANA 1:0 Milano
06:56 ANA 2 Henrique, sekání
13:12 ANA 2:0 Deslauriers (Ja. Larsson, Del Zotto)
29:09 EDM 2:1 Ennis (Athanasiou, McDavid)
33:52 EDM 2 A. Larsson, hákování
39:24 ANA 2 Getzlaf, hákování
43:30 ANA 2 Heinen, vysoká hůl
44:23 EDM 2:2 Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid)