Richard Pánik (WSH) 0+1, 2 střely, čas na ledě 9:02.
Střely na branku: 37 – 33 (10:6, 12:17, 11:7, 4:3)
Trestné minuty: 11 – 7
Využité přesilové hry: 0/1 – 0/1
Vyhraná vhazování: 51 % – 49 %
Bodyčky: 25 – 17.
Capitals si dobře rozehraný duel hodně zkomplikoval, ale prostřednictvím nájezdů si přesto vybojovali druhou výhru v řadě a upevnili si ve své Metropolitní divizi první místo. Winnipeg naopak potřetí nebodoval a na Západě zůstává pod příčkami zajišťující postup do vyřazovacích bojů.
Je dobojováno! Washington měl vynikající rozjezd a po deseti minutách hry vedl už 2:0. Předzápasovou oslavu 700. gólu stylově ozdobil Alexandr Ovečkin a posléze se z protiútoku prosadil Jakub Vrána. Ve druhé třetině se prosadil také Hathaway a s hosty to začalo vypadat hodně bledě. Krátce před přestávkou jim ale dal naději Ehlers a Connor s Scheifelem ve třetí třetině dokonce dostali celý zápas do prodloužení. Přes to jsme se dostali až k nájezdům, v jejíchž páté sérii jako správný kapitán rozhodl Alexandr Ovečkin.

Alexandr OVEČKIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.

5. série 3:2

Nikolaj Ehlers vsadil na ruský blafák, jenže Holtby jeho ránu golfákem vyrazil!

Alexandr Ovečkin si snad jako první přehodil puk na bekhend a střelou k úplně volné bližší tyči vrátil Washingtonu průběžné vedení!

4. série 2:2

Jenže na programu bude i pátá série! Wheeler si zpomalil v prostoru mezi kruhy a trefil přesně nad levé brankářovo rameno.

4. série 2:1

Další mečbol pro Washington! Přesnou střelou pod víko se něj zasloužil švédský útočník Nicklas Bäckström.

3. série 1:1

Mark Scheifele musel dát a tak také učinil, když našel velkou mezeru mezi Holtbyho betony!

3. série 1:0

Jevgenij Kuzněcov byl pár centimetrů od rozhodnutí! Svižná forhendová střela se však zastavila o Brossoitovu pravou tyč.

2. série 1:0

Za hlasitého bučení obecenstva se tentokrát rozjel Laine, proti kterému předvedl Holtby krásný semafor!

Ilja Kovelčuk mohl ozdobit svůj debut gólem v nájezdech, avšak do cesty se mu postavila Brossoitova lapačka.

1. série 1:0

Kyle Connor nabral velkou rychlost, u mezikruží náhle zpomalil, ale pak vystřelil jen do pravého Holtbyho betonu.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Ovečkin (Kuzněcov, Orlov), 11. J. Vrána (Oshie, Orlov), 34. Hathaway (Dowd, Pánik), rozh. náj. Ovečkin – 39. Ehlers (Eakin), 49. Connor, 57. Scheifele (Ehlers)