3:4

konec (1:2, 1:2, 1:0)

26.02.2020, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Petr Sumbal

Tipsport: 1.83 4.55 3.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji klidný zbytek noci. (03:38:00)
Československá stopa v utkání:
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:28
Erik Černák (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:01
1. John Tavares (TOR) 2+0
2. William Nylander (TOR) 1+1
3. Kevin Shattenkirk (TBL) 0+2
Zápas je u konce. Toronto v závěru ustálo drtivý tlak Tampy a veze si z jejího ledu cenné vítězství 4:3. Skóre zápasu otevřel pro domácí Tampu v desáté minutě Nikita Kučerov. Ještě v první části ale Toronto skóre otočilo zásluhou Jaka Muzzina a Johna Tavarese. Druhá třetina měla vlastně totožný vývoj. Nejprve se povedlo srovnat na 2:2 Patricku Maroonovi, ale pak Toronto znovu kontrovalo dvěma góly. Podruhé v utkání se prosadil John Tavares a po něm ještě nádherným způsobem s hokejkou mezi nohama William Nylander. Ve třetí třetině měla Tampa obrovskou převahu, ale vytěžila z ní jen snížení Yanniho Gourda na konečných 3:4.

59:28

Oddechový čas pro domácí.

59:28

Další Kučerovou ránu dokázal Vasilevskij chytit a kotouč si ponechal u sebe a přerušil hru.

59:22

Kučerovovu ránu srazil mimo Dermott.

59:15

Tlak Tampy v útočné pásmu pokračuje.

58:50

Sergačjovova rána od modré čáry byla sice tvrdá, ale také nepřesná.

58:28

Už je to tady, Tampa Bay zkouší power play!

58:14

Toronto vyhodilo puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a už jen čekáme, kdy Vasilevskij odjede na střídačku.

57:55

Na druhé straně pálil nepřesně Johnson, ale domácí ještě drží útočné pásmo.

56:53

Auston Matthews se dostal možná do své největší šance zápasu, ale jeho střelu po přihrávce Nylandera Vasilevskij parádně vyrazil.

56:14

Po zásahu puku vysokou holí je hra přerušena.

55:29

Dopředu uháněl finský rychlík Kasperi Kapanen, ale skvěle mu nakonec ve střele zabránil obránce Michail Sergačjov.

54:49

Toronto konečně ve třetí třetině poprvé vystřelilo na braku a měl to na svědomí Auston Matthews. Andrej Vasilevskij však zasáhl.

53:58

Toronto se dostalo do útočného pásma, ale neudrželo se tam dlouho a už se zase bude muset bránit.

52:31

A další šance pro Tampu, tentokrát po střele z levé strany. Hosty znovu podržel brankář Frederik Andersen.

3:4

Branky a nahrávky: 10. Kučerov (Stamkos, Hedman), 32. Maroon (Paquette, Shattenkirk), 48. Gourde (Shattenkirk, Goodrow) – 13. Muzzin (Spezza, F. Gauthier), 17. Tavares (Barrie, Matthews), 33. Tavares (W. Nylander), 35. W. Nylander (Marner, Barrie)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point (C), Stamkos – Killorn, Cirelli, Coleman – Goodrow, T. Johnson, Palát – Gourde, Paquette, Maroon.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – Malgin, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Pancich, Gibbs

09:46 TBL 1:0 Kučerov (Stamkos, Hedman)
12:48 TOR 1:1 Muzzin (Spezza, F. Gauthier)
15:25 TBL 2 Coleman, sekání
16:42 TOR 1:2 Tavares (Barrie, Matthews)
18:04 TBL 2 Shattenkirk, hrubost