4:2

konec (1:1, 0:1, 3:0)

18.12.2019, 18:00 • Zimní stadion Eden • 28. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:07:31)
Junioři Slavie na domácím ledě porážejí lídra turnaje O Pohár DHL Karlovy Vary 4:2. Po relativně vyrovnaném průběhu sešívaní rozhodli o vítězství ve třetí třetině, v níž vstřelili tři branky. Postupně se prosadili Vojtěch Malínek, Tomáš Labuzík a do prázdné klece Ondřej Holý.

59:54

Slavia právě vstřelila branku!
Definitivní pojistka přes celé kluziště znamená, že sešívaní tenhle zápas už urvou! Puk dopravil do odkryté klece ONDŘEJ HOLÝ.

59:44

Sešívaní jsou na puku v obranném pásmu.

59:25

Z pravé strany tvrdě pálil Černý, pouze do Málka.

58:55

Hovorka ujížděl po pravém křídle s pukem, ale při pokusu trefit prázdnou branku nastřelil pouze blokujícího obránce.

58:36

Záruba přesnou nahrávkou z pravého kruhu našel Baču, ale ten puk netrefil.

58:18

Karlovy Vary teď navíc hrají bez brankáře.

57:58

Začíná hra 4 na 4, která je k brankám i díky většímu prostoru na ledě výrazně náchylnější. Bude to výhoda pro Karlovy Vary?

57:53

Oddechový čas pro hosty.

57:53

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kižlin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rozhon – 2 min., sekání).

56:59

Jsou to ovšem slávisté, kteří zakládají útočnou akci. Přítomnost v ofenzivním pásmu bude pro červenobílé důležitá.

55:27

Teď to bude hodně o defenzivě Slavii. Karlovy Vary už zamkli svého soupeře v útočném pásmu.

53:36

Sešívaným se zatím nedaří se usadit v útočné třetině.

51:52

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Mikulec – 2 min., podrážení).

51:01

Kořán nahodil puk do útočné třetiny a vypíchl ho slávistickému obránci Holému, který mu ale poté vysekl hokejku z rukou. Vylučovat se nebude.

49:50

Adámek se uvolnil do rychlého karlovarského přečíslení dvou proti jednomu, střelou mezi betony Málka však neuspěl.

48:56

Slavia obrací zápas a poprvé se dostává do vedení. Marečkova střela od modré se po zákroku Kašpara odrazila k pravé tyčce, kde stál připravený TOMÁŠ LABUZÍK a doklepl puk do prázdné klece. Asistence: Tomáš Mareček.

48:51

Labuzík střílel z pravého kruhu, puk ale po bloku hostujícího hráče skončil v ochranné síti.

48:08

Havrda s Hradilem rozjížděli rychlý ťukes přes šířku útočné třetiny, jenže nahrávka prvního jmenovaného na před branku stojícího Petráka už přesná nebyla.

46:58

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Seidler – 2 min., podrážení).

46:40

Turek se po chybách v karlovarské rozehrávce zjevil na středu útočného pásma a střílel z podobné pozice jako při svém prvním gólu.

45:35

Sešívaní tohle oslabení zvládli, i když Vary měly hned řadu šancí ke skórování.

44:02

Fantastický Málek vychytal tutovku Černého z mezikruží! Karlovy Vary ale drží útočnou třetinu.

43:03

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hasil – 2 min., podrážení).

42:56

Vary mohly rychle odpovědět, Rozhon ale Bačovu prudkou nahrávku využil pouze ke střele do zadního hrazení.

41:42

Přesilovou hru ještě sešívaní nevyužili, ale z následného pobytu v útočném pásmu vyrovnávají! Hradilovu dělovku od modré před Kašparem usměrnil VOJTĚCH MALÍNEK. Asistence: Damien Hradil.

41:06

Karlovy Vary zvládly oslabení bez potíží.

40:48

Hovorka to zkusil z otočky od modré, Kašpar se ale příliš namáhat nemusel.

40:06

Ještě necelou minutu klasické přesilové hry mají teď sešívaní k dispozici.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 19:33.
Druhá třetina nabídla více akce i šancí a otěže utkání začali pomalu přebírat Karlovarští. Ti se postarali o jedinou branku prostřední části, když ve 30. minutě tečoval nahození od modré Petr Rozhon. I sešívaní se dostávali do střeleckých příležitostí, ale naráží na výtečného brankáře Kašpara, který v samotném závěru v přesilovce 5 na 3 chytil jistou branku Havrdovi.

40:00

39:50

Fantastický zákrok v podání Kašpara zabránil jisté brance! Osamocen a před prázdnou bránou teď stál Havrda, ale puk letící do sítě pohotovým přesunem vyrazil karlovarský gólman.

39:32

První Hovorkova střela od modré měla dobré parametry, ovšem Petrák pak ztratil kotouč.

39:02

55 sekund přesilovky 5 na 3, 58 sekund do konce druhé třetiny. Dokáží sešívaní vyrovnat?

39:02

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rozhon – 2 min., vysoká hůl).

37:57

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Záruba – 2 min., vysoká hůl).

37:55

Výborný zákrok Málka teď zastavil téměř jistý gól! März se rozjel na pravém křídle a po první neúspěšné nahrávce střílel zblízka bekhendem. Jenže proti byl slávistický brankář, který si lehnul na led a kotouč zastavil.

37:07

Tahle nahrávka už nikoho nedostihne, viditelně unavení sešívaní se tak budou muset vrátit do obranného pásma proti odpočaté formaci Západočechů.

35:56

Záruba se zjevil před brankou a snažil se tečovat nabídku Bulky od modré. To se mu nakonec podařilo, avšak Málek stihl zaklapnout betony včas.

34:58

Petrák se šikovně prodral mezi soupeři na pravém křídle, jeho střela ale měla k dokonalosti daleko.

34:40

Kašpar si povyjel proti střele z levého křídla a raději přerušil hru.

32:58

Vary předvedly efektivní hru v oslabení a už hrají znovu v pěti.

32:01

První část přesilovky mají sešívaní za sebou a zatím si nevytvořili žádnou větší příležitost.

30:58

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Záruba – 2 min., podrážení).

30:36

Z podobné pozice, byť trochu dál od branky, střílel Labuzík, Kašpar ale jeho střelu mířící do teploměru viděl a zastavil.

30:21

Slavia mohla rychle vyrovnat, ovšem to by musel Štrombach při svém brejku lépe zakončit. Kašpar jeho střelu do středu branky bez problémů zpacifikoval.

29:06

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nenápadné nahození od modré a Karlovy Vary se opět ujímají vedení! Z dálky střílel obránce Mikulec a v prostoru mezikruží přesně tečoval PETR ROZHON. Asistence: Daniel Mikulec a Lukáš Adámek.

28:33

Až příliš do kuchyně chtěl v přečíslení dvou proti jednomu kombinovat Černý a místo nabízející se střely zvolil těžkou a nakonec neúspěšnou přihrávku na Zárubu.

27:57

Výtečná práce Turka, který dostal nahrávku do jízdy, hbitě se otočil a z levého křídla pálil na Kašpara. První větší šance domácích ve druhé periodě.

27:28

Druhou přesilovku v prostřední části zvládají sešívaní ubránit s přehledem, Vary se nedostávají do žádných šancí.

26:09

Adámek si sjel od mantinelu na střed a z první pálil po nahrávce na Málka. Jeho střelu zblokovali slávističtí obránci.

25:42

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Mareček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:26

Bačo opět v akci, tentokrát si najel na střed a bekhendem hrnul puk na Málka.

25:04

Červenobílí se nejsou schopni dostat s pukem na holi do útočné třetiny a založit kombinaci. I proto jim teď nezbylo nic jiného než vyhodit na zakázané uvolnění.

24:13

Sešívaní hrají v plném počtu.

23:34

Energie trápí téměř celou přesilovou hru v útočném pásmu, ale bez střelby se do žádné gólovky nedostane.

22:17

Bačo byl blízko k tomu, aby přidal svou druhou branku v zápase. Z levého kruhu ale volný prostor na zadní tyči netrefil.

22:09

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Křenek.

20:52

Janča se na pravém křídle vydal na zteč a bekhendem se snažil na bližší tyči překvapit Kašpara. Nastřelil pouze boční síť.

20:26

Hosté se ovšem velice rychle zorientovali, ukořistili puk a Bulka se snažil ukličkovat Málka.

20:05

Vary se snažily rychle rozehrát, ale nahození Kořána sbírají obránci Slavie.

20:01

Úvodních dvacet minut přineslo dvě branky, na obou stranách po jedné. Hra je zatím relativně vyrovnaná a ani jeden tým neměl přílíš velkých šancí. Skóre otevřel v 8. minutě karlovarský Róbert Bačo, čtyři minuty před první sirénou ale srovnal krok Štěpán Turek.

20:00

19:43

Jsou to ale domácí, kteří tráví poslední vteřiny první třetiny v útočném pásmu. Petrákova střela ale přesná nebyla.

19:15

Zakázané uvolnění sešívaných přesouvá hru zpět před Málka.

18:18

Hraje se hodně do těla, tady žádný vynechaný souboj neuvidíte.

16:32

Sešívaní se snaží navázat na vstřelenou branku – konkrétně to byl Hasil, který se tlačil s pukem zpoza branky.

15:47

Tak tenhle puk tam slávisté dotlačili snad očima! ŠTĚPÁN TUREK se dostal na středu útočného pásma ke kotouči a jeho střela nakonec dojela za brankovou čarou. Bez asistence.

14:51

Antošovi se podařilo odebrat puk karlovarským obráncům a vyslat do velké šance Míška, kterého ale výborným zákrokem zastavil Kašpar.

13:45

Kašpar zatím působí velice jistě, ukázal to teď při střele Štíbra, která mohla být nebezpečná především kvůli potenciálním dorážkám.

12:47

Malínek vyzval ke střele z levého křídla Hradila, ale ten napálil pouze boční síť.

11:49

Energie je v posledních minutách aktivnějším týmem, nebezpečnou střelou to teď potvrdil Mikulec.

10:16

Hovorka se vydal z obrany na útočný výlet a mířil do horních pater Kašparovy branky. Neúspěšně.

08:31

Málek si musel povyjet proti střele Černého, jenž díky své rychlosti přebruslil obránce Slavie.

07:10

Z přesilovky uplynulo dvacet sekund a Karlovy Vary se ujímají vedení. Střelu Záruby od modré našel po odrazu nejrychleji dobře postavený Černý, jehož zablokovaný pokus se odrazil k RÓBERTU BAČOVI. Ten už neměl problém dostat puk do prázdné klece. Asistence: Daniel Černý a Richard Záruba.

06:30

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hasil – 2 min., hákování).

06:15

Na druhé straně se na levém křídle ke střele probojoval Hasil, pukem však nastřelil zadní mantinel.

05:47

Mikulcova střela z otočky neměla potřebné parametry, Málek tak nemusel zasahovat.

04:52

Karlovy Vary hrají v plném počtu.

04:12

Po Marečkově zblokované střele střílel z dorážky Turek, Kašpar se ale stihl přesunout a puk vyrazil.

03:31

Sešívaní ihned po vyhraném vhazování pálili, ale od té doby se pouze snaží dostat puk do útočné třetiny.

02:51

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kořán – 2 min., podrážení).

02:45

První střela i vážnější šance v zápase pochází z holí hráčů Varů, z prostoru mezikruží to prudkým pokusem zkusil Černý, ale na Málka nevyzrál.

02:33

Černý přejel útočné pásmo příliš rychle a rozhodčí tak správně zapískal postavení mimo hru.

01:24

Útočná trojice Varů sebrala sešívaným kotouč a tlačila se do útoku, Bačo se ovšem k zakončení nedostal.

00:51

Střela od modré nemohla Kašpara překvapit, karlovarský brankář tak puk bez problémů zastavil.

00:13

Petrák se snažil s Jančou protlačit na středu a zakončovat z prostoru mezikruží, ale bystrá karlovarská obrana jim v tom zabránila.

00:01

HC Slavia Praha: Málek (Pánek) – Hovorka, Němeček, Štíbr, Antoš, Mareček, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Malínek, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Vít) – Stejskal, Kořán, Mikulec, Bulka, Pohanka, Benda – Seidler, Záruba, Bačo, Rozhon, Botoš, Konášek, März, Korčmaroš, Černý, Adámek.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary už téměř měsíc nepoznaly hořkost porážky. Naposledy ztratili zápas 22. listopadu s Českými Budějovicemi, od té doby ovšem sedmkrát zvítězili a s 59 body se vyhřívají na prvním místě tabulky. Minulý týden si na domácím ledě poradili s přehledem s Jihlavou a Kometou.

HC SLAVIA PRAHA

Slávistické juniory čeká ve 28. kole turnaje O Pohár DHL těžká výzva. Na domácím ledě se totiž střetnou s lídrem soutěže z Karlových Varů. Sešívaní na začátku prosince ukončili sérii šesti proher, když zvítězili nad Salzburgem, a od té doby drží šňůru třech utkání s bodem v řadě. Naposledy ovšem v prodloužení nestačili na Pardubice.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 28. kola turnaje O Pohár DHL mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Branky a nahrávky: 16. Turek, 42. Malínek (Hradil), 49. Labuzík (Mareček), 60. Holý – 8. Bačo (Černý, Záruba), 30. Rozhon (Mikulec, Adámek)

Rozhodčí: Jaroš – Svobodová, Ganger

02:51 KVA 2 Kořán, podrážení
06:30 SLA 2 Hasil, hákování
07:10 KVA 0:1 Bačo (Černý, Záruba)
15:47 SLA 1:1 Turek
22:09 SLA 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Křenek
25:42 SLA 2 Mareček, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
29:06 KVA 1:2 Rozhon (Mikulec, Adámek)