5:3

konec (0:1, 2:1, 3:1)

18.12.2019, 17:30 • Ostravar aréna • 27. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.55 4.0 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vítkovičtí fanoušci mohou po dlouhé době slavit se svými hráči, návrat na domácí led se po reprezentační pauze vydařil. Vítkovice sice do utkání nevstoupily nejlépe, inkasovaly už v první minutě, ale ve druhé třetině dokázaly využít dvě nabídnuté přesilovky a srovnaly na 2:2. Hned v počátku třetí části vyšperkoval svůj dnešní výkon domácí Lakatoš hattrickem a dostal svůj tým do vedení. Šest minut před třetí sirénou ale srovnal stav na kostce Švrček, který tak trochu nachytal Svobodu v brance a zase se hrálo od nuly. Vítkovičtí ale dali do hry vše, vyrazili do útoku a po necelé minutě hry se znovu dostali do vedení, když se v přečíslení trefil Trška. Hosté sáhli ke hře bez brankáře a zle zatápěli u vítkovické klece, Svobodu ale nepřekonali. Naopak to byli domácí, kteří díky Romanovi ještě navýšili stav do téměř prázdné klece. Domácí fanoušky teď čeká hokejový půst – pokud nenavštíví některá utkání z juniorského mistrovství světa, které se zde v Ostravar aréně bude mezi vánočními svátky odehrávat. Extraliga se zde rozjede až téměř za měsíc, 17.1.2020.
Mějte příjemný zbytek večera a vánoční svátky si užijte podle svých představ. Z Ostravy je to dnes už opravdu vše, budu se těšit na počtenou. (20:27:33)

59:58

Ještě to u olomoucké klece zkouší Mallet.

59:49

Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a znovu míří k Lukášovi.

59:12

Lukáš je zpět v brance.

59:12

59:12 Ondřej ROMAN - 5:3

59:12

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí se přesunuli do útočného pásma, Musil se snažil zastat funkci gólmana, ale marně, s přesnou asistencí Schleisse se trefuje ONDŘEJ ROMAN – 5:3. Asistence: Jan Schleiss, Roberts Bukarts.

59:00

Vítkovice se uvolňují, Schleissova střela ale míří těsně vedle branky.

58:37

Vítkovičtí posílají puk do středního pásma.

58:30

Závar před svou brankou dokázal Svoboda korigovat, puk končí v jeho náručí. Vhazuje se po jeho levici.

58:12

Dělovka jednoho z olomouckých beků doslova sestřelila Deje k ledu, puk míří na zakázané uvolnění.

58:04

Olomoučtí se drží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit.

57:30

Musil chtěl vystřelit na branku, ale puk mu odskočil od hokejky.

57:22

Oddechový čas pro Olomouc. Ta nastupuje zpět na led bez gólmana.

57:22

Hosté vjeli do pásma, puk vyslaný z dálky Svoboda v poklidu kryje.

55:23

Domácí znovu v pásmu, ale tentokrát se do dobré šance nedostali.

54:42

Olomoučtí touží po vyrovnání, natlačili se před branku, Klimek zle dorážel až z toho vznikla menší mela.

5:3

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (Roberts Bukarts, O. Roman), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) – 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Šidlík, Bodák, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Handl, Skladaný.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Bryška, Rožánek

Diváci: 5 325

00:51 OLO 0:1 P. Musil (Klimek, Nahodil)
02:13 VIT 2 Guman, sekání
05:43 VIT 2 Schleiss, vysoká hůl
21:06 OLO 2 P. Musil, držení
21:10 VIT 1:1 Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška)