5:2

konec (1:1, 3:0, 1:1)

30.11.2019, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Jan Přikryl (@PrikrylJ)

Tipsport: 2.55 3.9 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne to je pro dnešní utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL na počtenou. (03:49:49)

Dnešní utkání sleduje 17.402 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání a lépe dopadlo pro domácí Blue Jackets. Domácí byli po celé utkání lepší a připisují si důležité dva body do tabulky Východní konference. První a třetí třetina nám skončila 1:1 a o výsledku utkání rozhodla druhá perioda, která skončila 3:0 pro domácí. Columbus měl v dnešním utkání pouze dvě střelce. Hattrick si připsal GUSTAV NYQUIST, který před sezonou přišel z Detroitu a o dvě branky se postaral domácí kapitán NICK FOLIGNO. Za Tučňáky skórovali JAKE GUENTZEL a KRIS LETANG.

59:24

Domácí aréna je na nohou a domácí si užívají zbytek utkání.

59:01

59:01 Gustav NYQUIST - 5:2

59:01

Columbus právě vstřelil branku!
Máme rozhodnuto a kšiltovky jsou na ledě, protože se do prázdné branky trefil GUSTAV NYQUIST, který si připisuje druhý hattrick kariéry. Asistence: Josh Anderson, David Savard.

58:50

58:15

Ani Malkin ani Guentzel nyní Korpisala nepřekonali.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41

Malkinova dělovka od modré byla zablokovaná do rohu.

57:25

Hosté bez brankáře.

57:14

Anderson mohl rozhodnout, ale tváří tvář Jarrymu neuspěl a přestřelil.

56:57

Letangova střela byla zablokovaná.

56:50

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gustav Nyquist – 2 min., podrážení).

56:21

Nahození Marina tečoval před Korpisalem Hörnqvist, ten se opět výborně roztáhl a puk chytil.

56:19

Blue Jackets vyhazují tak, aby to nebyl icing a odcházejí střídat.

55:58

Bekhendové nahození Johnsona z pravého kruhu skončilo v náručí Korpisala. Následuje komerční přestávka.

55:14

Hostům se nyní nedaří dostat do útočné třetiny, domácí nyní zhušťují střední pásmo.

54:19

Dumoulin si moc s pukem v útočné třetině hrál až o něj přišel a domácí vyváží puk do bezpečí a hostům se již krátí čas na drama v utkání.

53:51

Icing Pittsburghu.

53:25

Johnson již puk v útočné třetině nezachytil nakonec oba týmy střídají.

53:10

52:36

Columbus vyhazuje.

52:00

Guentzel bojoval na brankovišti, ale puk přes beton Korpisala do sítě nedostal.

51:25

Dělovka Guentzela z pravého kruhu zamířila do betonů Korpisala.

51:10

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., podrážení).

51:10

Komerční přestávka.

50:46

Domácí výborně zabojovali a icing se tak nepíská.

50:08

Simonova přihrávka na Malkina byla výstavní, ten vložil do přihrávky hůl, Korpisalo se výborně roztáhl a puk do branky nepustil.

49:33

Rána Gavrikova od modré skončila na levém betonu Jarryho.

49:27

Zakázané uvolnění Penguins.

48:33

Ve velké šanci se objevil na brankovišti sám před Jarrym jeden z domácích, který mířil mezi betony, hostující brankář si mezírku pohlídal.

47:59

Kahunovo nahození od modré skončila na těle Korpisala.

47:40

Puk je na domácí střídačce.

47:14

Malkinova střela z nulového úhlu trefila pouze boční síť.

46:50

Puk v hledišti a máme tu poradu rozhodčích, jestli se náhodou nebude vylučovat.

46:29

45:20

45:20 Kris LETANG - 4:2

45:20

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tučňáci snižují na rozdíl dvou branek. Malkin nedokázal přes Jonese zakončit a puk se dostal za branku Korpisala, tam se k touši dostal Guentzel, který nabil na pravý kruh KRISU LETANGOVI, který nic nevymýšlel a dělovkou posílá puk o tyčku do branky. Asistence: Jake Guentzel, Jevgenij Malkin.

45:11

44:46

Tanev mohl snížit v oslabení, Korpisalo výborně vybruslil a zmenšil úhel.

43:59

Dělovka Bjorkstranda z vrcholku levého kruhu zamířila vedle branky.

43:48

Columbus se zatím nemůže dostat do útočné třetiny.

43:30

Penguins vyhazují.

43:11

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Alex Galchenyuk – 2 min., podrážení).

42:42

Nahození Kukana skončila za brankou Jarryho. Domácí jsou stále v útočném pásmu.

42:12

Kombinace na obou stranách nyní vázne.

41:19

Tečované nahození na Jarryhood od Savarda, ten zasáhl betony.

40:36

Malkin nahazuje za Korpisala a odchází střídat.

Hity 15 – 17
Po druhé třetině vede Columbus zcela zaslouženě 4:1. Druhá třetina byla jasně v režii Blue Jackets. Hned v úvodu poslal domácí zpět do vedení po chybě Malkina NICK FOLIGNO. Přesilovou hru poté po přihrávce Duboise využil bekhendovou střelou GUSTAV NYQUIST. Třetí branku opět zaznamenal z přesilové hry domácí kapitán NICK FOLIGNO. Na druhé straně po střele Guentzela zazvonila tyč a druhou obrovskou šanci měl Simon, ale sám před Korpisalem trestuhodně minul.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56

Malkinova dělovka od modré skončila na těle Korpisala, ten to měl stížené kvůli cloně Hörnqvista.

39:28

Malkin nepřesnou nahrávkou připravuje Tučňáky o útočné pásmo.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:36

Columbus vyhazuje na Jarryho.

38:20

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., krosček).

37:36

Tyčka po střele hostujícího hráče.

37:06

Puk v hledišti.

36:35

Letang dohrál za brankou Jarryho Bjorkstranda, ten se jen těžce zvedá.

36:19

Icing Blue Jackets.

35:09

35:09 Nick FOLIGNO - 4:1

35:09

Další branka v hostující síti a druhá využitá přesilová hra Blue Jackets. Rána Wennberga ještě na Jarryho neprošla, poté se však k puku dostal NICK FOLIGNO a ten ho už poslal přesně do sítě. Asistence: Alexander Wennberg, Seth Jones.

34:45

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).

34:28

Chybu v domácí rozehrávce nedokázal využít Simon, který si vybruslil mezi kruhy, ale nedokázal poslal puk do sítě.

34:12

Dělovka Riikoly z levého kruhu skončila v náručí Korpisala. Následuje komerční přestávka.

33:52

Icing Penguins.

33:33

Bjorkstrandova teč a puk skončil v ochranné síti.

33:26

Střela od modré skončila v náručí Korpisala.

33:19

Rána Kahuna od modré skončila v lapačce Korpisala a poté se seběhla mela.

32:59

Rána Guentzela z pravého kruhu zablokovaná do ochranné sítě.

32:39

Slabý pokus Nyquista Jarryho nepřekvapil.

32:20

Letangova rána od modré skončila v náručí Korpisala.

32:09

Werenskiho nepřesná přihrávka končí za brankou Jarryho, kde ho má na hokejce Letang.

31:38

Seth Jones se protlačil ke střele minul však branku.

31:21

Rozehrávka hostů končí pouze zakázaným uvolněním.

30:58

Puk na hostující střídačce. Následuje komerční přestávka.

30:20

Jenner sám před Jarrym nezakončil ke smůle domácích přesně.

29:24

Střílená přihrávka Gavrikova zamířila na hokejku Bemströma, jeho zakončení šlo vedle.

28:47

Rána Johnsona od levého mantinelu skončila v lapačce Korpisala.

28:23

Zakázané uvolnění Columbusu.

28:06

27:22

Gustav Nyquist mohl dát svojí třetí branku, vyjel od pravého mantinelu před Jarryho, ten ho výborně vychytal.

26:06

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).

26:06

Jarry raději puk po střele Duboise přidržel a poté se seběhla za brankou velká mela. Následuje komerční přestávka.

25:40

Střela Trotmana od modré skončila na betonech Korpisala.

25:19

Jennerova střela z mezikruží na Jarryho neprošla.

24:42

Puk na domácí střídačce, hra je přerušená.

23:44

Penguins se snaží něco s výsledkem udělat, nepřesná kombinace je však připravuje o útočné pásmo.

22:52

22:52 Gustav NYQUIST - 3:1

22:52

Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení. GUSTAV NYQUIST dostal puk od Duboise na levé straně vyjel s ním před branku a bekhendovou střelou překonává Jarryho. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Zach Werenski.

22:00

Letang drží puk na hokejce a šetří vteřinky.

21:36

Hosté vyhazují na Korpisala.

21:19

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Kahun – 2 min., držení).

21:12

Anderson se zjevil zcela sám před Jarrym, ten však domácího hráče výborně vychytal.

20:26

20:26 Nick FOLIGNO - 2:1

20:26

Domácí si berou zpět vedení po obrovské chybě Malkina. Ten nechal puk nešikovně ve středním pásmu pro spoluhráče, ale puku se zmocnil NICK FOLIGNO a střelou z pravé strany překonává Jarryho. Bez asistence.

Hity 12 – 5
V první třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Skóre otevřel po teči GUSTAV NYQUIST. Domácí byly jasně v první periodě aktivnější, ale nakonec díky chybě Jonese se dostal do šance Malkin, který předložil puk ještě na JAKEA GUENTZELA, který si ho srovnal na hokejce a vyrovnal, bylo to teprve ze třetí střely ve třetině.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Rána Kukana od modré zamířila přesně do náruče Jarryho.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

17:57

17:57 Jake GUENTZEL - 1:1

17:57

Chyba obránce Setha Jonese končí pro domácí tragický. Malkin ujel po levé straně do útočného pásma a poté přesnou nahrávkou na pravou stranu brankoviště našel JAKEA GUENTZELA, ten si srovnal puk na hokejce a zamířil přesně. Asistence: Jevgenij Malkin, Dominik Simon.

17:39

Hosté vyhazují tak, aby to nebyl icing a odcházejí střídat.

17:05

Dumoulin nezachytil puk na modré čáře a píská se ofsajd. Tučňákům se zatím vůbec nedaří mají zatím pouze 2 střely na Korpisala.

16:09

Rána od modré v podání domácích byla zablokovaná vedle branky.

16:05

Střela Texiera skončila v lapačce Jarryho. Následuje komerční přestávka.

15:49

Atkinson v útočné pásmu přišel o puk, když mu ho odebral Malkin.

15:10

Letang uklidňuje hru a nechává vystřídat své spoluhráče.

14:34

Werenski si to nyní namířil do útoku, ale proti přesile tří hráčů o puk rychle přišel.

13:51

Rána Bjorkstranda od modré šla nad branku.

12:47

Malkin byl odstaven od puku u domácí střídačky a proto opět mohou útočit domácí. Malkinova formace je dnes zatím neviditelná.

10:46

Dělovka Bjorkstranda z levého kruhu vyprášila betony Jarryho.

10:30

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., hákování).

10:30

10:04

Guentzel dostal přihrávku mezi kruhy, Korpisalo si připsal důležitý zákrok.

09:39

Jonesova dělovka skončila na levé noze spoluhráče Duboise a hra je přerušená, domácí kanonýr odkulhal na střídačku.

09:22

Nepřesná rozehrávka Bluegera končí na hokejkách domácích.

08:51

Další závar před brankou Jarryho. Nyní si hostující brankář brankoviště pohlídal.

08:33

Ofsajd Penguins. Následuje komerční přestávka.

08:11

Rána Jennera z levé strany a Jarry vyráží betony.

07:22

Columbus dál mačká Tučňáky v jejich obranném pásmu a ty nyní nevědí kde jim hlava stojí.

06:55

Jarry si musel připsat těžký zákrok proti střele Duboise.

05:21

05:21 Gustav NYQUIST - 1:0

05:21

Blue Jackets jdou do zaslouženého vedení. Chybu v rozehrávce hostí domácí trestají vedoucí brankou. Ránu Bjorkstranda z mezikruží tečoval GUSTAV NYQUIST "zadkem", za bezmocného Jarryho. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

05:14

Jak Werenski tak Jones od modré netrefili branku.

04:54

Ofsajd na straně Columbusu.

04:15

Wennbergovo nahození od modré sebral na zadním mantinelu Johnson a rozehrává.

03:25

Anderson dostal přesně puk mezi kruhy, Jarry si nebyl vůbec jistý při zákroku nakonec puk dostal betony do bezpečí.

03:17

Puk v ochranné síti za brankou Jarryho.

02:44

Hra je zatím plná nepřesností a viděli jsme pouze jednu střelu na branku.

02:27

Nahození od modré končí za brankou Korpisala.

01:58

Ofsajd zastavuje akci Blue Jackets.

01:51

Kukan zahrál pouze na icing.

01:12

Marinovo nahození od modré skončilo pouze za brankou Korpisala.

00:27

Kukanovo nahození od modré na Jarryho neprošlo.

00:21

Jarry musel být pozorný proti zakončení Atkinsona z brankoviště.

00:01

Úvodní buly pro Penguins.

00:01

Nationwide Arenou zní státní hymna USA a poté budeme moci přejít na samotné utkání.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Kukan – Texier, Dubois, Atkinson (A) – Milano, N. Foligno (C), Bemström – Nyquist, Jenner (A), Bjorkstrand – Riley Nash, Wennberg, J. Anderson.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Dumoulin (A), Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Trotman, Riikola – Guentzel (A), Malkin, Simon – Kahun, McCann, Hörnqvist – Galchenyuk, Lafferty, Aston-Reese – Blueger, B. Tanev.

Rozhodčí: St.Pierre, McIsaac – Cherrey, Marquis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

6. 10. 2019 Pittsburgh – Columbus 7:2
21. 09. 2019 Columbus – Pittsburgh 3:1
20. 09. 2019 Pittsburgh – Columbus 4:1
Pittsburgh

„Tučňáci“ mají odehráno 25 zápasů. Penguins se po těchto zápasech nachází na 4. místě Východní konference, když si připsali bilanci 10-4-4-7 při skóre 89:68. V Metropolitní divizi je Pittsburgh Penguins na 3. místě. Na venkovních kluzištích si z 10 odehraných zápasů připsali bilanci 3-1-2-4 při skóre 35:31. Po zápase s Blue Jackets je čeká venkovní utkání na ledě St. Louis.

Absence

obránce Justin Schultz (zranění v dolní části těla)
útočník Nick Bjugstad (natažení břišních svalů)