2:5

konec (1:3, 1:2, 0:0)

29.11.2019, 22:10 • United Center, Chicago • Milan Huppert

Tipsport: 2.3 3.94 2.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě ze zápasu vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (00:49:43)

3. Cale Makar (COL) 1+0
Colorado si ve třetí třetině dokázalo ubránit tříbrankové vedení a z United Centre v Chicagu veze vítězství v poměru 5:2. Blackhawks byli střelecky aktivnější, avšak dopláceli na nízkou produktivitu. Hosté se do vedení dostali už v první minutě zásluhou MacKinnona, který měl dnes prsty ve čtyřech gólech Avalanche. Svěřenci kouče Bednara si postupně vypracovali až čtyřbrankové vedení, které v samotném závěru druhé třetiny snížil Patrick Kane. Na víc se ale domácí mužstvo nezmohlo a připsalo si tak čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů, naopak Colorado zapisuje druhé vítězství v řadě.

59:50

Zápas se dohraje u klece Pavla Francouze. Po buly ihned vyhodil Keith, Cale Makar poslední útočný výpad viditelně neplánuje.

59:32

V závěru ještě přichází jedno vyloučení. Frustrovaný Andé Shaw zbytečně podrazil u mantinelu obránce Zadorova.

58:59

Naopak útočí hosté, velmi rychlá rána Nathana MacKinnona ale narazila do plexiskla, odražený kotouč sebral Seabrook.

58:23

Tohle už Blackhawks nezvládnou. Sice se ještě snaží probojovat do útoku, avšak nepovedlo se to Toewsovi a na po druhé ani Saadovi.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36

Další výborný obranný zákrok. Přišel v podání Gustafssona, jenž si lehl do přihrávky Comphera, kotouč skončil pod jeho tělem.

57:21

Calvin de Haan teď zachránil domácí od šestého inkasovaného gólu, neboť zablokoval hokejku Jostovi, ten by zakončoval už do odkryté svatyně.

56:58

Nazem Kadri se ani nesnažil založit rychlý kontr, pouze nabral touš na čepel a vysokým obloučkem odklidil puk do středního pásma.

56:07

Valerij Ničuškin opět ukázal neuvěřitelnou rychlost, když pláchl po pravé straně, křižné zakončení dokázal gólman zpacifikovat za pomocí vyrážečky.

55:41

Brent Seabrook dobře viděl, že má Francouz zakrytý výhled, a tak zkusil vystřelit. Jeho střela však prosvištěla kousek vedle levé tyčky.

55:23

Na kanadského gólmana si nepřišel ani Vladislav Kameňev, projektil mladého Rusa se zastavil v Crawfordově výstroji.

54:41

Domácí se více tlačí dopředu, což znamená víc otevřená vrátka vzadu. Do těch nyní vlétl Donskoi, sám před brankářem ale zamířil forhendem vysoko nad.

54:10

Na poslední chvíli dokázal Valerij Ničuškin protečovat do útočného pásma vyhození Iana Colea, za brankou stopl kotouč gólman Crawford.

2:5

Branky a nahrávky: 10. Z. Smith (Carpenter), 40. P. Kane (J. Toews, Saad) – 1. MacKinnon (Compher), 4. Graves (Nieto, MacKinnon), 13. Makar (MacKinnon, Compher), 30. Ničuškin, 32. Compher (MacKinnon)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), de Haan, C. Murphy, Määttä – A. Nylander, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Dach, DeBrincat – A. Shaw, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Carpenter, Z. Smith.

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Zadorov, Makar, Girard, C. Rosén, Graves, Cole – Dries, MacKinnon, Donskoi (A) – Compher, Kadri, Jost (A) – Ničuškin, Bellemare, Nieto (A) – Tynan, Kameněv, O'Connor.

Rozhodčí: Pochmara, Meier – Pancich, Driscoll

Diváci: 21 822

00:59 COL 0:1 MacKinnon (Compher)
03:17 COL 0:2 Graves (Nieto, MacKinnon)
05:25 CHI 5 A. Shaw, bitka