3:2

po s.n. (2:0) (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

23.01.2019, 02:30 • United Center, Chicago • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.96 3.87 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:27:11)
Česká stopa v utkání
David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:36
Tři hvězdy utkání
1. Cam Ward (CHI) 34 zák., 94,4 %
2. Jonathan Toews (CHI) 1+0
3. Alex DeBrincat (CHI) 0+2
Chicagu se podařilo během souboje s Islanders dvakrát smazat jednobrankovou ztrátu a po vyrovnaném boji plném šancí nakonec dostat duel až do prodloužení a následných samostatných nájezdů. Během nich se Blackhawks podařilo soupeře pokořit a vybojovat druhé vítězství v řadě, díky němuž se odpoutá z posledního místa Západní konference.

New York naopak po pěti výhrách v řadě okusil po delší době opět hořkost porážky.

Jonathan TOEWS - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je JONATHAN TOEWS.

2. série 2:0

Barzal se pokusil vyslat z mezikruží střelu zápěstím nad lapačku, ale Ward dokázal jeho zakončení zachytit a radostně odpálil puk do vzduchu.

Chicago je už blízko! I Patrick Kane proměnil svůj nájezd!

1. série 1:0

Bailey na druhé straně naopak míjí.

Jonathan Toews si po najetí do pravého kruhu zpomalil a podařilo se mu položit brankáře, jehož obhodil.

Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi utkání rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Poslední rána prodloužení od Toewse skončila na zadním mantinelu.

64:36

Caggiula ve snaze proniknout do útočného pásma zpracoval puk vysokou holí. A Chicago je vykázáno do středního pásma.

64:16

Hosté mají puk v útočném pásmu.

63:55

Lehner nadvakrát zlikvidoval šanci Chicaga.

63:15

Chicago spálilo šanci v úniku. Tempo se zrychlilo a šance střídá šanci.

63:05

Těžký zákrok si i na druhé straně připsal Ward.

62:47

Toews ujel do přečíslení a rozhodl se střílet sám. Lehner vyráží puk.

62:20

U puku jsou Islanders, jejich pokus o přečíslení nevyšel.

61:50

Chicago sice vybojovalo puk a vyrazilo do útoku, ale přihrávka do levé strany neprošla.

61:20

Hosté ještě nepustili soupeře ke kotoučí. Opět se vrátili až za svou branku a trpělivě čekají s rozehrávkou.

60:56

Cizikasovu střelu vytěsnil Ward na zadní mantinel. Islanders jsou dál u puku.

60:40

Islanders dlouho drží puk. Vyjeli si dokonce až do vlastního pásma.

60:12

Hosté se pokusili rychle rozhodnout, ale netrefili branku.

60:01

O vítězi utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54

Boychuk výborně vypálil přes obránce od modré čáry – Ward puk zachytil a přerušil hru. Důležitý zákrok.

59:50

I o puk přišli, ale Chicago se dopustilo zakázaného uvolnění. Ještě jedna šance pro Islanders.

59:35

Hosté přišli o útočné pásmo, ale mají puk.

59:27

Nahození Pelecha na branku bylo sraženo mezi diváky. Blíží se konec normální hrací doby a o osudu střetnutí nejspíš bude muset rozhodnout prodloužení.

58:35

Islanders se v útoku neprosadili, ani se nedostali ke střele.

57:50

Kahun se před brankovištěm dostal ke dvěma střelám, obě ale Lehner dokázal vyrazit a drží svůj tým v boji o šestou výhru v řadě.

57:12

Lehner raději ukryl odražený puk pod svou lapačku.

56:51

Toews se před brankou jen marně natahoval po teči. Prudká střela od modré skončila na zadním mantinelu.

56:15

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

55:38

Ward přerušil hru zachycením nahozeného puku. Komerční pauza.

55:18

Až moc rychle se přesunul jeden z domácích hráčů před branku Lehnera. Přihrávka, která na něho mířila, mu šla na paty.

54:59

Ward, po zachycení nahozeného puku, rychle rozehrál.

54:42

Rána domácího obránce zpoza kruhů jen zaduněla o mantinel.

54:21

Pokus Chicaga o prudký pas na ujíždějícího hráče se nesetkal s úspěchem. Zakázané uvolnění.

54:14

54:01

Ale přichází o něj a tuto přesilovku už nevyužijí.

53:42

Hosté jsou zpět v útočném pásmu.

53:20

Lee před brankovištěm trefil jen beton brankáře, když se mu nepodařilo svou střelu přizvednout. Chicago znovu vyhazuje.

52:53

Blackhawks se daří vyhodit puk ze svého pásma.

52:43

Ward pohotovým zákrokem vyrazil ukrytou střelu soupeře zpoza clony.

52:14

Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:14

Komerční přestávka.

52:14

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., držení).

51:59

Dal Colle byl mezi kruhy zblokován.

51:45

Hraje se dlouho bez přerušení. Islanders se snaží najít prostor k rychlému průniku do útočného pásma.

50:59

DeBrincat z mezikruží těsně minul Lehnerovu klec a orazítkoval zadní mantinel!

50:05

Další útok už musel vyřešit svým zákrokem Lehner. Hra pokračuje.

49:45

Islanders se podařilo odvrátit výpad soupeře a obloučkem poslat puk do středního pásma.

48:55

Tlak do branky domácích, rozhodčí pečlivě kontrolovat situaci, ale hostům se nepodařilo protlačit puk do sítě. Skvěle za Warda zaskočil obránce Gustafsson, který svým tělem nadvakrát zastavil v brankovišti puk.

48:00

Hra je opět přerušena, vhazovat se bude před Wardem. Jeho branka byla vysunuta ze svého postavení.

47:31

Další střela Murphyho od modré čáry. Lehner tentokrát přerušuje hru.

47:09

Murphyho tvrdou ránu od modré Lehner vyrazil. Poradit si dokázal i s následnou dorážkou Koekkoeka.

46:35

Ward si po zachycení odraženého puku povyjel z branky a přerušil hru. Komerční pauza.

46:05

Hosté jsou u puku, dostat se do střelecké pozice se jim ale nedaří.

45:09

Do slušné pozice se ale dostal Barzal. Jeho střela z bekhendu však Wardovi také nenadělala příliš problémů.

44:40

Bailey se snažil s pukem obtočit kolem obránce, ale vůbec se mu nepodařilo na Warda vystřelit a skončil na zadním mantinelu.

43:33

Domácí byli zastaveni kvůli postavení mimo hru.

43:10

Tempo hry ve třetí třetině rozhodně není nijak strhující. Neodpovídá nasazené laťce z předchozích dvou třetin.

42:26

Seabrookova rána od modré zapadla Lehnerovi do výstroje. Brankář Islanders přerušuje hru.

42:08

Nahození Boychuka ze středního pásma Ward bez problémů vyráží.

41:45

Oba celky se snaží vycházet ze zabezpečené obrany. Tuší, že v tak vyrovnaném utkání může rozhodnout každá chyba.

41:03

DeBrincat se protlačil ke střele mezi kruhy, ale byl zblokován jedním z obránců.

40:45

Začátek třetí třetiny je z obou stran velmi opatrný.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:27.
Domácím ve druhé třetině výrazně pomohly přesilové hry. Díky nim se jim podařilo hned dvakrát smazat náskok soupeře a do kabin po 40 minutách odchází za stavu 2:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

39:38 Jonathan TOEWS - 2:2

39:38

Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago využívá podruhé v dnešním utkání přesilovou hru! Lehner sice vyrazil střelu z levého kruhu, ale k dorážce se natáhl JONATHAN TOEWS, jenž zaklidil puk za záda bezmocného brankáře. Asistence: Alex DeBrincat, Dylan Strome.

39:12

Strome přenesl hru šikovnou přihrávkou kolem brankoviště do levé strany. Jeho spoluhráč ale prováhal šanci ke střele.

38:55

Domácí trpělivě kombinují.

38:31

Vyloučení v týmu New York Islanders (Valtteri Filppula – 2 min., hákování).

38:31

Seabrook ani nadvakrát nepropasíroval puk za Lehnerova záda! Ale vymodlil si přesilovku.

38:04

Postavení mimo hru Islanders.

37:30

Islanders dostali puk ze svého pásma. Chicago se po chvíli opět kotouče zmocnilo a má ho za brankou.

37:07

A další střela Chicaga. Lehner puk chytá a přerušuje hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat. Toews se před brankovištěm nedokázal přes hostujícího brankáře prosadit.

36:59

Islanders vyhodili na zakázané uvolnění.

36:33

Seabrook od mantinelu vypálil na Lehnera, který vyráží puk. Chicago dál stupňuje svůj nápor.

36:24

Těžký zákrok hostujícího brankáře, který se musel rychle sklouznout na bok, ale vykryl zakončení soupeře ze levé strany. Podařilo se mu puk udržet a přerušit hru.

35:54

Keithova dělovka od modré čáry však už prošla. Lehner vyráží.

35:30

Lehner se musí mít na pozoru. Střela Murphyho z mezikruží ale byla zblokována.

34:40

Domácí jsou v tomto úseku hry aktivnější, ale jejich střely většinou ani nedoputují na Lehnera.

34:06

Gustafsson pálil okamžitě po vhazování, puk ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

34:02

Další přerušení po zákroku Lehnera. Komerční přestávka.

33:55

Lehner lapačkou zlikvidoval prudkou střelu Gustafssona od modré čáry.

33:31

Lee a Nelson se vymotali od mantinelu a snažili se protlačit puk za Wardova záda. domácí brankář ale jejich snahy zhatil a přerušil hru.

33:10

Zatím ale těch chyb v tomto úseku hry moc není.

32:30

Hraje se delší úsek bez přerušení. Rychlý hokej se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se snaží využít každé chybičky soupeře.

31:48

To Lehner to měl s tečovanou střelou zpoza kruhů o dost těžší. Ale zvládl to.

31:22

Ward nakonec proti střele Beauvilliera zasahovat nemusel. Křižný puk zamířil do rohu kluziště.

30:22

Tlak domácích dokázal Lehner vyřešit. Napřed si poradil s nebezpečnou střelou Murphyho z prostoru před brankovištěm a po několika sekundách zlikvidoval i střelu z ostrého úhlu od Koekkoeka. Komerční pauza.

29:31

Lehner zastavil další střelu obránce Jokiharja, tentokrát od modré čáry.

29:12

V akci na druhé straně ledu brankář Lehner, který zastavil zakončení Jokiharja.

28:18

Boychuk se dostal po vhazování ke střele od modré čáry, ale puk poslal pouze na zadní mantinel.

28:09

Střela Leeho zpoza levého kruhu byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

27:33

27:33 Mathew BARZAL - 1:2

27:33

Islanders právě vstřelili branku!
Radost Chicaga z vyrovnání nemělo dlouhého trvání. MATHEW BARZAL se dostal za obranu ve středním pásmu, přebruslil až před brankáře Warda a po kličce do bekhendu ho překonal přizvednutou střelou kolem vyrážečky. Bez asistence.

26:46

26:05

26:05 Dylan STROME - 1:1

26:05

Dlouhé okupování brankoviště Islanders se nakonec vyplatilo! Dvojnásobnou přesilovku využil DYLAN STROME, který si vyjel před brankáře z pravé strany a propasíroval za něho puk. Asistence: Patrick Kane, Alex DeBrincat.

25:50

Chicago zvyšuje svou akivitu a tlačí se do branky hostů.

25:25

Hostům se podařilo vyhodit puk.

24:46

Islanders se dostávají do velkých problémů. Na trestné lavici končí Clutterbuck a Martin. Chicago bude hrát v pěti proti třem!

24:22

Anisimov od modré na Lehnera nevyzrál.

24:10

Stále se hraje bez přerušení. Do útoku se tlačí domácí.

23:15

Hraje se delší úsek bez přerušení. Filppula se dostal do šance v levém kruhu útočného pásma, Ward jeho zakončení vyrazil. Na modré se puku chopil Dal Colle, ale i jeho střela byla vyražena.

21:45

Kotouč skončil v ochranné sítě za Lehnerem.

21:29

V obdobné pozici se zjevil na druhé straně DeBrincat. A i on minul.

20:46

Lee se z blízka nedokázal trefil na branku domácích, puk poslal na zadní mantinel.

20:08

Druhá třetina začala hodně zostra. Cizikasova střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:31.
Po závěrečné siréně se ještě Cizikas dostal do strkanice s Kanem, jehož poté přijeli chránit další hráči Chicaga. To už ale na skóre první třetiny nic nezmění a lépe do zápasu vstoupili hostující Islanders, který po trefě Filppuly vedou 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52

Kampf v pravém kruhu střílel zpoza obránce, Lehner kotouč zastavil a přerušil hru.

19:19

Po ztrátě hostů se domácím podařilo bleskově přesunout do útoku a Lehner měl obrovské štěstí, když mu střela z pravého kruhu propadla sice za záda, ale puk odskákal za branku.

18:55

Tlak Islanders v závěru první třetiny stoupá.

17:42

Cizikas střílel z ostrého úhlu spíš na náhodu a šťastný odraz. K němu ale nedošlo.

17:06

Nahození Islanders skončilo v ochranné síti.

16:54

Pelechovu ránu od modré zablokoval Strome. Puk se odrazil až do středního pásma.

16:21

Velká šance hostů. Beauvillier se dostal s pukem před Warda, ale nepodařilo se mu zakončit. Z druhé vlny dojel Clutterbuck a ten už vystřelit dokázal, ale Ward udržel beton na ledě.

16:13

15:54

Pokus Islanders o rychlý návrat končí zakázaným uvolněním.

15:46

Další vyhození ze strany Chicaga.

15:12

Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a osvobozují se.

14:30

Ward svým zákrokem krátce po vhazování přerušil hru. Leddy se od modré marně snažil o tečovanou ránu.

14:13

14:13

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., vysoká hůl).

14:13

Ward výborně zasáhl proti vysoké střele Eberleho, ramenem vytěsnil puk mimo branku. Rozhodčí poté přerušuje hru.

12:55

Výlet Chicaga do útoku skončil ztrátou kotouče.

12:14

Postavení mimo hru Islanders. Komerční přestávka.

11:35

Blackhawks se podařilo vytěsnit hru ze svého pásma. Otěže ale v této části zápasu zase plně převzali Ostrované.

10:56

Ještě jeden icing Chicaga.

10:48

Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění domácích.

10:05

Hostům se daří dostat puk ze své třetiny.

09:40

Nebýt krátkého vyhození ze strany hostů, drželo by Chicago téměř celou minutu útočné pásmo. Ale bez střelby.

08:31

Islanders se znovu dostali do postavení mimo hru.

07:59

Hra se zase vrátila před branku domácích. Barzal z levého kruhu nedokázal obhodit dobře postaveného Warda.

07:20

Koekkoek na druhé straně ledu od modré vyzkoušel pozornost Lehnera. Ten pozorný byl.

06:41

Islanders už byli ve středním pásmu. Postavení mimo hru.

06:36

Vhazování před Wardem opět zavánělo hodně nebezpečnou situací. Tentokrát ale domácí brankář podobnou chybu jako před pár minutami neudělal a puk po klepnutí Eberleho vyrazil.

06:28

Obránce Devon Toews si sjel do levého kruhu a přinutil domácího brankáře přerušit hru. Komerční pauza.

05:58

Ani Kane z ostrého úhlu příliš Lehnera neohrozil. Brankář hostů bez problémů vyráží puk.

05:28

Chicago je v této části první třetiny mnohem aktivnější. Keith se ale od modré neprosadil.

04:59

Další blok, tentokrát proti Davidu Kampfovi. Kotouč byl sražen do ochranné sítě za zády Lehnera.

04:26

Gustafsson od modré byl zblokován, útok Chicaga ale pokračuje.

03:32

Murphy zkoušel své štěstí na druhé straně kluziště. Po střele zpoza pravého kruhu Lehner přerušuje hru.

02:19

02:19 Valtteri FILPPULA - 0:1

02:19

Okamžitě po vhazování před brankářem Wardem se k puku protlačil VALTTERI FILPPULA, jemuž se podařilo nejen odražený puk trefit, ale především ho poslat za záda nepřipraveného brankáře. Bez asistence.

02:05

Kotouč skončil v ochranné síti.

01:40

Oba týmy se v prvních desítkách sekund především oťukávají.

00:48

Boychuk z ostrého úhlu minul klec Chicaga. Domácí se následně dopouští zakázaného uvolnění.

00:01

Chicago Blackhawks: C. Ward (Delia) – Seabrook, Keith, C. Murphy, Jokiharju, E. Gustafsson, Koekkoek – P. Kane, J. Toews, Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Kämpf, Saad – Hayden, Anisimov, Kunitz.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy se spolu utkaly už na začátku ledna. Na ledě Islanders se domácím podařilo vyhrát 3:2 po prodloužení.
Chicagu se podařilo na konci minulého týdne zvítězit doma 8:5 nad Washingtonem a ukončit sérii pěti porážek v řadě, ale jejich soupeř se v posledních zápasech hodně trápí. V dalším duelu na Chicago však čekají rozjetí Islanders, kteří s pěti výhrami v řadě dokonce pronikli do čela Metropolitní divize.
V noci na středu bude jedním ze zápasů, které vyplní program zámořské NHL, souboj mezi Chicagem a New Yorkem Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

3:2

Branky a nahrávky: 27. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 40. J. Toews (DeBrincat, D. Strome), rozh. náj. J. Toews – 3. Filppula, 28. Barzal