1:3

konec (0:0, 0:2, 1:1)

24.11.2018, 17:30 • 27. kolo • Libor Gavlas

Tipsport: 2.4 4.2 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Azet dnes bohužel na Kladno nestačil. Zápas byl vyrovnaný, ale hosté dokázali lépe zužitkovat své šance. (19:50:27)

59:30

Bednář v perfektní pozici přestřelil.

58:17

Hosté velmi zkušeně drží kotouč daleko od své branky.

57:46

Kaut to nyní na červené čáře pokazil a aby to hosty ještě nemrzelo.

57:36

Azet to zkouší v šesti.

57:36

Maruna mezi kruhy – pouze do Cikánka.

57:18

Gřeše se opět nebojácně probíjel středem, ale po trojitém rittbergru skončil na zemi.

56:46

Další bomba Staňka, tentokrát mimo.

56:16

Robin Staněk zkusil pozornost Cikánka, ten drží šance kladenských.

55:23

Azet sice v pásmu, ale domácí honí kotouč po rozích.

54:10

V závaru před brankou opět Maruna, tentokrát si na Cikánka nepřišel.

53:47

Čtyřminutová přesilovka pro domácí.

53:32

53:32 Jan MARUNA - 1:3

53:32

Havířov právě vstřelil branku!

Cikánek nakonec kapituluje a domácí křesají jiskřičku naděje. Honza MARUNA po nahrávce Robina Staňka snižuje.

53:26

Asi opravdu poslední šance pro Azet :-)

52:37

Dnešní utkání sleduje 2187 diváků, zatím lehce nespokojených.

49:58

Další výborná šance domácích, kotouč opět míří mimo branku.

49:32

Azet sice kombinoval v pásmu, ale hosté nakonec vyhazují.

48:43

Teď už ale opravdu poslední šance pro Azet.

48:22

Maruna taky zkouší Cikánka nachytat, ale jeho střela byla asymetrická, branku míjí asi o metr :-)

47:31

Gřešův pokus byl už trochu zoufalý, ale Cikánek si přesto připsal další zásah.

45:40

Domácí se sice snaží, ale nemohou najít recept na Cikánka.

44:50

Zikmund v dobré pozici před brankou, kotouč nasměřoval nad branku.

44:05

Gřeš hledal před brankou Procházku jako Markus Jardu, bohužel Procházka v zakončení zlomil hůl.

43:24

Maruna nedokázal sklepnout kotouč za Cikánkova záda.

42:00

Možná poslední šance pro domácí.

41:04

41:04 Jiří ŘÍHA - 0:3

41:04

Kladno právě vstřelilo branku!

Jiří ŘÍHA napřáhl od modré a kotouč se zastavil až v síti. Asistence Brandon Nash a Petr Vampola.

40:48

Nash trefuje od modré pouze obránce.

40:12

Trochu zbytečný faul Chrobočka dává další šanci kladenským.

40:01

Opět jsme sledovali vyrovnaný hokej, nicméně hosté dokázali zkušeně využít svých šancí a zaslouženě se dostali do vedení. Domácím se nepodařilo srovnat, naopak hosté udeřili podruhé v poslednní minutě a do poslední třetiny, která začne v 19:10 tak půjdou s dvoubrankovým náskokem.

40:00

39:08

39:08 Ladislav ZIKMUND - 0:2

39:08

Výborně to udělal Jakub Strnad, který kličkou obelstil obránce a poslal kotouč Ladislavu ZIKMUNDOVI, který švihem mířil přesně. Druhá asistence Petr Vampola.

38:32

Další zákrok Cikánka, domácí si s ním neví rady.

38:17

Gřeš ve skvělé pozici, ale měl to hrozně težké, protože dostal kotouč na dlouhou hůl a nedokázal jej nasměřovat mezi betony, jak zamýšlel.

37:28

Maruna získal kotouč u hrazení a chytře ho zkoušel nahodit na branku, Cikánka ale nepřekvapil.

36:30

Hosté opět v pásmu, ale slabé nahození Nashe Bláha viděl a opět raději přerušil hru.

35:25

Svedlund při chuti, zavezl kotouč do pásma.

34:53

Dělovka Svedlunda od modré, Bláha kotouč viděl a přikryl.

34:39

Robin Staněk dostává dvě minuty za hrubost.

33:38

Domácí nesehráli přesilovku vůbec špatně, ale pobyt v pásmu nezúročili vyrovnávací brankou.

32:40

Domácí rozjeli kolotoč v útočném pásmu, ale nakonec nezakončili a o puk i pásmo přišli.

31:38

Další šance pro Azet.

30:35

Rehuš opět jen do Cikánka.

29:28

Maruna sám před Cikánkem, blafákem ale minul.

28:42

V několikáté šanci dnes opět Seman, ale znovu neproměnil.

28:00

Patrik Machač opět v akci, kdy hledal u tyče volného spoluhráče, kotouč ale zastavil Bláha.

26:37

Skrumáž před brankou Kladna, ale kotouč se nakonec odrazil do bezpečí pro hokejisty v bílém.

25:51

V oslabení se dostal do slinmé pozice Kubík, Bláhu ale nepřekonal.

24:22

Rutar pálí, pouze do Cikánka.

23:59

Přesilovka tentokrát pro Azet po faulu Hořavy.

22:46

Po zaváhání hostující obrany se puku zmocnil Seman, ale netrefil branku.

21:35

V obrovské šanci na druhé straně Marek Haas, jenže zblízka netrefil branku.

20:42

20:42 Petr VAMPOLA - 0:1

20:42

A hosté trestají. Zakončení Jakuba Strnada ještě Bláha vyrazil, ale pouze k osamocenému Petru VAMPOLOVI, který otevírá skóre. Asistence Jakub Strnad a Patrik Machač.

20:28

Kladenští dohrávají přesilovku a hned se usadili v útočném pásmu.

20:01

V první třetině jsme neviděli žádný extra závratný hokej, více šancí si možná připravili domácí, ale oba gólmani se zatím udržují v provozní teplotě a nedovolují střelcům skórovat. Druhá třetina začne asi v 18:19.

20:00

19:41

Dělovka Nashe jen těsně minula domácí svatyni.

19:33

Druhá přesilovka pro kladenské hokejisty po faulu Veselého.

19:24

Hezká střela Ondřeje Procházky, Cikánek ji opět musel vytěsnit mimo.

18:35

Nahození Nashe se pouze odráží od zadního mantinelu.

17:38

Bláha proti Bláhovi, ale neuspěl.

17:16

Nenápadná střela Rehuše zpoza obránce, cestu do sítě si ovšem nenašla.

16:18

Gřeš to udělal hezky a dostal se ke střele, ale ani jeho pokus Cikánka výrazněji neohrozil.

14:58

Nyní hezky kličkoval Vampola, ale jeho pokus je hodně nepřesný.

14:15

Seman se zkoušel uvolnit v útočném pásmu, ale narazil na pevnou obranu.

12:46

Marunova střela míjí levou tyč.

12:29

Po krátkém obléhání branky se ke střele dostal Kubík, ale Bláha je pozorný.

11:39

Azet se zatím brání úspěšně.

10:32

Ale vzápětí Mrowiec fauluje a domácí se budou bránit.

10:20

Mrowiec si hezky nabruslil do středu kluziště, ale jeho střela míří těsně mimo.

09:50

Aktivní Gřeš při napadání posunul soupeřovu branku a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

08:48

Střelu Strnada našel Bláha v lapačce.

08:14

Střelu Chrobočka vyráží Cikánek.

07:00

Gřeš sám před gólmanem zkoušel blafák do bekhendu, Cikánek vytasil vynikající zákrok, stejně jako Keba.

06:25

Nápor Azetu končí faulem Kehara, který odchází na dvě minuty za napadení.

06:18

Matai hledal před brankou Rehuše, ten netrefil kotouč.

05:38

Honza Maruna tečoval kotouč před brankou, ale mimo.

04:41

V obrovské šanci Filip Seman, který po zemi minul odkrytou kladenskou branku.

04:17

Střela Kubíka byla sražena mimo hrací plochu.

03:40

Po zběsilém úvodu následuje klidnější pasáž.

02:24

Zastřelují se i hosté, konkrétně Kružík, Bláha raději přerušil hru.

01:05

Další palebná pozice, tentokrát Veselý, ale opět našel připraveného Cikánka.

00:37

Hned v úvodu se do nadějné pozice dostal Seman, ale Cikánkův beton byl připraven.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu ze zpasu Chance ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a Rytíři Kladno. Z pohledu tabulky se jedná o souboj sousedů. Havířov je sedmý, Kladno šesté, bodový zisk je totožný – 42 bodů. Oproti předsezónním předpokladům se tedy bude jednat o souboj dvou rovnocenných soupeřů, který nemá jednoznačného favorita.

AZ RESIDOMO Havířov
Havířovští hokejisté mají za sebou parádni období v němž vyhráli devět z posledních dvanácti zápasů. I po reprezentační přestávce si připsali tři výhry ze čtyř zápasů. Vyhráli 3:2p na Slavii a stejným výsledkem porazili doma Přerov. Pak sice podlehli 2:3 Prostějou, ale v posledním kole ve středu přivezli tři body z Kadaně za výhru 7:4.

Zápas se přitom pro ně nevyvíjel úplně ideálně. Rychle prohrávali 0:2, a i když skóre do poloviny zápasu otočili na 3:2, domácí si vedení do konce druhé třetiny vzali zpět. V poslední třetině nicméně AZ čtyřmi góly strhl, nakonec jednoznačnou, výhru na svou stranu.

Sestava AZetu v posledním utkání:
Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rutar, Dudek – Gřeš, F. Seman (A), O. Procházka – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Kotala, R. Veselý, Rehuš – Cihlář, Macuh

Rytíři Kladno
Výsledky Rytířů, před sezonou pasovaných do role jednoho ze spolufavoritů soutěže, jsou v posledních kolech jako na houpačce. Z předchozích deseti zápasů brali 5 výher (z toho jednu kontumační) a pět proher. Po reprezentační pauze nejprve prohráli v Přerově 2:3. Pak sice podlehli doma Motoru, ale zápas byl později kontumován v jejich prospěch 5:0. Následovala výhra 3:2p v Prostějově a naposledy v pondělí porážka doma od předposlední Kadaně. Ve středu měli Rytíři volno, takže i pro ně byl zápa s Trhači zatím poslední.

O nečekané porážce s předposledním týmem tabulky rozhodla především druhá třetina, v níž Kladno nejen ztratilo vedení, ale kterou prohrálo 0:4! V závěru zápasu sice náskok soupeře stáhlo až na jeden gól, ale vyrovnat se mu, i přes obrovskou střeleckou převahu (58:26!) už nepodařilo.

Sestava Rytíři Kladno v poslením utkání:
Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz.

V prvním vzájemném letošní střetnutí vyhráli Rytíři na domácím ledě těsně 3:2. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme v sobotu večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:30.

1:3

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk) – 21. Vampola (J. Strnad, Machač), 40. Zikmund (J. Strnad, Vampola), 42. J. Říha (Nash, Vampola)

AZ Havířov: Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Rutar, Staněk, Mrowiec, Bořuta, Dudek – O. Procházka, F. Seman (A), Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Rehuš, R. Veselý, Kotala – Macuh, Cihlář.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava (A), J. Říha, Kehar – J. Strnad (C), Vampola (A), Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný – Svedlund.

Rozhodčí: Skopal, Dědek – Doležal, Komínek