po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

24.11.2018, 17:00 • Svijanská aréna, Liberec • Skupina B • Ondřej Belák

To už je ode mne pro dnešek vše. Z Liberce přeji příjemný večer, někdy příště se budu těšit znovu na počtenou! (20:00:04)
Pardubice předvedly na severu Čech skvělý obrat a zakončují základní část dvoubodovým ziskem!

Ačkoliv Tygři hned zkraje třetí periody zvýšili svůj náskok na dvoubrankový, hosté nesložili zbraně a postupně získávali půdu pod nohama. Zápas dotáhli do prodloužení, ve kterém završil otočku skóre Dominik Chára. Teď už nás budou čekat boje v nadstavbě.

62:18

62:18

Dynamo právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán! DOMINIK CHÁRA si vzal puk mezi betony a trošku se štěstím jej napálil za Pavla Čajana. 2:3! Asistence: Daniel Blažej.

61:51

Střelu Michaela Drábka tečoval jeden z hostů vysoko do ochranné sítě. Čeká nás tedy buly před svatyní Pardubic.

61:18

Na druhé straně zahrozily Pardubice prostřednictvím Ledera, jenž svůj průnik zakončil střelou z úhlu. Poté ještě dojel před Čajana, aby nemohl rozehrát.

60:30

Jan Šír se utrhl na pravé straně a jel sám proti Nečasovi. Zkoušel si jej roztáhnout a forhendem zasunout za beton, avšak gólman Dynama se zaskvěl!

60:18

Puk na buly získali hosté. Blažej se s ním vrátil až za vlastní klec, a vyčkává, až se mu lépe nabídnou spoluhráči.

60:01

Dynamo bylo ve třetí dvacetiminutovce lepší a úspěšně se vyhrabalo ze stavu 0:2. Čeká nás tedy prodloužení, které se odehraje tradičně ve třech proti třem.

60:00

59:42

Východočeši oslabení přečkali bez úhony. Sami se vydávají do ofenzivy, leč dobře zasáhl Vojtěch Strnad. Zdá se, že se jméno vítěze dozvíme až v prodloužení, či nájezdech.

59:10

Liberečtí jsou stále nastěhováni v útočném pásmu! Chybí však četnější palba, pardubické oslabení se už chýlí ke konci. Ačkoliv už tabulkově o nic nejde, sledujeme napínavou bitvu.

58:27

Žembovu přízemní střelu od modré čáry Nečas zdárně vyřešil. Tygři se dostávají do náporu, chtějí zápas strhnout na svoji stranu!

58:19

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oliva – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šeliga – 2 min., hrubost).

58:11

Kotouč se dlouho zdržoval v souboji v rohu kluziště. Poté jej vydolovali Tygři, Ira přihrál Kovářovi, jehož rána skončila na betonech. Následovala lehčí potyčka před brankou.

57:45

Nyní je na přesilovkovém tahu pro změnu domácí Liberec. Adam Klapka pozdravil Nečase z levého kruhu, ale zastihl jej v dobré pohotovosti.

57:25

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antoníček – 2 min., krosček).

56:58

Nebezpečná rána Daniela Iry od modré čáry byla vyražena do klubka těl, posléze se puk dostává k mantinelu.

2:3

Branky a nahrávky: 38. Žemba (Burda), 42. Žemba (Šafařovský) – 50. Trejbal (R.Šír), 57. Leder (Rozlílek), 63. Chára (Blažej)

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Pařík) – Aubrecht, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Jan Šír, Šafařovský (C), Burda, Strnad, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Leder, Nedelka, Blažej (A), Jelínek – Hledík, Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Kostka, Chára, Rohlík, Radek Šír, Bucek, Trejbal.

Rozhodčí: Luczków – Toman, Serbus

11:19 LIB 2 Vomáčka, napadení
13:29 LIB 2 Charvát, krosček
16:45 PCE 2 Trejbal, hákování
25:52 LIB 2 Strnad, příliš mnoho hráčů
37:23 LIB 1:0 Žemba (Burda)
41:16 LIB 2:0 Žemba (Šafařovský)
46:55 LIB 2 Cikhart, hákování