3:1

konec (0:1, 1:0, 2:0)

23.11.2018, 22:00 • Capital One Arena, Washington • Petr Sumbal

Tipsport: 1.81 4.07 3.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (00:56:57)

Ztráty: 12:5
Zápas skončil, Washington nakonec udolal Detroit a porazil ho na domácím ledě 3:1. Domácí neměli povedený vstup do zápasu, v první třetině byli často pod tlakem a na soupeře nestačili. Ale prohrávali jen o gól, jedinou branku Red Wings vsítil Andreas Athanasiou. Ve druhé třetině pak už byl Washington střelecky mírně aktivnější než soupeř a postupně si získával převahu. Vyrovnat se povedlo přesnou střelou zápěstím Tomu Wilsonovi. Ve třetí třetině pak domácí rozhodli o svém vítězství. Vítězný gól vstřelil prudkou ranou z levého kruhu český bek Michal Kempný, pojistku pak přidal o necelé dvě minuty později kapitán Capitals Alexandr Ovečkin střelou pro změnu z pravé strany. V závěru hrál Detroit dlouho bez odvolaného brankáře, ale ani to mu snížení ani vyrovnání nepřineslo.

59:54

Thomas Vanek se dostal ještě k jedné střele z předbrankového prostoru, ale netrefil.

59:34

Detroit je znovu u puku a bude to ještě zkoušet.

59:24

Washingtonu se povedlo opustit obranné pásmo.

59:18

Tlak Detroitu pokračuje, vhazovat se bude znovu po pravici Holtbyho.

59:04

Domácí pak znovu neúspěšně trefovali prázdnou branku a je to zakázané uvolnění.

58:54

Dennis Cholowski vystřelil tvrdě od modré čáry z pravé strany, ale ani tento pokus se neujal.

58:35

Od modré čáry vystřelil obránce Red Wings Niklas Kronwall. Holtby jeho ránu chytil a pak se před jeho brankou strhla menší strkanice.

58:10

Power play Detroitu pokračuje, ale zatím si hosté nevytvořili žádnou velkou šanci.

57:13

Andreas Athanasiou střílel z první z pravé strany. Holtby se stihl přesunout, vyrazil kotouč a pak i branku ze správného postavení.

57:05

Brett Connolly zkusil trefit prázdnou branku, ale minul, takže je to zakázané uvolnění Washingtonu.

56:40

Detroit už riskuje a zkouší to s prázdnou brankou a šesti hráči v poli.

55:38

Michael Rasmussen vystřelil nepřesně od pravého hrazení. Holtby mohl tentokrát zůstat v klidu, jen kontroloval dráhu letu kotouče.

3:1

Branky a nahrávky: 33. T. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 47. Kempný (Boyd, Burakovsky), 49. Ovečkin (Dowd, T. Wilson) – 9. Athanasiou (Vanek, DeKeyser)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson (A), Kempný, Niskanen, Orlov, Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Connolly, Eller, J. Vrána – Smith-Pelly, Boyd, Burakovsky – Stephenson, Dowd, Jaškin.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Daley, Cholowski, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin, Abdelkader (A) – Athanasiou, Nielsen (A), Nyquist – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Vanek, J. de La Rose, Ehn.

Rozhodčí: Mclsaac, Luxmore – Nowak, Alphonso

Diváci: 18 506

06:38 WSH 2 Bowey, podrážení
08:46 DET 0:1 Athanasiou (Vanek, DeKeyser)
20:42 WSH 2 Kempný, držení
23:14 DET 2 Jensen, hákování