20.01.2018, 13:00 • Arena Metallurg • Petr Frömel

Tipsport: 2.1 4.1 2.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (15:38:19)
Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MET) 0+2, 0 střel, čas na ledě 21:19

Dominik Furch (OMS) 20 zákroků, 3 góly, úspěšnost 86,96 %
Když čtyři minuty před koncem třetí třetiny domácí kapitán Mozjakin srovnával na 3:3, zdálo se, že duel jde do prodloužení, jenže opak byl pravdou. Soupeř si vedení téměř ihned vzal zpátky, minutu na to jej ještě navýšil a v poslední minutě pečetil své vítězství střelou do prázdné brány. Nutno říct, že Omsk byl dnes aktivnější a vyhrává zaslouženě.

59:46

Ještě jeden ofsajd domácího mančaftu.

59:15

Furch chtěl rychle rozehrát, aby nezdržoval hru, ovšem rozhodčí ji přerušil. Český brankář se pak vyčítavě podíval na arbitra.

59:02

Avangard právě vstřelil branku!
Ellison nedosáhl na nepřesnou přihrávku, puku se zmocnil MAXIM ČUDINOV, který z dálky zamířil do prázdné brány.
Bez asistence.

58:55

Nyní se ale provinili ofsajdem, vhazování na útočné modré, Košečkin se na chvíli vrátil do brány, ale už je zase zpět na střídačce.

58:35

Domácí to zkouší v šesti bez brankáře.

58:03

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54

57:54 André PETERSSON - 3:5

57:54

Zřejmě je rozhodnuto, Košečkin si vybral slabší chvílí, když špatně zpoza brány rozehrál podél mantinelu, k tomu se dostal Purcell, který rychle nahodil směrem na bránu, kde se puk odrazil k ANDRÉ PETERSSONOVI, jenž jej rychle doklepl do odkryté klece.
Asistence: Teddy Purcell.

57:33

Icing domácího celku.

57:20

Domácí o kotouč na útočné modré přišli a Furcha tak neohrozili.

56:37

Hosté pokračují v aktivitě, Petersson ale bránu přestřelil.

56:25

56:25 Teddy PURCELL - 3:4

56:25

Hosté si přeci jen berou vedení zpátky. TEDDY PURCELL nejprve tečoval kotouč do boční sítě, ten se dostal k Peterssonovi za brány, který rychle přihrál zpátky kanadskému spoluhráči, jenž zamířil do odkryté části domácí svatyně. Košečkin se přesouval ke druhé tyči a už se nestačil vrátit.
Asistence: André Petersson.

56:18

Málem se hosté dostali zpátky do vedení, Peterssonovu střelu však Košečkin stačil lapit.

55:58

55:58 Sergej MOZJAKIN - 3:3

3:6

Branky a nahrávky: 18. Čibisov (Ellison, Kokarev), 18. Ellison (Mozjakin, Jan Kovář), 56. Mozjakin (Wolski, Jan Kovář) – 4. I. Michejev (Košelev), 10. Rau (Chochrjakov), 30. Samochvalov (Fisenko), 57. Purcell (A. Petersson), 58. A. Petersson (Purcell), 60. Čudinov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, S. Těreščenko, Běreglazov, Bobrjašov, Děnisov, Dronov – Wolski, Mozjakin (C), Ellison – Timkin, Kokarev, Osala – Čibisov, Jan Kovář (A), Boltanov – Platonov, Kaletnik, Švyrjov – Berestennikov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), Minejev, Čudinov (A), Ahnelöv, Berezin, Meňšikov – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Purcell, Chochrjakov, A. Petersson – A. Galimov, Rau, Žukenov – Samochvalov, Fisenko, Šegolkov – Zubov.

Rozhodčí: Sergejev, Beljajev – Otmachov, Golovljov