3:1

konec (1:0, 1:1, 1:0)

03.11.2017, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • 18. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.78 4.7 3.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tisíc zápas v najvyššej súťaži oslávili Žilinčania výhrou nad Liptovským Mikulášom v pomere 3:1! O tretí gól domáceho tímu sa postaral v 43. minúte ruský útočník Stanislav Kučkin, ktorý zužitkoval prihrávku Lukáša Handlovského. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemne strávený víkend. Dočítania priatelia. (20:21:04)

59:45

Zápas sa pomaly končí, dnes získa cenné body Žilina.

59:33

Znovu kvalitný zákrok Tomáša Tomeka, vhadzovať sa bude po pravej ruke žilinského brankára. Košarišťan je znovu v bránke hostí.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času, Andrej Košarišťan je na striedačke!

58:55

Dve dobré šance hostí za sebou, po strele Radoslava Suchého však znovu predviedol bravúrny zákrok Tomáš Tomek.

58:31

Hostia v plnom počte.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:55

Emil Švec šikovne vystrelil z medzikružia. Puk skrotil v svojej lapačke Košarišťan, vhadzovať sa tak bude po jeho pravej ruke.

57:10

Žilina teda hrá vďaka Paukovčekovi presilovú hru, ale príliš sa dopredu neženie, ba práve naopak. Zasahovať musel Tomáš Tomek.

56:31

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Klimenta – 2 min., krosček).

56:05

Tak toto je skutočne hektický záver riadneho hracieho času, hostia už sú pomerne nervózni a vzniká šarvátka.

55:34

Domáci v plnom počte.

55:32

Tomáš Tomek predviedol dva bravúrne zákroky za sebou a fenomenálne podržal svoj tím!

55:25

Liptovský Mikuláš v tlaku v útočnom pásme.

55:01

Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút, hosťom sa presilová hra zatiaľ nedarí podľa predstáv.

54:27

Žilina sa však výborne bráni, strela hostí od modrej čiary bola tečovaná pred Tomekom a napokon sa píska hra s vysokou hokejkou.

54:01

Hostia nasťahovaní pred Tomášom Tomekom.

53:34

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., faul kolenom).

53:34

Na ľade ostáva ležať otrasený Marek Uram, za piskotu divákov však mieri napokon na striedačku svojho tímu. Hostia budú hrať presilovú hru.

53:27

Tomáš Harant skúsene vyhodil puk z vlastného pásma, no donútil hostí ďalej hrať a znovu tak získal cenné sekundy pred svoj tím.

53:20

Nahodenie puku domácimi končí zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Tomáša Tomeka.

52:58

Čas sa hosťom pomerne rýchlo míňa, uvidíme kedy si vezme tréner hostí Pavol Paukovček oddychový čas a či odvolá gólmana z bránky.

52:15

Handlovský šikovne zachytil rozohrávku hostí, dostal sa do útočného pásma, no zadovkou Kučkina nenašiel.

51:59

51:36

Juraj Jurík z vlastného pásma vyviezol puk a získava cenné sekundy pre svoj tím.

51:05

Hostia znovu musia začínať ofenzívnu snahu od vlastnej bránky.

50:35

Domácim hokejistom sa podarilo vyhodiť puk až za bránku Liptovského Mikuláša.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále vedie na domácom ľade 3:1.

49:59

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hatala – 2 min., sekanie).

49:35

Martin Kriška sa ihneď po buly pred Tomekom oprel do strely, puk tesne minul ľavú tyč žilinskej bránky!

49:00

Petr Chaloupka dostal od Stupku puk na modrú čiaru, no jeho strela míňa bránku hostí.

48:36

Útočná snaha hostí tentoraz končí zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Andreja Košarišťana.

48:05

Vhadzovanie znovu pred Tomášom Tomekom.

47:55

Domáci zahrozili z rýchleho prečíslenia, Michal Švihálek však puk na nabiehajúceho Patrika Rogoňa cez obrancu hostí neprepasíroval.

47:15

Hostia sa snažia dostať do útoku, domáci sú stiahnutí pred vlastnou modrou čiarou a taktika je jasná – tvrdá defenzíva.

46:41

Na domácich hokejistov už je badať vyčerpanie, domáci tréner Stanislav Škorvánek má k dispozícii prakticky len tri pätorky, aj to nie kompletné.

46:05

Hostia sú znovu nasťahovaní pred Tomášom Tomekom, Žilina sa zo všetkých síl bráni.

45:27

Po strele hostí chytá Tomek puk do lapačky. Nasledovať bude buly po ľavej ruke gólmana Žiliny.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina už vedie nad Liptovským Mikulášom 3:1.

44:50

Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

44:15

Stále sa hrá v rýchlom tempe, domáci sú po treťom góle pri chuti.

43:40

Hrá sa v rýchlom tempe, hráči Liptovského Mikuláša už musia otvoriť hru a to môže byť voda na žilinský mlyn.

42:45

Rovnakým spôsobom ako skórovala Žilina pohrozili i hostia, Marek Uram však nedokázal puk pred Tomekom tečovať do siete.

42:08

Žilina dala gól!
Lukáš Handlovský z pravej strany nahodil puk pred bránku hostí, kde bol ideálne postavený STANISLAV KUČKIN a šikovným tečom dostáva puk do siete Andreja Košarišťana! Asistencia: Lukáš Handlovský.

41:55

Domáci nahodili puk za bránku Andreja Košarišťana a okamžite striedajú, hostia sa rovnako snažia preskupiť svoje rady.

41:15

Do tretej tretiny nastúpili aktívnejšie domáci hokejisti, čo je vzhľadom na prvé dve tretiny celkom prekvapenie.

40:44

Stanislav Kučkin sa šikovne predral cez obranu hostí, jeho strela švihom však tesne minula pravú tyč bránky hostí.

40:30

Dnešné stretnutie sleduje 1112 divákov.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov hostí.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:1. Hostia najskôr v 33. minúte vyrovnali na 1:1 zásluhou Patrika Lužu. V 39. minúte bol však v zakončení Tabačkom faulovaný Juraj Jurík, ktorý následne využil nariadené trestné strieľanie a dostal Žilinu opäť do vedenia. Tretia tretina sa začne približne o 19:41.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:18

Vhadzovanie po ľavej ruke gólmana hostí.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:40

Patrik Rogoň skúsil strelu švihom takmer od modrej čiary, puk bol však tečovaný a minul bránku hostí.

38:09

JURAJ JURÍK si rutinérsky potiahol puk do ľavej strany, Košarišťana poslal do pravej a znovu tak dostáva svoj tím do vedenia!

38:09

Domáci hráč faulovaný v úniku v zakončení, nasledovať bude trestné strieľanie! Fauloval Ján Tabaček!

37:35

Hostia však pokračujú v tlaku, Žilina sa snaží akokoľvek dostať puk von z pásma!

36:50

Klimenta sa obetavo vrhol na obrannej modrej po puku, no nedokázal ho zastaviť. Do úniku sa tak dostal Gabriel Spilar, ktorého však bravúrnym zákrokom vychytal Tomáš Tomek!

36:06

Marek Pacalaj tvrdou ranou od modrej čiary trafil spoluhráča, ktorý teraz krívajúc a s bolestnou grimasou na tvári mieri na striedačku svojho tímu.

35:31

Rýchly útok domáceho tímu, Holovič dostal dobrý puk k pravej tyči Košarišťanovej bránky, no na zakončenie mu chýbalo niekoľko centimetrov.

35:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Mikulášom zatiaľ nerozhodne 1:1.

34:52

Jakub Langhammer z pravej strany mieril vysoko nad bránku Tomáša Tomeka.

34:32

Žilinčania však po inkasovanom góle zvýšili svoje úsilie. Strela Lukáša Handlovského z medzikružia však bola zblokovaná.

34:02

Tentoraz sa do rýchleho útoku znovu vybrali hostia, Marek Uram bol však v útočnom pásme skôr než puk.

33:52

Rýchly útok domáceho mančaftu, puk však napokon končí v moci Andreja Košarišťana.

33:15

Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

32:23

Liptovský Mikuláš dal gól!
Nuž a hostia vyrovnávajú na 1:1, po prihrávke Matúša Sukeľa sa totiž presadil PATRIK LUŽA, ktorý bol nedávno na skúške práve v Žiline. Asistencie: Matúš Sukeľ, Marek Uram.

32:20

Hostia z Liptova sú aktívni v útočnom pásme.

31:37

Gabriel Spilar pre útočnou modrou čiarou schytal strelu spoluhráča do nohy, padol ako podťatý, ale zdá sa, že bude v poriadku.

31:26

Michal Švihálek sa šikovne prebil po ľavej strane, dostal sa do streleckej pozície, no jedovkou Košarišťana neprekonal.

30:52

Po skončení presilovej hry hostí nastal drobný incident pred Tomášom Tomekom, ktorý skončil na ľade. Odpískané je napokon postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

30:50

30:35

Puk je opäť za bránkou Andreja Košarišťana.

30:01

Máme za sebou polovicu dnešného zápasu, Žilina zatiaľ stále vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

29:49

Puk je v obrannom pásme hostí, Žilina sa do týchto chvíľ dobre bráni.

29:20

Hostia sú v útočnom pásme, Uram nabíjal Tabačkovi na modrú čiaru, no domáca obrana sa stiahla sformovať.

28:50

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Holovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:33

Kabáč sa snažil prekabátiť skúseného Tomáša Haranta, čo sa mu však nepodarilo. Nasledoval útok domáceho tímu a zbytočná chyba, hostia budú hrať presilovú hru. Prvú v dnešnom zápase.

28:03

Hostia z Liptova sú v Žiline nútení tvoriť hru a to im do týchto chvíľ príliš nevyhovuje. Nahodenie puku do útočného pásma aktuálne končí zakázaním uvoľnením.

27:38

Konečne sa ozývajú aj domáci diváci, ktorí sa snažia povzbudiť svoj tím. Atmosféra pod Dubňom je však zatiaľ ako počasie – chladná a nevľúdna.

26:55

Opäť sa hrá dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

26:02

Domáci si dávajú veľký pozor v obrane, treba však povedať, že Vlci dnes nastúpili bez veľkého počtu hráčov zo základnej zostavy, spomeniem napríklad Petra Húževku, Rasťa Konečného či Ryana Martindalea.

25:25

Handlovský skúšal prienik cez obranu hostí po pravej strane, hráči MHK 32 si však dávajú na druhého najlepšieho strelca našej súťaže veľký pozor.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina stále vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

24:15

Patrik Rogoň to skúsil stredom cez obranu hostí, po jeho strele Košarišťan podržal puk vo svojej lapačke. Vhadzovať sa tak bude po jeho pravej ruke.

23:56

Tak v týchto chvíľach má hra dobré tempo, možnosti sa striedajú na oboch stranách.

23:40

Krásna spolupráca druhého útoku Vlkov, Jurík zadovkou našiel Marcela Holoviča, ktorý však strelou našiel len pravý betón Andreja Košarišťana!

22:55

Žilina sa vymanila spod tlaku hostí a opäť je Mikulášu rovnocenným súperom.

22:02

Rýchly útok Žiliny, po pravej strane vletel do pásma Emil Švec, ktorý strelou zápästím opečiatkoval ľavú tyč bránky hostí!

21:39

Hostia sú v úvode druhej časti hry opäť aktívnejší, Tomek je však dnes znovu oporným pilierom svojho tímu.

21:02

Lukáš Paukovček opäť skúsil šťastie z pravej strany, puk z jeho hokejky však letel vysoko nad bránku Žiliny.

20:44

Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka, ktorý následnú strelu hostí znovu chytá do lapačky.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Žilina nad Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól domácich sa postaral v 6. minúte Félix-Antoine Poulin, ktorý strelou od modrej čiary prekonal Andreja Košarišťana. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:53

19:30

Žilina stále v útočnom pásme, hostia sa však napokon oslobodzujú a posielajú puk až ku bránke Tomáša Tomeka.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:55

Jedovka Petra Mikuša od modrej čiary, brankár hostí podržal svoj tím.

18:42

Veľká šanca domácich, puk na ceste do siete hostí však zastavila noha jedného z domácich hokejistov!

18:25

Žilina začína útočnú akciu od vlastnej bránky.

17:53

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Devečka – 2 min., sekanie).

17:12

Juraj Jurík v strednom pásme nepríjemne zrazený protihráčom, vylučovať sa nebude.

16:39

Tomáš Harant je aktívny aj v útoku, v súboji pri mantineli poriadne oplieskal o generáciu mladšieho Mateja Moravčíka.

16:02

Tretí útok Žiliny v týchto momentoch dokázal udržať puk dlhšie v útočnom pásme, priama strela na bránku hostí z toho napokon však nebola.

15:38

Ďalšia príležitosť domácich, Václav Stupka však nemieril presne.

15:04

Tomáš Klimenta sa dostal do dobrej pozície, tvrdým príklepom však nepríjemne z medzikružia trafil Andreja Košarišťana do masky!

15:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

14:50

Hráči z Liptova stiahli puk za svoju bránku a opäť striedajú počas hry.

14:05

Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, oba tímy bleskovo striedajú počas hry.

13:30

Domáci obranca Petr Chaloupka sa snažil z pravej strany natlačiť pred Košarišťana, obrana hostí v tomto momente výborne zapracovala.

12:48

Jakub Sukeľ vletel do pásma po ľavej strane, z veľkého uhla síce Tomeka vystrašil, ale neprekonal.

12:11

Tentoraz v rýchlom útoku hostia, po ľavej strane sa predral Lukáš Paukovček, no Tomek bol na jeho strelu pripravený a stav zápasu sa tak nemení.

12:00

Žilina po slabšom úvode ožíva, po strele od modrej čiary Košarišťan puk radšej podržal vo svojej lapačke.

11:26

Obetavý zákrok Rogoňa v obrannom pásme, puk sa dostal ku Michalovi Švihálkovi, ktorý nabral rýchlosťou a znovu dobrou strelou švihom preveril pozornosť brankára hostí.

10:52

Rozohrávku hostí tentoraz v strednom pásme zachytil Emil Švec, vletel s pukom do pásma po ľavej strane, skúsil strelu švihom, no Košarišťan sa tentoraz nenechal prekabátiť.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Liptovským Mikulášom zatiaľ 1:0.

09:50

Handlovský nedokázal vyviezť puk z obranného pásma, hostia to dnes stavili na tvrdý pressing, uvidíme ako dlho im na tento štýl hry vystačia fyzické sily.

09:12

Uram skúšal zobrať Haranta na párky, skúseného obrancu Žiliny však nenachytal a sám prišiel o puk.

08:46

Emil Švec vyhodil puk z vlastného pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa tak bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

08:25

Opäť sa hrá dlho bez prerušenia a tento stav zjavne vyhovuje viac hokejistom Žiliny.

07:35

Žilina však znovu v rýchlom protiútoku, Jurík tentoraz v súboji o puk za bránkou hostí neuspel.

06:58

Žilina kombinuje vo vlastnom pásme, no domáci majú problém vyrovnať sa s napádaním hostí, ktorí posielajú až trojicu hráčov kaziť žilinskú rozohrávku.

06:35

Tak Liptáci musia byť zaskočení, mali tlak, no z prvej vážnejšej strely domácich na bránku inkasovali úvodný gól zápasu.

05:51

Lenže teraz to neplatí, parádna delovka kanadského obrancu FÉLIXA-ANTOINA POULINA od modrej čiary končí v sieti hostí! Asistencia: Václav Stupka.

05:39

Prvý útok Vlkov sa dokázal usadiť v útočnom pásme, následne sa do šance dostal stiredajúci Juraj Jurík, no Košarisťan podržal svoj tím.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, ktoré patrili hosťom. Recept na Tomeka však Liptáci zatiaľ nenašli.

04:25

Z ľavej strany takou polostrelou preveril pozornosť Košarišťana Patrik Rogoň, brankár hostí bol na svojom mieste.

03:38

Oba tímy striedajú počas hry, úvodné minúty však jasne patria hráčom z Liptova.

03:05

Formácia okolo Mareka Urama robí v obrane Žiliny poriadny prievan, šikovný teč Krišku však letel nad bránku Tomáša Tomeka.

02:29

Hrá sa v rýchlom tempe, hráči MHK 32 sú znovu pred Tomášom Tomekom, ktorý po strele z ľavej strany radšej podržal puk vo svojej lapačke.

01:52

Kapitán hostí Ján Tabaček sa oprel do delovky od modrej čiary, tak toto muselo Tomáša Tomeka poriadne zabolieť. Gólman MsHK však podržal svoj tím.

01:05

Hostia sú však stále aktívnejší a držia sa v útočnom pásme pred Tomášom Tomekom.

00:35

Útočná aktivita v úvode patrí hosťom, Matúš Sukeľ sa však cez obranu žilinských Vlkov neprebil.

00:01

Úvodné buly prvej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade máme oba tímy, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a následne sa začne samotný zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant (A), Hatala, Roman – Handlovský (C), Klimenta, Kučkin – Stupka, Holovič, Jurík – Švihálek, Švec, Rogoň – Váňa, Mendrej, Dolinajec

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Luža, Nádašdi, Suchý (A), Nemec, Moravčík, Tabaček (C), Pacalaj, Devečka – Uram, Sukeľ M., Kriška (A) – Sukeľ J., Paukovček, Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar

Rozhodca: Jonák, Konc – Jobbágy, Bogdaň.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 18. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas v Žiline má špecifickú príchuť pre domáci tím, keďže Žilina dnes oslavuje jubilejný tisíci zápas v našej najvyššej súťaži. Začiatok duelu je plánovaný na 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže siedme miesto so ziskom 28 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci zvíťazili v Detve pomerom 1:2 po sam. nájazdoch (góly Vlkov Juraško a Handlovský). Najproduktívnejším hráčom tímu je Lukáš Handlovský, ktorý získal 17 kanadských bodov (13+4). Brankárskou jednotkou je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne 93,76% úspešnosť zákrokov. Tím trénerov Stanislava Škorvánka a Andreja Podkonického sa však aktuálne borí s obrovskou maródkou – Peter Húževka má zlomenú ruku, Ryan Martindale je zranený, rovnako tak Marcel Holovič. Filip Ondruš má otras mozgu, Rastislav Konečný si v zápase v Detve vykĺbil rameno a duel pod Poľanou nedohral ani obranca Michal Roman. Už dlhšie Žilinčanom chýba aj obranca Jakub Meliško.

Hokejistom z Liptovského Mikuláša patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 20 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali hokejisti MHK 32 na domácom ľade s Banskou Bystricou 2:3 po predĺ. (góly LM M.Sukeľ a Rud. Huna). Najproduktívnejším hráčom tímu je skúsený Marek Uram, ktorý získal 17 kanadských bodov (4+13). Brankárskou jednotkou Liptákov je Andrej Košarišťan, ktorý má aktuálne 93,39% úspešnosť zákrokov. Perličkou určite je i fakt, že obaja menovaní hráči v minulosti pôsobili práve v Žiline.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 6. Poulin (Stupka), 39. Jurík (TS), 43. Kučkin (Handlovský) – 33. Luža (Sukeľ Matúš, Uram)

Rozhodčí: Jonák, Konc – Jobbágy, Bogdaň