03.11.2017, 14:00 • Omsk Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.45 3.8 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 31 zákroků, 3 góly, 91,2 % (16:27:16)
Střely na branku – 24:34 (7:8, 9:20, 8:6)
Zblokované střely – 8:12
Vyhraná vhazování – 29:29
Trestné minuty – 22:4
Hity – 16:10
Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo, Omsk tak podlehl Jokeritu Helsinky 1:3. Domácí nedokázali z několika dobrých příležitostí vytěžit kontaktní gól a o závěrečný nápor se nakonec připravili sami dvěma po sobě jdoucími vyloučeními.

59:40

Domácí to ještě zkoušejí v šesti, tedy bez gólmana!

59:14

Domácí jsou v plném počtu. Už ale mají velmi málo času.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny, hosté kontrolují hru v útočném pásmu.

58:16

Furcha nyní z levé strany prověřil Juho Rautanen, gólman Omsku vyráží puk za svou klec.

57:33

Další střela Tolvanena. Furch nevěděl, kam puk vyrazil, ale pro domácí to dobře dopadlo.

57:19

Rána Eeliho Tolvanena byla sražena do ochranné sítě za brankou.

57:13

Domácí se sami připravují o závěrečný nápor! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jevgenij Medveděv.

56:31

Domácí jsou v plném počtu. Teď už musejí totálně otevřít hru.

56:16

Puk je až za brankou Rämöho. Výborné oslabení ze strany Omsku.

55:35

Z pravé strany vypálil vedle bližší tyčky Andrej Stas. Domácí jsou v tomto oslabení nebezpeční!

55:02

Domácí se už snaží o aktivní přístup i v oslabení. Zajímavou kličkovanou předvedl Kirill Semjonov, kterého zastavil až v pořadí třetí protihráč.

54:30

Tohle není pro domácí vůbec dobré. Vitalij Menšikov je vyloučen za nedovolené bránění. Jokerit má tedy k dispozici přesilovou hru.

54:11

Antti Pihlström zavezl puk do útočného pásma a zadovkou ho přenechal Nicklasovi Jensenovi. Ten z levého kruhu neprostřelil Dominika Furcha.

53:20

Hosté pošetřili pár sekund v útočném pásmu. Teď už se musejí zase vrátit do obrany.

52:59

Nyní tu máme strkanici u branky Jokeritu. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

1:3

Branky a nahrávky: 24. Purcell – 16. N Jensen (O'Neill), 23. Pihlström (Mäki, J. Jensen), 31. O'Neill (Tolvanen)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Čudinov, Gustafsson, Martynov, Berezin, Lisov, Meňšikov (A) – Everberg, Stas (A), Purcell – I. Michejev, K. Semjonov, A. Petersson – Kugryšev, Chochrjakov, Košelev – Fajzullin, Samochvalov, Žukenov – Kovaljov.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Rautanen, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen – Palola, Regin (C), N Jensen – O'Neill, Tolvanen, Joensuu (A) – Jormakka, Niemi, Anttila – Pihlström, Wirtanen, Mäki – Marjamäki, H. Ikonen.

Rozhodčí: Soin, Sidorenko – Šeljanin, Golovljov