03.11.2017, 18:00 • Home Credit Arena • 19. kolo • Dominik Jakubec

Tipsport: 2.47 4.2 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (20:38:33)
Nejlepší hráči utkání:
Milan Mikulík (TRI) a Dominik Lakatoš (LIB)
A je dobojováno. Bílí Tygři zaskočili druhý tým tabulky a vítězí 5:3. Ve třetí třetině Tygři odskočili na rozdíl tří branek, následně však inkasovali ve vlastní přesilové hře a rázem mohlo nastat drama. Liberec se však vzpamatoval a náskok už ubránil.

59:48

Liberečtí odklidili puk do bezpečí, už se pouze dohrává.

59:18

Ciencala se prodral před Januse, ten však parádním zákrokem puk vykopl do bezpečí.

58:33

Domácí tým se svědomitě brání a hlídá si vedení.

57:52

Následuje další tygří zakázané uvolnění.

57:29

Po ráně od modré poskakoval po brankovišti kotouč v nebezpečném prostoru, ale Liberečtí nakonec odklidili puk na zakázané uvolnění.

57:12

Pozor, Strmeň zůstává na střídačce! Třinec hraje v šesti!

57:12

Marcinkova rána byla tečována do sítě. Následuje oddechový čas pro Třinec.

57:02

Bakoš s Lakatošem se snažili vyrazit do protiútoku, byl z toho však pouze ofsajd.

56:36

Bartovičova rána z velkého úhlu Strmeně nezaskočila.

56:01

Tentokrát přichází zakázané uvolnění Třince.

55:34

Tygři se zmocnili puku a místo bezhlavého útoku šetří čas.

54:32

Tentokrát Třinečtí pokazili rozehrávku a přišli o kotouč. Liberečtí se vymaňují ze sevření.

53:48

A následuje další zakázané uvolnění Libereckých.

53:11

Tomáš Havlín rozehrál pouze na zakázané uvolnění.

52:44

Nenápadná Adamského rána skončila až v Janusově lapačce.

52:23

Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.

51:55

Třinečtí jsou v plném počtu.

51:21

Libereckým se nedaří udržet se u kotouče, přesilovka Tygrů pomalu končí.

51:02

Mikulík stanul sám před brankářem a pokusil se Januse překonat kličkou, slovenský brankář však parádně vykopl puk do bezpečí!

50:34

50:34 Marian ADÁMEK - 5:3

50:34

Třinec právě vstřelil branku!
A Oceláři se v oslabení prosazují! Po přihrávce od zadního mantinelu stanul MARIAN ADÁMEK sám před Janusem a z první brankáře propálil.
Asistence: Milan Mikulík

49:55

Vladimír Svačina (TRI) oslabuje svůj tým, na dvě minuty míří na trestnou lavici za hákování.

49:32

Po libereckém ofsajdu se za modrou čárou strhla pošťuchovaná, kterou rychle utli rozhodčí.

49:23

Následuje liberecké zakázané uvolnění.

49:13

Nahození z pravé strany Januse nerozhodilo, bude se vhazovat po pravici slovenského gólmana.

48:18

Rána Arona Chmielewského byla zblokována a k Janusovi nedošla.

47:47

Rozhodčí sice původně zahlásili faul na Dominika Lakatoše, ten však byl nakonec po Lakatošově debatě s rozhodčím odvolán a bude se tedy hrát v pěti na obou stranách.

47:36

Ocelářům se stále nedaří najít recept na libereckou obranu a čas jim pomalu utíká.

46:51

Šmídova přízemní rána nemohla Strmeně nachytat.

46:32

Dernerovu skrytou ránu od modré nadvakrát zlikvidoval brankář Ocelářů.

46:14

Po Pyrochtově ráně od modré zastavil puk Strmeň, následuje komerční přestávka.

45:28

Krenželok mohl postupovat kupředu, Jelínek však uspěchal postup do pásma a jeho spoluhráč musel před modrou zabrzdit, aby se vyhnul ofsajdu.

44:38

Třinci se nedaří proniknout libereckým obranným blokem, Tygři hrají v klidu a drží si své vedení.

43:51

Zato tentokrát už se icing píská. Hra se stěhuje před Januse.

43:26

Špaček přidal do kroku a dostihl vyhozený puk, liberečtí hokejisté se tak vyhnuli zakázanému uvolnění.

42:50

Tentokrát už sice ano, ale Janus mohl zůstat v klidu, neboť byl puk tečován mimo ledovou plochu.

42:33

Hostům se nepodařilo prodrat do pásma.

41:56

Jelínkovo nahození od modré skončilo mimo branku.

41:27

41:27 Jan STRÁNSKÝ - 5:2

41:27

Liberec právě vstřelil branku!
To bylo sólo! JAN STRÁNSKÝ se chopil puku, pláchl obraně a tváří v tvář Strmeňovi vysekl parádní blafák!
Bez asistence.

41:01

Třinec hraje v plném počtu.

40:37

Liberci se nedaří usadit v útočném pásmu.

40:01

Jan Ordoš (LIB) a Tomáš Linhart (TRI) míří za vzájemnou potyčku v závěru druhého dějství na trestnou lavici.

40:01

Hokejisté jsou zpět na ledě, budeme moci pokračovat.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 10:7 (23:16)
V závěru se ještě strhla krátká potyčka, po níž se bude vylučovat. Tresty se však přenesou až do třetího dějství. Mezitím platí, že po dvou třetinách Bílí Tygři vedou nad Třincem 4:2. Oceláři sice nejprve vyrovnali, Liberečtí však během dvou minut odskočili na rozdíl dvou branek. Udrží své vedení? To uvidíme ve třetí třetině, která začne přibližně ve 20:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37

Pyrochtova rána od modré končí u připraveného Strmeně.

39:01

Třinečtí jdou opět do čtyř. Aron Chmielewski (TRI) dostává menší trest za podražení.

38:33

Nyní se sice Oceláři dostali do útoku, ale po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra vykázána do středního pásma.

38:13

Liberec však zůstává u puku a nepouští Třinec do šancí.

37:40

37:31

A znovu, hostující oslabení pomalu končí.

36:57

Oceláři však vyhazují.

36:31

Liberečtí zatím obléhají třinecké pásmo.

35:55

Bakošova sražená rána se sotva došourala ke Strmeňovi. Ten neměl se zásahem sebemenší potíže.

35:40

Milan Doudera (TRI) nedovoleně zastavil Špačka a míří na trestnou lavici za podražení.

35:00

Puk skončil mezi diváky, bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:31

Kolmannova rána od modré skončila těsně nad třineckou brankou.

33:53

Ciencalův bekhendový pokus srazila obrana do ochranné sítě.

33:29

Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:21

Na druhé straně pláchl po levém křídle Bakoš, který zleva prověřil Strmeně, ten ale puk vyrazil.

33:07

Třinečtí pouze protečovali puk do pásma a střídají.

31:44

Třinec nezvládl přechod do útoku a po ofsajdu se bude opět vhazovat.

31:04

Svačina se po pravé straně probil až před Jaroslava Januse, ten však předvedl další úspěšný zákrok a Svačinovu střelu vytěsnil.

30:39

Lukáš Jašek, který byl v průběhu druhé třetiny nepříjemně trefen pukem do obličeje, je zpět na střídačce a bude pokračovat ve hře.

30:34

Třinečtí však zkazili rozehrávku a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Strmeně.

30:14

Janus si připisuje další úspěšný zákrok, bude se vhazovat po jeho levici.

30:05

A pozor! Třinec ztratil kotouč a Jelínek rázem upaloval sám na brankáře, Strmeň ho však vychytal!

29:33

Havlínova dělovka skončila nad brankou.

29:11

Redenbachovo nahození kryje prvním zákrokem Jan Strmeň.

28:30

Kovarčík hned po buly prověřil Januse, ten chytá.

28:25

Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Jan Strmeň.

28:25

28:25 Petr JELÍNEK - 4:2

28:25

A domácí vedou už o dvě branky. Po pravé straně ujel PETR JELÍNEK, který sice měl na levé straně připraveného protihráče, ale situaci nakonec zakončil přesnou ranou mezi Hrubcovy betony.
Asistence: Petr Kolmann

27:50

Douderova dělovka od modré prosvištěla podél pravé tyče.

27:30

Liberečtí vyhazují puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:04

Nyní jsou na tahu opět hosté, kteří vyrážejí kupředu.

26:36

26:36 Dominik LAKATOŠ - 3:2

26:36

To je blesková odpověď! Kotouč poskakoval před brakou Třince, až se jej ujal DOMINIK LAKATOŠ a zblízka propálil bezmocného Šimona Hrubce.
Asistence: Martin Bakoš.

26:19

26:19 Milan MIKULÍK - 2:2

26:19

Oceláři bleskově využívají přesilovou hru. Po střele Martina Růžičky nakonec dorazil do branky MILAN MIKULÍK.
Asistence: Martin Růžička.

26:06

Daniel Špaček (LIB) v útočném pásmu dohrál soupeře a dostává z libereckého pohledu vcelku zbytečný dvouminutový trest za vražení na hrazení.

25:50

Ordoš se dral před branku, pozorný Krajíček ho však kupředu nepustil.

25:08

Posledních 25 sekund se o puk bojovalo v rohu kluziště, až to rozhodčího přestalo bavit a po nepřehledné situaci raději přerušil hru.

24:21

Po Lakatošově přiťuknutí najel do pásma Stránský a zleva vypálil, Hrubec vyrazil puk betonem.

23:55

Marcinko podle libereckých obránců až příliš dotíral na Januse a dostal tak pořádně vyčiněno. Rozhodčí však strkanici rychle učinili přítrž.

23:38

Po Jaškovi zůstala na ledě výrazná krvavá stopa, která koresponduje s halloweenským tématem utkání. Po vyčíštění ledové plochy budeme moci pokračovat ve hře, a co je hlavní, zdá se, že také Lukáš Jašek by měl být po ošetření v pořádku a snad bude pokračovat ve hře.

23:38

Jašek byl sestřelen do hlavy nahozením jednoho z třineckých hráčů a s bolestivou grimasou opouští led za pomoci maséra.

23:10

Šmíd byl sice zezadu zatažen hokejkou, ale rozhodčí posoudili souboj jako čistý.

22:22

Libereckým přechod do pásma nevyšel, Hrabík přišel o kotouč.

21:38

Chmielewského rána skončila mimo prostor Janusovy branky, hra se stěhuje do středního pásma.

21:26

Dominik Lakatoš si nyní spravil chuť alespoň povedeným hitem na Davida Musila.

20:45

Po protiútoku se snažil pálit Lakatoš, trefil však pouze bránícího hráče.

20:19

Třinečtí se rychle usazují v útočném pásmu.

20:01

Oba celky se vracejí na led, brzy budeme moci pokračovat.
Střely na branku v první třetině: 13:9
Máme za sebou první třetinu. Liberečtí v ní měli mírně navrch a už ve druhé minutě se po parádním sólu prosadil Martin Bakoš. Třinečtí sice zásluhou Milana Doudery srovnali, ale následně využil přesilovku Dominik Lakatoš a vrátil Tygrům vedení. Stav 2:1 platí také po první třetině. Uvidíme, jak se změní ve druhém dějství, které odstartuje přibližně v 18:57.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28

Janus si poradil s nahozením od modré, hra je opět přerušena.

18:57

Liberečtí hrají v plném počtu.

18:52

Třinečtí tak dlouho kombinovali v útočném pásmu, až o puk přišli.

17:51

Janus ovšem vyhazuje až do středního pásma.

17:25

16:57

Poměr sil na ledě se vyrovná. Petr Jelínek (LIB) nejprve selhal v zakončení a vzápětí hákoval protihráče, za což míří na trestnou lavici.

16:20

Ani Jaškova střela Hrubce nezaskočila.

16:11

Pyrochtova rána od modré byla tečována těsně mimo.

15:57

Jánošíkovu ránu od modré nadvakrát zneškodnil Hrubec.

15:25

Opět se vylučuje na straně Třince. Tomáš Marcinko (TRI) dostává dvě minuty za držení protihráče.

14:49

Draveckého střela z mezikruží skončila pouze u připraveného Januse.

14:15

Jašek se probíjel vpřed, puk mu však ujel a skončil až u Hrubce.

13:59

Bartovičova střela od levého mantinelu skončila v náručí brankáře Hrubce.

13:47

Hra se postupně přesunula před Hrubce, po souboji v rohu však byla přerušena.

13:10

Třinečtí se ujímají puku a vyrážejí kupředu.

12:36

Jankova střela z pravé strany skončila na Janusově betonu.

12:10

A po dalším přerušení, tentokrát vinou ofsajdu, následuje komerční pauza.

11:47

Následuje třinecký icing.

11:36

11:36 Dominik LAKATOŠ - 2:1

11:36

A přesilovka je využita. Jan Ordoš vyslal vpřed DOMINIKA LAKATOŠE, který si sjel před branku a procedil kotouč mezi Hrubcovými betony.
Asistence: Jan Ordoš, Lukáš Jašek.

10:59

Ordošova střela z otočky byla tečována a vystrašila Hrubce. Třinecký brankář však zareagoval včas.

10:10

A máme tu první přesilovou hru. Jiří Polanský (TRI) dostává dvouminutový trest za sekání.

09:41

Krenželok se snažil proniknout do pásma, ale marně. Na modré čáře byl odzbrojen.

09:12

Jaškovo nahození opět zlikvidoval Hrubec.

09:06

Třinečtí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:22

Stránský šikovně tečoval Jánošíkovo nahození, ale Hrubec stihl zareagovat a puk lapil.

08:16

Rozjetý Bartovič vypálil z levé strany, trefil však pouze Hrubcovu hruď.

08:08

Po nahození ze středního pásma Janus raději skryl puk v lapačce.

08:02

Hra je opět přerušena, následuje komerční přestávka.

07:53

07:53 Milan DOUDERA - 1:1

07:53

A je srovnáno. Třinečtí zamkli první libereckou formaci v jejich vlastním pásmu. MILAN DOUDERA nakonec vypálil od modré a puk prošel obranným blokem až do sítě.
Asistence: Lukáš Krajíček.

07:11

Jelínek se pokoušel najít před brankou Jaška, obrana Ocelářů však kotouč odklidila do bezpečí.

06:34

Třinec pouze vyhazuje do středního pásma, Ordoš zakládá další útočnou akci.

05:53

Tygři opět vyrážejí do útoku, zatím mají nad Oceláři mírnou převahu.

05:32

Libereckou akci nyní přerušil ofsajd.

05:22

Kotouč skončil mimo kluziště, bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:56

O puk se však posledních deset sekund bojovalo pouze u mantinelu. Následně Třinečtí vyvážejí.

04:27

Domácí se opět usazují v třineckém pásmu.

03:46

V mezikruží se k Lakatošovi odrazil puk po Pyrochtově nahození a mladý forvard okamžitě pálil, ovšem minul třineckou svatyni.

02:53

Ani Jankova dělovka od modré Januse nepřekvapila.

02:38

Po Irglově pokusu si svůj první zásah v libereckém dresu připsal brankář Jaroslav Janus.

02:03

Liberečtí opět spěchali kupředu, ale Špaček se k puku nedostal.

01:37

01:37 Martin BAKOŠ - 1:0

01:37

Tak to byla ovšem paráda! MARTIN BAKOŠ si zkrátka vzal puk, projel mezi všemi hráči Třince a tváří v tvář Hrubcovi zavěsil do šibenice!
Asistence: Lukáš Krenželok

01:04

Hra se zatím velmi rychle přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z brankářů dosud nezasahoval.

00:37

Na druhé straně z levého křídla pálil Stránský těsně vedle pravé tyče.

00:19

Třinečtí vyráželi kupředu, o puk ale brzy přišli.

00:01

Vše je již připraveno k úvodnímu buly.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, Martin Ševc skutečně Bílým Tygrům bude chybět.
Zdá se, že na poslední chvíli vypadl z liberecké sestavy kapitán Martin Ševc. Ještě na rozbruslení se na ledě pohyboval, v utkání by ho však měl nahradit jako kapitán Petr Jelínek. Uvidíme, kdo se posune na jeho místo v sestavě.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Pyrochta – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Lakatoš – J. Stránský, D. Špaček, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Hrabík.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček (C), M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička (A), Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Chmielewski, O. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel.

Bílí Tygři se v pátek budou snažit odčinit porážku z ledu Ocelářů, kde v září prohráli 2:5. V uplynulém ročníku se jim proti Třinci přitom dařilo, hned třikrát zvítězili. Jak dopadne utkání čtrnáctého s druhým celkem tabulky? To se dozvíme od 18 hodin.
V zápasech 18. kola Tygři i Oceláři shodně prohráli. Liberečtí nestačili na Mladou Boleslav, na Třinec si pro změnu počíhal Hradec Králové. Oba týmy si ale mohly spravit chuť v prestižní Lize mistrů, která dospěla do osmifinálové fáze.

Jak Liberci, tak Třinci los přisoudil švédského protivníka. Druhý tým extraligy uspěl, když si z Malmö odvezl cennou výhru 2:1. Celek z podještědské metropole zažil výsledkově zrcadlově opačné utkání. Těsná prohra 2:3 s Frölundou však stále znamená, že dveře k postupu jsou dál otevřené.
V posledních sezónách opravdu nebývalo zvykem, aby byla situace třineckých Ocelářů a Bílých Tygrů tak výrazně odlišná, jako je tomu letos. Zatímco Slezané hrají podle očekávání o špici a momentálně se nacházejí na druhém místě těsně za vedoucí Plzní, Severočeši se krčí na poslední čtrnácté příčce.

Rozdíl mezi oběma týmy? Propastných šestnáct bodů, aktuální forma a především koncovka. Ocelářům ofenziva šlape, svěřenci Filipa Pešána se v zakončení naopak trápí. Šelmy nevstřelily v posledních deseti zápasech více než dvě branky ze hry, což rozhodně není nic, čím by se dalo chlubit.
V pátečním 19. extraligovém kole na sebe narazí Bílí Tygři Liberec a třinečtí Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 2. Bakoš (L. Krenželok), 12. Lakatoš (Ordoš, Jašek), 27. Lakatoš (Bakoš), 29. P. Jelínek (Kolmann), 42. J. Stránský – 8. M. Doudera (Krajíček), 27. Mikulík (Martin Růžička), 51. Adámek (Mikulík)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (29. Strmeň) – Krajíček (C), M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička (A), Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel

Diváci: 5 849

01:37 LIB 1:0 Bakoš (L. Krenželok)
07:53 TRI 1:1 M. Doudera (Krajíček)
10:10 TRI 2 Polanský, sekání
11:36 LIB 2:1 Lakatoš (Ordoš, Jašek)
15:25 TRI 2 Marcinko, držení protihráče