Evropská liga (předkola)

Breidablik Kópavogur – FK Jelgava

2:3

konec (1:3)

30.06.2016, 21:15 • Kópavogsvöllur, Kópavogur • 1. předkolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.77 3.25 4.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:12:28)
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 11:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.
Zápas je u konce a byť Jelgava vyhrála 2:3, tak určitá forma spokojenosti bude i u domácího Breidabliku. Ten ve druhé půli přečkal nápor soupeře a s postupujícím časem začal přidávat na tempu. Po sérii nepřesných zakončení to už vypadalo, že si islandský tým poveze do odvety dvoubrankovou ztrátu, ale v šesté minutě nastavení se po rohu dokázal prosadit Oliver Sigurjónsson a navýšil šance Breidabliku na případný obrat a postup.

90+6

90+6

Breidablik právě vstřelil branku!
A je tu snížení! Po Hlynssonově rohu se míč dostal k OLIVERU SIGURJÓNSSONOVI a ten svým gólem upravil na pro domácí přijatelnějších 2:3.

90+5

Možná poslední šance na úpravu skóre, Breidablik má rohový kop.

90+3

Domácí se dopustili faulu, Jelgava už s rozehrou nebude příliš pospíchat.

90

Poslední změna i v hostujícím dresu, dnes dohrál Boriss Bogdaškins, závěr utkání odehraje Oļegs Malašenoks.

89

A o chvíli později i domácí Eyjólfsson.

88

Teď je to přehlídka nepřesných střeleckých pokusů, do seznamu se zapsal i hostující Bogdaškins.

86

Stejně dopadl i Hreinsson, jak vidno, Breidabliku není ve druhé půli přáno.

84

Domácím se ne a ne podařit dosáhnout snížení, neuspěl ani Sigurjónsson.

83

A další karta. Za nedovolený zákrok byl kartou potrestán hostující Ryotaro Nakano.

81

Žlutou kartu za faul na Sigurjónssona dostal hostující Boriss Bogdaškins.

80

Tak a ještě jeden. Do zakončení po druhém rozehrání se dostal Sorokins, Gunnleifssona ale nepřekonal.

79

Roh pro Jelgavu, rozehraje ho Silič.

78

A vystřídali i hosté. Skončil Mindaugas Grigaravičius, zahraje si Vladislavs Sorokins.

78

Poslední změna domácích, Andriho Yeomana nahradil Águst Hlynsson.

76

Pokračuje snaha Breidabliku o alespoň zkorigování nepříznivého stavu. Bamberg ale Ikstensovu branku netrefil.

73

Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Bogdaškins branku Breidabliku minul.

73

O snížení se nyní pokusil Sampsted, jeho pokus zneškodnil pozorný Ikstens.

70

Změna v hostujícím dresu, Daniils Turkovs dnes dohrál, na trávníku se objevil Kyrylo Silič.

68

Čerstvý Eyjólfsson má chuť s výsledkem něco udělat, zatím se ale pouze zastřeluje.

67

Ten rozehrál Bamberg, jenže ani teď to Breidabliku neklaplo. Stav zůstává pro tento tým silně nepříznivý.

67

Po faulu na Eyjólfssona rozehrával domácí Bamberg přímý kop, do zakončení se tlačil Yeoman, jeho pokus byl sražen na roh.

65

Bamberg byl nyní v roli zakončovatele, branku, kterou hájí Ikstens ale netrefil.

63

Rohový kop domácích. Rozehra se ale Bambergovi příliš nepovedla.

62

Domácí vystřídali a hned dva hráče. Dnes dohráli Jonathan Glenn a Arnthor Atlason, místo nich nastoupili Solon Breki Leifsson a Gisli Eyjólfsson.

60

Breidablik po delší době v útoku, střelou se prezentoval Atlason, chtělo to ale více přesnosti. Míč skončil mimo.

58

Nakano už vše řešil ve správném postavení a vyzkoušel Gunnleifssonovu pozornost. Ten si připsal další zákrok.

57

Jelgava pokračuje v náporu, další jejich útočnou akci ale zastavil praporek pomezního, Turkovs byl v ofsajdu.

57

Míč si nachystal Kļuškins a vyslal na branku Breidabliku nepřesný střelecký pokus.

56

Přímý kop tentokrát pro hostující tým.

55

Bamberg sice po faulu na Yeomana rozehrál přímý kop, míč si ale velice rychle vzali hosté do svého držení.

53

Jelgava hraje ve velké pohodě, nyní opět zahrozila střeleckým pokusem, na branku vyslal ránu Diallo. Gunnleifsson zachránil Breidablik od nejhoršího a míč lapil.

50

Nyní ale Grigaravičius neuspěl, od vlastní branky rozehrává gólman Gunnleifsson.

50

Rohový kop pro hosty, ti z nich dnes už dvakrát udeřili.

49

Byla tu první střela druhé půle, postaral se o ni hostující Kļuškins.

Fauly: 7:6
Máme za sebou první poločas a spokojenější jsou zajisté hosté. Ti se už v desáté minutě dostali do vedení, když se po rohu prosadil Glebs Kļuškins. Breidablik sice už za další tři minuty srovnal Danielem Bambergem, jenže to bylo to poslední, co se domácím v první pětačtyřicetiminutovce povedlo. Ve 33. minutě upravil po dalším rohu na 1:2 Valrijs Redjko a ve 44. minuté navýšil náskok Jelgavy Mindaugas Grigaravičius. Breidablik je tak ve svízelné situaci a má o přestávce rozhodně o čem přemýšlet.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Jelgava právě vstřelila branku!
Vyvrátit tvrzení o nedostatku střel se rozhodl vyvrátit MINDAUGAS GRIGARAVIČIUS a po dvou asistencích na gól se do střelecké jistiny zapisuje i on. Pro Breidablik to je již velice nepříjemná a složitá situace.

42

Posledním minutám teď schází šance a střely, přibývá pouze faulů. Provinil se domácí Sampsted.

40

Nakano fauloval, míč tak připadá domácím.

38

Třetí gól po rohu zatím nepřichází, domácí zvládli Grigaravičiusův centr odvrátit.

38

Už se zase hraje na druhé straně, Jelgava má roh.

37

Ikstens si teď musí dávat velký pozor, Breidablik na něj vytváří tlak. Nyní si připsal zákrok po Atlasonově ráně.

35

Breidablik se pokusil o rychlé vyrovnání Ólafsson, ten však branku Jelgavy netrefil.

33

I druhý gól Jelgavy přichází po rohovém kopu Grigaravičiuse, nyní jeho rozehra skončila u VALRIJSE REDJKA a ten vrátil hostům vedení.

32

Nakanova střela byla sražena, následuje další roh pro Jelgavu.

30

Turkovs dnes několikrát fauloval, nyní byl ale obětí faulu on. Provinil se Yeoman.

28

Střelec úvodní branky hostů, Glebs Kļuškins se dostal do další střelecké pozice, nyní ale minul. Přesto to byla po delší době dobrá šance Jelgavy.

25

Rozehrávku si opět připsal Grigaravičius, ale ani teď to nemělo úspěch. Domácí jsou u míče a vhazují.

24

S rohovými kopy se nám teď roztrhl pytel, u míče je Jelgava.

23

Neuspěl ani Bamberg, hosté se ubránili a sami budou i vhazovat.

22

Další rohový kop, nyní na opačné straně.

22

Grigaravičius nacentroval a do zakončení se dostal Freimanis. Branku netrefil.

21

Rohový kop pro Jelgavu.

20

Nedovolený zákrok Turkovse, Breidablik může pokračovat v útočné činnosti.

18

Breidablik začíná utahovat šrouby, přichází další střelecký pokus. Postaral se o něj Bamberg, gólman Ikstens si tentokrát připsal úspěšný zákrok.

17

Vše vyvrcholilo střeleckým pokusem, Hreinsson byl ovšem zablokován.

16

Po faulu na Sigurjónssona domácí rozehrávají a zakládají útok.

15

Gólman Gunnleifsson vykopává od vlastní branky.

13

Breidablik právě vstřelil branku! No vida a je už vyrovnáno! Glenn ještě neuspěl, trefil pouze břevno, ale akce pokračovala a úspěšným střelcem se stal DANIEL BAMBERG! Tohle je hodně rychlý úvod a branky mohou zápasu jen prospět.

11

Domácí budou muset hodně přidat, tohle určitě nebylo v plánu.

10

Hosté jdou poměrně rychle do vedení! Po Grigaravičiusově rozehrávce se míč dostal na GLEBSE KĻUŠKINSE a ten dostal míč do branky. Stav je 0:1.

9

Roh pro Jelgavu.

8

Jelgava měla chvíli míč na svých kopačkách, útok ale skončil daleko od pokutového území soupeře.

6

Další Turkovsův nedovolený zákrok, ten si bude muset brzy začít dávat pozor.

3

Domácí se mohou vymanit, rozehrávají po faulu na Sigurjónssona.

2

A další pokus, nyní v podání Grigaravičiuse. Ten branku minul.

2

Hosté začali ve velkém stylu a Bogdaškins prověřil gólmana Breidabliku. Gunnleifsson si připsal první zákrok.

1

Breidablik: Gunnleifsson (C) – Sampsted, Muminović, Helgason, Ólafsson – Hreinsson, Yeoman, Sigurjónsson, Atlason, Bamberg – Glenn. Trenér: Arnar Grétarsson.
Náhradníci: Friðriksson – Eylólfsson, Leifsson, Hlynsson, Margeirsson, Adalsteinsson, Fridriksson.

FK Jelgava: Ikstens – Freimanis (C), Diallo, Smirnovs, Redjko – Nakano, Lazdiņš – Kļuškins, Bogdaškins, Grigaravičius – Turkovs. Trenér: Saulius Širmelis.
Náhradníci: Melecis – Sorokins, Savčenkovs, Silič, Malašenoks, Klimovič, Kauber.

Rozhodčí: Anders Poulsen – Jakob Bille, Daniel Nørgaard (všichni DEN).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zápas na Kópavogsvöllur začne ve 21:15, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Anders Poulsen, kterému budou pomáhat Jakob Bille a Daniel Nørgaard. Čtvrtým sudím byl nominován Peter Munch Larsen. Všichni přijedou z Dánska.
FK Jelgava

Hosté hráli předkola Evropské ligy i vloni. V prvním předkole se Jelgava postavila bulharskému Litexu Loveč a po remízách 1:1 doma a 2:2 venku vybojovala postup. Ve druhém měla Jelgava docela dobře rozjetou partii proti Rabotnički Skopje, když doma vyhrála 1:0, jenže v odvetě už to tak slavné nebylo a po porážce 2:0 to znamenalo konec v evropské soutěži.
Breidablik UBK

Domácí klub se do předkol Evropské ligy vrací po dvouleté pauze. V sezóně 2013/2014 tým sehrál hned šest zápasů ve třech předkolech. Za sebou nechal týmy FC Santa Coloma po domácí výhře 4:0 a venkovní remíze 0:0 a poté i rakouský Sturm Graz. Breidablik doma remizoval 0:0 a rozhodující výsledek 1:0 si přivezl z venkovní plochy. Pak už ale nastoupilo Aktobe a po dvou výsledcích 1:0 pro domácí tým přišly na řadu penalty. Ty Aktobe vyhrálo 2:1 a postoupilo dále. Dnes je Breidablik favoritem a rád by si uhrál slušnou pozici do odvety.
Dobrý večer u dalšího utkání prvního předkola Evropské ligy. Nyní se spolu podíváme na zápas mezi týmy Breidablik UBK z Islandu a FK Jelgava z Lotyšska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

2:3

konec (1:3)

Branky: 13. Bamberg, 90+6. Sigurjónsson – 10. Kļuškins, 33. Redjko, 44. Grigaravičius

Karty:   81. Bogdaškins (JLG), 83. Nakano (JLG)

Breidablik Kópavogur: Gunnleifsson (C) – Sampsted, Muminović, Helgason, Ólafsson – Hreinsson, Yeoman (78. Hlynsson), Sigurjónsson, Atlason (62. Eyjólfsson), Bamberg – Glenn (62. Leifsson). Trenér: Arnar Grétarsson.

FK Jelgava: Ikstens – Freimanis (C), Diallo, Smirnovs, Redjko – Nakano, Lazdiņš – Kļuškins, Bogdaškins (90. Malašenoks), Grigaravičius (78. Sorokinš) – Turkovs (70. Silič). Trenér: Saulius Širmelis.

Rozhodčí: Anders Poulsen – Jakob Bille, Daniel Nørgaard (všichni DEN)

Odveta: Jelgava - Breidablik 2:2

Dila Gori – Širak 16:00 1:0

Aktobe – MTK Budapešť 16:00 1:1

Admira – Myjava 17:00 1:1