Evropská liga (předkola)

Slavia Sofia – Zagłębie Lubin

1:0

konec (0:0)

30.06.2016, 18:30 • Ovcha Kupel Stadium (kapacita: 25 566) • 1. předkolo • Vojtěch Tůma

Tipsport: 4.3 3.4 1.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, u fotbalu se někdy příště budu těšit na počtenou! (20:49:31)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:12.
Utkání končí, šťastnější nakonec mohou být domácí, kteří úvodní duel prvního předkola Evropské ligy vyhráli poměrem 1:0! Rozhodně nemůžeme říci, že by se jednalo o vítězství zasloužené, fotbalisté Zagłębie byli po drtivou většinu hrací doby lepším a aktivnějším celkem, dnes si ale vylámali zuby na výborném brankáři Kirevovi, který Sofii několikrát ohromně podržel. Jediná gólová akce se narodila v pětaosmdesáté minutě, po povedeném centru z kopačky Omara se přesně trefil ideálně postavený Serder Serderov, a Slavia tak do za týden hrané odvety bude vstupovat v lepší pozici!

90+3

90+2

Lubin se usadil okolo šestnáctky svého soka a dlouho se snažil dostat k nějakému kloudnému zakončení. Nakonec to na sebe vzal Adrian Rakowski, jehož rána nebyla vůbec špatná, k úspěchu ji však scházelo trochu více přesnosti.

90+1

Dnešní utkání se prodlouží o tři minuty! Dokáží hosté ještě vyrovnat?

90

Domácí si v samotném závěru utkání připravili ještě jedno taktické střídání. Aktivního Jomova na poslední minutky nahradí Petko Hristov.

89

Fotbalisté Zagłębie se snaží s nepříznivým vývojem utkání ještě něco udělat, ve druhém poločase se z jejich kopaček ale vytratila veškerá přesnost.

88

Hra se přerušuje, Emila Martinova totiž chytly křeče, na trávník jsou přivolání týmoví zdravotníci. Domácí středopolař nakonec musí odejít za postranní čáru.

87

No, rozhodně nemůžeme říci, že domácí vedou zaslouženě. Lubin byl po většinu hrací doby jasně lepším týmem, neproměněné šance z prvního poločasu teď hosty opravdu musí mrzet.

85

85. SERDEROV - 1:0

85

Slavia Sofia právě vstřelila branku!
Tak pozor, domácí tým se zničehonic ujímá vedení! Tato branka jde jasně na vrub zadáka Todorovskiho, který podběhl Sergejevův dlouhý nákop, a nabídl tak hodně volného prostoru Omarovi. Na přesný centr keňského fofrníka si na hranici malého vápna naběhl SERDER SERDEROV, který balon nekompromisně uklidil pod břevno!

84

Na hřišti se začíná jiskřit. Po jednom z trochu tvrdších zákroků si své rozdílné názory vyměnili Todorovski a Jomov, sudí ale přiběhl včas a oba kohouty od sebe stihl roztrhnout.

83

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Vlasko, přichází Rakowski.

82

Čotra jasně fauloval znovu unikajícího Omara. Jednoznačně se jednalo o zákrok za hranici pravidel, sudí klidně mohl udělit kartu, nakonec se ale nad hostujícím kapitánem, který už jednu žlutou má, slitoval.

81

Aleksandar Todorovski si na pravé straně pěkně narazil s Woźniakem a následně zkusil své štěstí při krouceném centru do šestnáctky, brankář Kirev ale byl na svém místě.

80

Po faulu na Dimitrova domácí zahrávali přímý kop. Nic z něj ale nevytěžili, Jomovův centrovaný balon totiž hostující obrana dokázala v klidu odvrátit do bezpečí, konkrétně se o to postaral stoper Guldan.

79

Zatím nezajímavý druhý poločas se snažil změnit Božidar Vasev. Domácí středopolař se odhodlal k dalekonosné bombě z nějakých třiceti metrů, Polaček ale zasahovat vůbec nemusel.