Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

3:1

konec (1:1, 2:0, 0:0) Stav série: 2:3

08.05.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • Semifinále V. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

56:40

Podruhé během patnácti vteřin je hostům odpískán ofsajd. Tučňáci odvolávají brankáře!

51:29

V samotném závěru přesilové hry měl gól na hokejce Johansson, ale Murray teď podržel svůj tým, který už hraje v plném počtu.

49:29

Sudí nejprve nic nesignalizovali, ale nakonec dochází k vyloučení Nicka Bonina (PIT). Nutno říci, že Oshie holí do tváře stoprocentně nedostal a pádu hodně přidal.

45:30

Přesilová hra ve prospěch Tučňáků. Na trestnou lavici za nedovolené bránění už totiž míří Nate Schmidt (WSH).

37:24

Zmatky naopak u Murrayho brány! Po ztrátě byl ve střelecké pozici Kuzněcov, který napřáhl až k nebesům, avšak dělovkou trefil jen blokujícího beka soupeře.

36:24

36:24 Fantastické zákroky Bradena Holtbyo

36:24

Dva neskutečné zákroky Bradena Holtbyho! Domácí brankář se nejprve stačil přesunout proti Hornqvistově zakončení a poté dokázal zneškodnit i Schultzovu tutovku!

32:48

Jevgenij Malkin (PIT) si po buly počínal trochu neohrabaně a je vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:58

29:58 Justin WILLIAMS - 3:1

29:58

Washington právě vstřelil branku!
A domácí jdou do zaslouženého vedení o dvě branky! Dumoulin pod tlakem pokazil rozehrávku a naservíroval kotouč přesně na hůl volného JUSTINA WILLIAMSE. Ten se zničehonic zjevil v obrovské šanci a střelou mezi Murrayho betony navýšil skóre na 3:1! Bez asistence.

27:41

Dva domácí útočníci se řítili do přečíslení, Kuzněcov to vzal na sebe, ale na výborně postaveného Matta Murrayho si nepřišel!

24:00

24:00 T.J.OSHIE - 2:1

24:00

Caps si berou vedení zpátky! Po přihrávce od modré čáry se dobrou střelou zleva prezentoval Ovečkin, Murray se stačil přesunout, ale puk zůstal u jeho brankoviště a T.J.OSHIE touš dorazil do odkryté části brány. Asistence: Alexander Ovečkin, John Carlson

22:54

Třetí přesilová hra ve prospěch Washingtonu. Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ian Cole (PIT), jenž se provinil sekáním vůči Wilsonovi.

18:34

Dvě minuty na lavici hanby kvůli tomu, že Pittsburgh hrál v šesti, teď odsedí Phil Kessel (PIT).

16:42

Matt Cullen (PIT) jako první seknul Justina Williamse (WSH), jenž si to nenechal líbit a oplácel soupeři stejnou mincí. Dvě trestné minuty pro oba provinilce.

07:08

07:08 Chris KUNITZ - 1:1

07:08

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Využitá přesilová hra i na straně Pittsburghu a je vyrovnáno! Blesková kombinace dospěla ke Kesselově střele z mezikruží, kterou Holtby nedokázal udržet a volný kotouč z brankoviště do sítě zametl nikým neatakovaný CHRIS KUNITZ. Asistence: Phil Kessel, Sidney Crosby

05:47

Nicklas Bäckström (WSH) byl v souboji s Letangem příliš důrazný a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

04:04

04:04 Alexander OVEČKIN - 1:0

04:04

Bleskově využitá přesilová hra domácího celku! Hned po buly se sice bekovi Caps nepodařilo poslat kotouč přesně na Murrayho, ale po odrazu od mantinelu Washington rozjel skvělou kombinaci, která vyústila v přihrávku na ALEXANDERA OVEČKINA. Ruský snajpr pak Murryamu dělovkou z první nedal sebemenší šanci. Asistence: Nicklas Bäckström, T.J.Oshie

03:56

Aktivita Capitals odměněna přesilovou hrou. Ovečkin se mezi kruhy snažil zakončit, ale přitom byl faulován hned dvěma hráči a nakonec je to Bryan Rust (PIT), kdo je vyloučen za hákování.

3:1

Branky a nahrávky: 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. T.J.Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Williams – 8. Kunitz (Kessel, Crosby)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Chorney, Schmidt – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Dumolin, Daley, Schultz, Lovejoy, Cole – Hornqvist, Crosby, Sheary – Fehr, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodčí: Brad Watson, Steve Kozari – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18.506

03:56 WSH 2 Rust, hákování
04:04 WSH 1:0 Ovečkin (Bäckström, Oshie)
05:47 WSH 2 Bäckström, nedovolené bránění
07:08 PIT 1:1 Kunitz (Kessel, Crosby)