Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

3:1

konec (1:1, 2:0, 0:0) Stav série: 2:3

08.05.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • Semifinále V. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (04:08:11)
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Braden Holtby (WSH) 30 zák., 1 gól, 96.8%
2. Alexander Ovečkin (WSH) 1+1
3. T.J.Oshie (WSH) 1+0
Pátý zápas série mezi Washingtonem a Pittsburghem je u konce a po třech prohrách v řadě se tentokrát z vítězství radují domácí Capitals. Ti v poslední třetině bez větších potíží udrželi dvoubrankový náskok a to i přesto, že Tučňáci hráli více než tři minuty powerplay. Série se tak přestěhuje zpátky do Pittsburghu, kde budou chtít Pens určitě vyhrát, neboť po případném vyrovnání série na 3:3 by se jim ve Washingtonu hrálo hodně těžko.

59:51

Puk je znovu jen v neutrální zóně. Peenguins už nemají čas na vyrovnání a stoprocentně se tak bude hrát šestá utkání!

59:31

Kris Letang si připisuje další střelu. Tentokrát však byl projektil od modré čáry zablokován blokujícími beky soupeře.

59:12

Menší zmatky v mezikruží před Holtbyho svatyní, ale Alzner nakonec dostal puk až za modrou čáru.

58:52

Sražená střela od modré čáry vylétla do ochranné sítě. Vhazovat se bude u brány Bradena Holtbyho.

58:33

Pittsburgh se stále nemůže vrátit do útočného pásma. Washington se opravdu velmi dobře brání.

58:07

Oshie obloučkem šikovně vyhazuje puk do středního pásma. Troufnu si říct, že tohle už Caps zvládnou.

57:33

Dva velmi slibné pokusy vyslal Kris Letang, který byl především při první střele ve skvělé pozici. Ani jednomu nemířil mezi tři tyče.

57:18

Až nyní se puk ocitl na modré čáře, avšak Holtby si Letangovu střelu v pohodě schoval do lapačky. Pittsburgh si vybírá oddechový čas.

57:04

Hraje se v pásmu domácích, ale nikdo teď ne a ne dostat kotouč od mantinelu.

56:40

Podruhé během patnácti vteřin je hostům odpískán ofsajd. Tučňáci odvolávají brankáře!

55:59

Pens se sice na chvíli dostali do útočného pásma, ale domácí už kotouč protečovali podél mantinelu zpátky k červené čáře.

55:28

Oshie se po šikovném manévru zbavil Letanga a po jeho zakončení bylo v brankovišti Matta Murrayho hodně husto. Potyčku nakonec musí řešit rozhodčí.

55:06

Ben Lovejoy od mantinelu nahodil puk do brankoviště a Holtby přerušuje hru. Poslední komerční přestávka zápasu.

54:41

Domácím se teď výborně podařilo kombinovat v útočném pásmu a Pittbusrghu se zkrátil čas na zdramatizování zápasu.

53:27

Schultz a poté Kessel se snažili najít recept na dobře chytajícího Holtbyho, ale první jmenovaný trefil jen brankáře a druhý nemířil do brány.

3:1

Branky a nahrávky: 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. T.J.Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Williams – 8. Kunitz (Kessel, Crosby)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Chorney, Schmidt – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Dumolin, Daley, Schultz, Lovejoy, Cole – Hornqvist, Crosby, Sheary – Fehr, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodčí: Brad Watson, Steve Kozari – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18.506

03:56 WSH 2 Rust, hákování
04:04 WSH 1:0 Ovečkin (Bäckström, Oshie)
05:47 WSH 2 Bäckström, nedovolené bránění
07:08 PIT 1:1 Kunitz (Kessel, Crosby)