Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

3:1

konec (1:1, 2:0, 0:0) Stav série: 2:3

08.05.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • Semifinále V. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (04:08:11)
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Braden Holtby (WSH) 30 zák., 1 gól, 96.8%
2. Alexander Ovečkin (WSH) 1+1
3. T.J.Oshie (WSH) 1+0
Pátý zápas série mezi Washingtonem a Pittsburghem je u konce a po třech prohrách v řadě se tentokrát z vítězství radují domácí Capitals. Ti v poslední třetině bez větších potíží udrželi dvoubrankový náskok a to i přesto, že Tučňáci hráli více než tři minuty powerplay. Série se tak přestěhuje zpátky do Pittsburghu, kde budou chtít Pens určitě vyhrát, neboť po případném vyrovnání série na 3:3 by se jim ve Washingtonu hrálo hodně těžko.

59:51

Puk je znovu jen v neutrální zóně. Peenguins už nemají čas na vyrovnání a stoprocentně se tak bude hrát šestá utkání!

59:31

Kris Letang si připisuje další střelu. Tentokrát však byl projektil od modré čáry zablokován blokujícími beky soupeře.

59:12

Menší zmatky v mezikruží před Holtbyho svatyní, ale Alzner nakonec dostal puk až za modrou čáru.

58:52

Sražená střela od modré čáry vylétla do ochranné sítě. Vhazovat se bude u brány Bradena Holtbyho.

58:33

Pittsburgh se stále nemůže vrátit do útočného pásma. Washington se opravdu velmi dobře brání.

58:07

Oshie obloučkem šikovně vyhazuje puk do středního pásma. Troufnu si říct, že tohle už Caps zvládnou.

57:33

Dva velmi slibné pokusy vyslal Kris Letang, který byl především při první střele ve skvělé pozici. Ani jednomu nemířil mezi tři tyče.

57:18

Až nyní se puk ocitl na modré čáře, avšak Holtby si Letangovu střelu v pohodě schoval do lapačky. Pittsburgh si vybírá oddechový čas.

57:04

Hraje se v pásmu domácích, ale nikdo teď ne a ne dostat kotouč od mantinelu.

56:40

Podruhé během patnácti vteřin je hostům odpískán ofsajd. Tučňáci odvolávají brankáře!

55:59

Pens se sice na chvíli dostali do útočného pásma, ale domácí už kotouč protečovali podél mantinelu zpátky k červené čáře.

55:28

Oshie se po šikovném manévru zbavil Letanga a po jeho zakončení bylo v brankovišti Matta Murrayho hodně husto. Potyčku nakonec musí řešit rozhodčí.

55:06

Ben Lovejoy od mantinelu nahodil puk do brankoviště a Holtby přerušuje hru. Poslední komerční přestávka zápasu.

54:41

Domácím se teď výborně podařilo kombinovat v útočném pásmu a Pittbusrghu se zkrátil čas na zdramatizování zápasu.

53:27

Schultz a poté Kessel se snažili najít recept na dobře chytajícího Holtbyho, ale první jmenovaný trefil jen brankáře a druhý nemířil do brány.

53:09

Jednoduchý zákrok si nyní připsal Murray, který schoval v lapačce slabé bekhendové nahození z pravé strany. Následuje komerční přestávka.

52:44

Tučňáci dobře napadají rozehrávku soupeře a donutili domácí k zakázanému uvolnění. Vhazuje se napravo od Holtbyho brány.

51:29

V samotném závěru přesilové hry měl gól na hokejce Johansson, ale Murray teď podržel svůj tým, který už hraje v plném počtu.

51:04

Fehr s Cullenem se v oslabení řítili do přečíslení, ale nakonec jednomu z domácích podařilo dobruslit situaci a zakončení z kruhu Holtby zlikvidoval

50:29

Domácí se snažili rozjet ruskou souhru, avšak Kuzněcov hůl Alexandera Ovečkina nedokázal najít.

49:58

Johansson bojuje v rohu kluziště, ale kotouč zatím ne a ne vydolovat. Začátek přesilové hry není zrovna ideální.

49:29

Sudí nejprve nic nesignalizovali, ale nakonec dochází k vyloučení Nicka Bonina (PIT). Nutno říci, že Oshie holí do tváře stoprocentně nedostal a pádu hodně přidal.

48:27

Fanoušci se teď mohutně dožadovali vyloučení, ale souboj za bránou, ve kterém Crosby zřejmě přidržel Bäckströmovu hůl neznamenal trest pro hostující kapitána..

48:11

Snaha o rychlý přechod do útočného pásma v podání Washingtonu zastavena ofsajdem a je zahlášena komerční přestávka.

47:30

47:24

Přesilová hra Pittsburghu sice nebyla špatná, ale za chvíli skončí a vhazuje se ve středním pásmu. Tohle může být důležitý moment zápasu.

46:55

Další sražený pokus Crosbyho se ocitl u Malkina, avšak jeho zakončení z obrovského úhlu si Holtby pohlídal a puk je vyhozen do neutrální zóny.

46:23

Z rozvážné kombinace Pens najednou vylétla Crosbyho střela, ale hostující kapitán se nedokázal trefit do prostoru brány.

45:47

Začátek oslabení je ze strany Washingotnu velmi dobrý. Puk se dostává až k bráně Matta Murrayho.

45:30

Přesilová hra ve prospěch Tučňáků. Na trestnou lavici za nedovolené bránění už totiž míří Nate Schmidt (WSH).

44:06

T.J.Oshie se tlačil do dobré šance, ale z levého kruhu bekhendem neposlal kotouč mezi tři tyče.

43:53

Vůbec poprvé v této třetině se Washington udržel v pásmu déle než pět vteřin a hosté nakonec pouze vyhodili puk zpátky k obránců domácích.

43:07

Dvě nahození Letanga od modré čáry, ale ani jedno nemířilo do prostoru branky. Následně beci Caps přebírají kontrolu nad kotoučem.

42:59

Puk nyní jen tak doklouzal do brankoviště Bradena Holtbyho, jenž raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

42:30

Zbytečná ztráta Pittsburghu, avšak Mike Richards místo zakončení z mezikruží přihrával do strany a Murray mohl být v klidu.

42:08

Letang byl trochu pod tlakem, ale i přesto si s rozehrávkou ve vlastním pásmu poradil na výbornou.

41:30

Nyní už ale další zakázané uvolnění odpískáno je a znovu se provinili hráči Washingtonu Capitals.

41:02

Tentokrát už se icing nepíská a Kunitz se tak musí rychle vracet až k vlastní bráně. Zdá se, že nikdo z domácích ho však neatakuje.

40:40

Příliš dlouhá přihrávka na ose Kuzněcov – Ovečkin končí zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Bradena Holtbyho.

40:21

Pens se okamžitě natlačili do útočného pásma, které však moc dlouho neudrželi a záhy museli nabrat zpátečku do neutrální zóny.

40:01

Druhá třetině utkání je rovněž minulostí a tentokrát už jsou výrazně spokojenější domácí hráči. Ve 24. minutě se totiž nejprve prosadil T.J.Oshie a téměř přesně uprostřed řádné hrací doby navýšil vedení Washingtonu Justin Williams. Před třetí třetinou tak Caps mají nakročeno k prodloužení série. Další třetině začne přibližně v 3:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57

Sice se hraje v pásmu Washingtonu, ale domácí kontrolují kotouč a v této třetině už určitě komplikace nedopustí.

39:29

Kühnhackl výborně zamakal a díky němu nebyl hostům odpískán icing. Ke kotouči už se ale německý útočník neprodral.

38:58

Jenže nyní už je kotouč v neutrální zóně a Pens musí předbrankový prostor rychle opustit.

38:36

Crosby vyhrál tři buly za posledních osm vteřin a i díky tomu se mohou hosté usadit v útočném pásmu.

37:44

Další dvě střely domácích obstarali Ovečkin s Alznerem, ale právě po pokusu Karla Alznera s to puk namířil nad plexisklo a hra je tak přerušena.

37:24

Zmatky naopak u Murrayho brány! Po ztrátě byl ve střelecké pozici Kuzněcov, který napřáhl až k nebesům, avšak dělovkou trefil jen blokujícího beka soupeře.

36:51

Domácím se sice nepodařilo založit útok, ale přihrávka jednoho z hostů nebyla vůbec přesná a kotouč přeci jenom opustil pásmo Washingtonu.

36:24

36:24 Fantastické zákroky Bradena Holtbyo

36:24

Dva neskutečné zákroky Bradena Holtbyho! Domácí brankář se nejprve stačil přesunout proti Hornqvistově zakončení a poté dokázal zneškodnit i Schultzovu tutovku!

35:59

S blížícím se koncem třetiny se Pens stále častěji a častěji tlačí do útoku. Uvidíme, zda si vypracují nějakou šanci.

35:16

Dmitrij Orlov si to jakožto obránce namířil do útočného pásmu, avšak ze solidní střelecké pozice nedokázal propálit hradbu těl před sebou.

34:48

34:02

Pittsbugh zahrozil ve vlastním oslabení. Fehr tečoval nabídku před bránu, ale kotouč si to namířil mimo tři tyče.

33:39

Další nepřesný pokus domácích a kotouč se po mantinelu vyvezl do středního pásma.

33:12

Caps jsou usazeni v útočném pásmu, avšak střely zatím míjí zařízení a Murray tak může být v klidu.

32:48

Jevgenij Malkin (PIT) si po buly počínal trochu neohrabaně a je vyloučen na dvě minuty za podražení.

32:43

Tučňákům se povedl rychlý přechod do útočného pásma a Kunitz Holtbyho donutil k zákroku, který byl čtrnáctým úspěšným zákrokem kanadského brankáře v tomto utkání.

32:33

Williams měl chvilku času na zakončení, avšak sražená střela letěla až do ochranné sítě. Následuje buly u Matthewa Muurayho.

31:47

Po komerční přestávce se znovu pokračuje ve hře a Pittsburgh se stále snaží útočit. Hosté by v této třetině potřebovali minimálně snížit.

31:08

Brian Dumoulin mohl napravit svou chybu, ale střelou z nepříliš připravené pozice minul bránu. Pens se snaží, ale domácí jsou v defenzívě velmi pozorní.

29:58

29:58 Justin WILLIAMS - 3:1

29:58

Washington právě vstřelil branku!
A domácí jdou do zaslouženého vedení o dvě branky! Dumoulin pod tlakem pokazil rozehrávku a naservíroval kotouč přesně na hůl volného JUSTINA WILLIAMSE. Ten se zničehonic zjevil v obrovské šanci a střelou mezi Murrayho betony navýšil skóre na 3:1! Bez asistence.

29:51

Hosté nyní v ofenzívě nejsou schopni cokoliv vymyslet. Tahle třetina je zatím jasně v režii Washingtonu.

29:29

Puk se zpoza Murrayho brány odrazil k Alznerovi, jenž dělovkou minul, ale poté se kotouč vracel k brankovišti a Johansson okamžitě zakončoval. Murray se stačil přesunout a přerušil hru.

28:37

Pittsburghu se v druhé části zatím moc nedaří. Jejich další útok končí nepřesností a hra je přerušena.

27:41

Dva domácí útočníci se řítili do přečíslení, Kuzněcov to vzal na sebe, ale na výborně postaveného Matta Murrayho si nepřišel!

26:58

Rychlý útok domácího Washingtonu zakončen střelou zprava. Pokus z velkého úhlu Murray nemusel likvidovat.

26:25

Záhy po icingu a následném buly je odpískán také ofsajd hostujícího celku. Je tady první komerční přestávka druhé části.

26:18

Pouze na zakázaní uvolnění teď rozehrál jeden z hostujících obránců. Hra se tak vrací před Matthewa Murrayho.

25:26

Domácí jsou po vstřelené brance při chuti, bez problémů brání ofenzivní pokusy soupeře a sami se znovu derou dopředu.

24:00

24:00 T.J.OSHIE - 2:1

24:00

Caps si berou vedení zpátky! Po přihrávce od modré čáry se dobrou střelou zleva prezentoval Ovečkin, Murray se stačil přesunout, ale puk zůstal u jeho brankoviště a T.J.OSHIE touš dorazil do odkryté části brány. Asistence: Alexander Ovečkin, John Carlson

23:28

Domácí se usazují v útočném pásmu a snaží se rozjet nějakou povedenější přesilovkovou kombinaci.

22:59

Střelu okamžitě po buly Murray jen vyrazil k Oshiemu a ten svižným projektilem minul ránu jen o centimetry!

22:54

Třetí přesilová hra ve prospěch Washingtonu. Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ian Cole (PIT), jenž se provinil sekáním vůči Wilsonovi.

22:26

Rychlý postup Jevgenije Malkina zastaven ofsajdem. Oba celky tak mohou na led poslat čerstvé síly.

21:54

Po nepřesném zakončení hostů se puk podél mantinelu dostal k rozjetému Oshiemu, avšak ten kotouč nechal trochu za sebou a to znamenalo ztrátu.

21:05

Alzner se nahozením před bránu snažil najít volného spoluhráče, nicméně puk znovu skončil na hokejce jednoho z hostů.

20:34

20:16

Druhou třetinu sice Washington začíná krátkou přesilovou hrou, ale Ovečkin se ke střele nedostal a Hagelin s Boninem vyvezli puk až do pásma domácího týmu.

20:01

Úvodní část zápasu je za námi a týmy odcházejí do kabin za vyrovnaného stavu 1:1. Lepší vstup do utkání měli rozhodně domácí, kteří na svého soupeře vlítli a díky využité přesilové hry šli v páté minutě po střele Alexandera Ovečkina do zaslouženého vedení. Poměrně rychle se ale Caps nechali rovněž vyloučit a Chris Kunitr již v čase 7:08 z dorážky vyrovnal. Další třetina začne přibližně v 2:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49

Nakonec se sice Caps ještě vrátili do útočného pásma, ale Ovečkinovi nejprve nesedla střela a poté se ruský střelec prezentoval nepřesnou přihrávkou.

19:19

Teď se navíc Pittburghu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a vypadá to, že v téhle třetině už moc zajímavého neuvidíme.

18:42

Domácí sice vyhráli buly, ale puk si to namířil přesně mezi dva beky do neutrální zóny.

18:34

Dvě minuty na lavici hanby kvůli tomu, že Pittsburgh hrál v šesti, teď odsedí Phil Kessel (PIT).

17:56

Jeden z domácích se natahoval po volném puku, ale Murrayho se Washingtonu k zákroku znovu donutit nepodařilo.

17:16

Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje domácím, kteří se tlačí do útoku. Murray však zasahovat dosud nemusel.

16:42

Matt Cullen (PIT) jako první seknul Justina Williamse (WSH), jenž si to nenechal líbit a oplácel soupeři stejnou mincí. Dvě trestné minuty pro oba provinilce.

16:04

Poměrně těsný ofsajd byl nyní odpískán domácímu celku. O postavení mimo hru se ale samozřejmě opravdu jednalo.

15:36

Až nečekaně velké problémy mají v posledních minutách ve vlastním pásmu hráči Washingtonu. Puk doskákal do Holtbyho brankoviště a domácí gólman hru přerušil.

14:56

Teď se v útočném pásmu pro změnu zjevili opět hosté, ale Orlov si u mantinelu poradil se Shearym a rozehrál kotouč dopředu.

14:28

Wilson zachytil vysoké vyhození Pittsburghu, avšak učinil tak až v neutrální zóně a na návrat do útočného pásma si Caps musejí počkat.

13:53

Washington měl ve vlastním pásmu znovu menší problémy, ale tentokrát jim pomohl ofsajd, který byl odpískán Tučňákům.

13:11

Hostující útočníci teď dobře napadali rozehrávku soupeře a Malkin se téměř dostal ke kotouči. Ten ale nakonec zamířil do středního pásma.

12:34

Ovečkin v rohu kluziště získal volný kotouč, který následně předal na modrou čáru. Kombinace mezi beky však k úspěšné střele nevedla.

12:11

Hra je přerušena vinou hry vysokou holí. Čas na další komerční přestávku.

11:46

Až teď se puk konečně dostal mimo pásmo Pittsburghu ale pro změnu zamířil jen na zakázané uvolnění a hostující hráči se tak musejí vrátit na led.

10:58

Pens se stále ne a ne vymanit od vlastní brány. K další střele se však domácí zatím nedostávají.

10:31

Rychlý přechod do útočného pásma teď předvedli domácí. Celá akce skončila střelou od modré čáry v podání Alznera, kterou Murray v pohodě vyrazil betonem.

09:37

Záhy po vyhraném buly se ke střele z poměrně velkého úhlu dostal Malkin. Holtby zasahovat nemusel, neboť puk letěl mimo svatyni domácího brankáře.

09:33

Týmy pokračují ve strhujícím tempu. V útočném pásmu nyní kombinoval Pittsburgh a Sheary střelou přinutil Holtbyho k zákroku. Následuje komerční přestávka.

08:54

Na druhou stranu mířil Sidney Crosby, avšak ani hostující kapitán nedokázal vystřelit do prostoru brány.

08:13

I po inkasované brance se do útoku tlačí domácí Washington. Ovečkinův bekhend z hranice brankoviště rozvlnil jen boční síť.

07:08

07:08 Chris KUNITZ - 1:1

07:08

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Využitá přesilová hra i na straně Pittsburghu a je vyrovnáno! Blesková kombinace dospěla ke Kesselově střele z mezikruží, kterou Holtby nedokázal udržet a volný kotouč z brankoviště do sítě zametl nikým neatakovaný CHRIS KUNITZ. Asistence: Phil Kessel, Sidney Crosby

06:43

Letang ještě na modré čáře udržel útočné pásmo, avšak poté se Kunitz předvedl nepřesnou přihrávkou a vyhnal své spoluhráče do neutrální zóny.

06:30

Domácím se sice záhy podařilo dostat puk mimo své pásmo, ale Pittsburgh se poměrně rychle vrátil k Holtbymu a Kessel s Malkinem se několikrát snažili dorážet. Braden Holtby odolal!

05:47

Nicklas Bäckström (WSH) byl v souboji s Letangem příliš důrazný a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

05:15

Pittsburgh se záhy pokoušel odpovědět, ale nyní už se znovu musí soustředit na defenzívu, neboť tlak domácích vůbec neustává.

04:04

04:04 Alexander OVEČKIN - 1:0

04:04

Bleskově využitá přesilová hra domácího celku! Hned po buly se sice bekovi Caps nepodařilo poslat kotouč přesně na Murrayho, ale po odrazu od mantinelu Washington rozjel skvělou kombinaci, která vyústila v přihrávku na ALEXANDERA OVEČKINA. Ruský snajpr pak Murryamu dělovkou z první nedal sebemenší šanci. Asistence: Nicklas Bäckström, T.J.Oshie

03:56

Aktivita Capitals odměněna přesilovou hrou. Ovečkin se mezi kruhy snažil zakončit, ale přitom byl faulován hned dvěma hráči a nakonec je to Bryan Rust (PIT), kdo je vyloučen za hákování.

03:14

A tady byl prostor pro Oshieho, který obdržel přihrávku do volného místa a tvrdým projektilem zahrozil. Také on nemířil mezi tři tyče.

02:49

Do zajímavé střelecké pozice se dostával André Burakovsky, nicméně jeho svižná střela zpoza obránce letěla těsně vedle.

02:23

Hned dvakrát teď hosté pouze protečovali puk mimo vlastní pásmo a vůbec se nedrali do útoku. Poměrně pasivní pojetí hry.

01:52

Dobře se pohybující Washington se opět po chvíli dostal do útočného pásma a Murray po střele od Niskanena zastavuje časomíru.

01:21

T.J.Oshie na vlastní modré čáře předvedl nepřesnou přihrávku, po které Caps ztratili puk, ale sám Oshie se rychle vrátil a napravil chybu.

01:00

Další zákrok Bradena Holtbyho. Tentokrát kanadský gólman čelil zakončení Jevgenije Malkina.

00:50

Svižný nástup Washingtonu přerušila nepřesnost, po které se dva hostující hráči řítili do přečíslení. Nakonec z toho ale byla situace dva na dva a Holtby si připsal jednoduchý zákrok.

00:22

Domácí okamžitě obsadili útočné pásmo a Burakovsky se pokusil zaměstnat soupeřova brankáře. Rána letěla vedle brány.

00:01

Státní hymna úspěšně dozněla a jde se na věc!
Konečně máme úvodní pětky týmů na modrých čarách. Zdá se, že první buly tohoto zápasu bude vhozeno za několik desítek vteřin.
Také dnešní utkání bude mít několik minut zpoždění. Hráči by však za chvíli měli vyjet na ledovou plochu a poslechnout si americkou státní hymnu.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Chorney, Schmidt – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Dumolin, Daley, Schultz, Lovejoy, Cole – Hornqvist, Crosby, Sheary – Fehr, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodčí: Brad Watson, Steve Kozari – Steve Barton, Jonny Murray.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

DOSAVADNÍ ZÁPASY SÉRIE

5.5.2016 PIT – WSH 3:2 pp.
3.5.2016 PIT – WSH 3:2
1.5.2016 WSH – PIT 1:2
29.4.2016 WSH – PIT 4:3 pp.
PITTSBURGH PENGUINS

Naopak Tučňáci jsou na tom v sérii s favorizovaným Washingtonem skvěle a již dnes tak mohou slavit postup do finále Východní konference. Velmi ofenzivně laděný tým v této sérii zvládá bránit obrovskou útočnou sílu soupeře a jen v jednom utkání inkasoval více než dvě branky. Fantastické výkony totiž předvádí gólman Matthew Murray, jenž vystrnadil z branky dlouhodobou jedničku Fleuryho, udržuje si průměr 1.81 inkasované branky na zápas a úspěšnost má více než 94%!
WASHINGTON CAPITALS

Jeden z největších favoritů na zisk Stanley cupu má ve druhém kole play-off velké problémy. Naprostý suverén základní části nejprve sice v šesti zápasech vyřadil Philadelphii, avšak nyní je po čtyřech utkáních s Pittsburghem na hraně vyřazení. První utkání sice Caps zvládli, ale poté zaznamenali tři prohry v řadě a dnes už tak nemají, kam uhnout. Největším tahounem týmu ve vyřazovacích bojích je možná trochu překvapivě obránce John Carlson, jenž zaznamenal už čtyři branky a šest asistencí. Díky tomu je Carlson dokonce o dvě asistence lepší než ruský kanonýr Alexander Ovečkin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:15.

3:1

Branky a nahrávky: 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. T.J.Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Williams – 8. Kunitz (Kessel, Crosby)

Rozhodčí: Brad Watson, Steve Kozari – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18.506

03:56 WSH 2 Rust, hákování
04:04 WSH 1:0 Ovečkin (Bäckström, Oshie)
05:47 WSH 2 Bäckström, nedovolené bránění
07:08 PIT 1:1 Kunitz (Kessel, Crosby)
16:42 PIT 2 Cullen, sekání