Play-off NHL

San Jose Sharks – Nashville Predators

5:1

konec (2:1, 2:0, 1:0) Stav série: 3:2

08.05.2016, 04:00 • SAP Center, San Jose • Semifinále Z. konference • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:34
Roman Polák (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:35 (07:01:36)

1. Joe Pavelski (SJS) 2+0
2. Joe Thornton (SJS) 0+2
3. Logan Couture (SJS) 1+0
Páté utkání série mezi San Jose a Nashvillem žádné drama tentokrát nepřineslo a domácí Sharks si snadno dokráčeli pro výhru, kterou v závěru třetí třetiny ještě podtrhl Melker Karlsson. Predators se v závěrečné části marně snažili se zápasem něco udělat a tři minuty před koncem se postavil do brány místo Pekka Rinneho střídající Carter Hutton, který vzápětí ihned inkasoval. San Jose vede v sérii 3:2. Konečný výsledek. San Jose Sharks 5 Nashville Predators 1.

59:50

Do konce utkání zbývá odehrát pouhých deset sekund a je jasné, že San Jose bude po dnešní výhře v úterý v noci usilovat v Nashvillu o ukončení série.

59:10

59:10 Melker KARLSSON - 5:1

59:10

San Jose právě vstřelilo branku!
MELKER KARLSSON střílí pátý gól Sharks, který už sice nic neřeší, ovšem vždy potěší!! Chris Tierney zpoza brány přihrál před brankoviště volnému Melkerovi Karlssonovi, který po ledě zamířil k pravé tyči a zvýšil na 5:1. Asistence: Chris Tierney, Justin Braun.

56:59

Pekka Rinne opustil svou klec a místo něj do brány nastoupil na závěrečné tři minuty Carter Hutton!

56:59

Anthony Bitetto (NSH) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

56:44

Brent Burns tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho dalekonosná střela mířila ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne měl ale dostat času na to, aby se přesunul a jeho následnou střelu ještě rychle vytřepal ze své lapačky!

56:01

Mike Ribeiro (NSH) dostal osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

56:01

Joe Thornton (SJS) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

56:01

Ryan Johansen (NSH) dostal menší trest, 2 minuty hrubost, plus osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

56:01

Joe Thornton a Ryan Johansen se pustili do slovní roztržky v rohu kluziště po šanci Tomáše Hertla a závaru před bránou a oba dva si půjdou sednout na trestnou lavici. Johansen už tedy zřejmě ne, protože ten okamžitě zamířil do útrob SAP Center.

56:01

56:01 Tomáš Hertl nedokázal propasírovat puk do brány.

56:01

Tomáš Hertl krásně vyjel zpoza brány a poté se snažil z blízkosti nadvakrát zasunout puk mezi betony Pekka Rinneho, ten ale předvedl dva skvělé zákroky a nenechal se popáté překonat!

55:23

Nyní už zpět k dění na ledové ploše. Justin Braun se pokusil tvrdou diagonální střelou letící těsně nad ledem zamířit ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale zřejmě pravým betonem jeho pokus vyrazil. Nejsem si nyní úplně jistý, protože těsně před ním se nacházel jeden z jeho spoluhráčů, který možná střelu srazil.

5:1

Branky a nahrávky: 11. Marleau (Donskoi), 18. Pavelski (Thornton, Vlasic), 21. Couture (Donskoi, Braun), 40. Pavelski (Marleau, Thornton), 60. Karlsson (Tierney, Braun) – 16. Fisher (Neal, Wilson)

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton (A), Pavelski (C) – Donskoi, Couture (A), Ward – Nieto, Marleau, Karlsson – Spaling, Tierney, Zubrus. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Nashville Predators: Rinne (57. Hutton) – Josi, Weber (C), Ekholm, Ellis, Jackman, Bitetto – Forsberg, Johansen, Smith – Wilson, Fisher (A), Neal (A) – Aberg, Jarnkrok, Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Sissons. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Greg Devorski, Derek Nansen

Diváci: 17562

10:47 SJS 1:0 Marleau (Donskoi)
15:40 NSH 1:1 Fisher (Neal, Wilson)
17:21 SJS 2:1 Pavelski (Thornton, Vlasic)
20:35 SJS 3:1 Couture (Donskoi, Braun)