Kazachstán – Rusko

4:6

konec (3:3, 0:1, 1:2)

08.05.2016, 11:15 • VTB Ice Palace, Moskva • Skupina A • Matěj Laža

Rusové po nečekaně těžké a vyrovnané bitvě poráží výběr Andreje Nazarova 6:4 a Ledový palác se chvěje radostí. Ve třetí třetině se podařilo v přesilové hře srovnat stav utkání Maximu Semjonovovi, Rusko však nečekalo dlouho na odpověď. Anton Bělov povedenou střelou od modré čáry vrátil svému celku vedení a před polovinou poslední třetiny se chytrou tečí prezentoval Roman Ljubimov, který dal výsledku konečnou podobu.

Nejlepším hráčem je z kádru Kazachstánu vyhlášen zcela po zásluze Vitalij Kolesnik, na druhé straně dnes čtyřbodový (2+2) Anton Bělov. Střely na bránu: Kazachstán 19, Rusko 49. (13:40:23)

59:30

Svěřencům Nazarova se daří držet v pásmu.

58:47

Kazachstán to zkouší v šesti!

58:40

Jemelin za vlastní bránou posílá touš raději co nejdál.

58:14

Dobrá Starčenkova střela, kterou vyrazil Bobrovskij, měla gólové parametry.

57:38

Přesilová hra jim však už končí.

57:27

Až teď se Kazachstánci usadili v pásmu.

56:47

Rusové se výborně brání, všechny puky sebejistě vyhazují a svým soupeřům vůbec nic nedovolí.

56:25

Semjonov musí zahájit další přesilovkovou akci až za vlastní klecí.

56:10

Zajcev o chvíli později také vyhazuje až za Kolesnika.

55:42

Sborná okamžitě vyhazuje.

55:38

Naděje pro Kazachstán. Jevgenij Dadonov útočném pásmu fauloval a odchází na trestnou lavici za podražení.

54:55

Tělegin s Ljubimovem kombinují před bránou Kolesnika, jeho obránci však uklidili volný kotouč do bezpečí.

54:41

Bochenski vyvezl puk z vlastního pásma, do rychlého protiútoku se však vydali jejich protihráči a celá akce končí efektním zákrokem Kolesnika. Hra je přerušena.

53:25

A opět Mozjakin. Tentokrát rychle vybruslil po pravé straně a hledal prostor v růžku Kolesnikovy brány. Nenašel.

52:46

Mozjakin se odhodlal ke střele dva metry za modrou čárou a vyprášil Kolesnikovy betony.

52:20

Ljubimov našel přihrávkou v útočné třetině pouze čepel soupeře a odchází střídat.

4:6

Branky a nahrávky: 9. Boyd (Bochenski, Dawes), 10. Starčenko (Chuďjakov, Rymarjev), 20. Rymarjev (Starčenko), 41. Semjonov (Boyd, Dawes) – 7. Dadonov (Šipačjov, Bělov), 10. Ljubimov (Kalinin, Plotnikov), 12. Mozjakin (Dadonov, Šipačjov), 39. Bělov (Dacjuk), 44. Bělov (Čudinov, Mozjakin), 49. Ljubimov (Bělov, Dacjuk)

Kazachstán: Kolesnik (Poluektov) – Trjasunov, Semjonov, Savčenko, Lipin, Korabejnikov, Lakiza, Lobanov, Kajrov – Dawes (A), Bochenski (A), Boyd – Starčenko (C), Rymarjev, Ivanov – Chuďjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Panšin, Šin, Solarjov.

Rusko: Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Tělegin, Mozjakin (A), Dacjuk (C) – Panarin, Dadonov, Šipačjov (A) – Plotnikov, Ljubimov, Kalinin – Širokov, Burmistrov.

Rozhodčí: Kubus (SVK), Sidorenko (BLR) – Lederer (CZ), Šefčík (SVK)

06:43 RUS 0:1 Dadonov (Šipačjov, Bělov)
07:43 RUS 2 Širokov, nedovolené bránění
08:04 KAZ 1:1 Boyd (Bochenski, Dawes)
09:02 KAZ 2:1 Starčenko (Chuďjakov, Rymarjev)
09:21 RUS 2:2 Ljubimov (Kalinin, Plotnikov)