Play-off NHL

Tampa Bay Lightning – New York Islanders

4:0

konec (2:0, 1:0, 1:0) Stav série: 4:1

08.05.2016, 21:15 • Amalie Arena, Tampa • Semifinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Československá stopa

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:51
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:49 (00:01:45)
1. Victor Hedman (TBL) 2+0
2. Ben Bishop (TBL) 28 zák., 0 gólů, 100%
3. Brian Boyle (TBL) 1+0
Postupové oslavy si v Amalie Areně užívá 19092 diváků.
Přestože hokejisté z New Yorku vyhráli první duel série, stávají se prvním týmem, který ve 2. kole play-off vypadl. Tampa totiž další čtyři zápasy zvládla a postupuje zaslouženě.

Dnes jsme sledovali jednoznačné utkání. Domácí vyhráli první třetinu 2:0 a Ostrované už pak působili bezradně. V úvodní části se prosadili Victor Hedman a Brian Boyle. Victor Hedman pak ve druhé periodě zvýšil na 3:0 a poslední gól utkání vstřelil ve 45. minutě ze samostatného úniku Nikita Kučerov. Bezchybným výkonem jistil své spoluhráče brankář Ben Bishop, jenž soupeři nepovolil ani čestný úspěch.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:12, celkem – 25:28.
Je konec! Hokejisté Tampy dnes porazili New York Islanders s přehledem 4:0, v celé sérii vítězí 4:1 na zápasy a po roce si opět zahrají finále Východní konference. Teď už následuje tradiční podávání rukou.

59:31

S ranou Nikolaje Kuljomina z pravé strany si poradil Ben Bishop. Ten ještě přerušil hru.

59:01

Začala poslední minuta této série.

58:43

Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:54

Kučerov si zase najížděl za obranu. Tentokrát ale nezpracoval kotouč.

57:27

Ben Bishop bojuje o nulu. Nyní schoval ve výstroji ránu Johnnyho Boychuka. Následuje reklamní přestávka.

56:40

Někteří diváci už vstávají ze svých sedadel a začínají slavit postup do finále Východní konference.

56:05

Tempo hry už hodně uvadlo, vidíme také řadu nepřesností.

55:10

Je tu posledních pět minut tohoto zápasu i série. I Ostrované už vědí, že se jejich účinkování v play-off chýlí ke konci.

54:39

Travis Hamonic vyslal na Bishopa spíše propagační pokus. Domácí gólman puk odrazil do rohu.

54:19

Přesilovka Tampy skončila.

53:41

Druhá část početní výhody už tak kvalitní není. Hosté nyní vyhodili.

53:01

Domácí hrají dobrou přesilovku. Greiss si už připsal několik dobrých zákroků.

4:0

Branky a nahrávky: 14. Hedman, 19. Boyle (Carle, Paquette), 25. Hedman (Drouin, Johnson), 45. Kučerov (Killorn)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Koekkoek, Witkowski – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Drouin, Filppula, Killorn – Callahan (A), Boyle (A), Paquette – Marchessault, Namestnikov. Trenér: Jon Cooper.

New York Islanders: Greiss (Berube) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Pulock, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Nielsen (A) – Bailey, Nelson, Kuljomin – Strome, Quine, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Miller, Cormier

Diváci: 19092

00:10 TBL 2 Paquette, vysoká hůl
10:36 NYI 2 Quine, vysoká hůl
13:49 TBL 1:0 Hedman
18:41 TBL 2:0 Boyle (Carle, Paquette)