Tipsport: 3.7 3.8 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin Hanzal (ARI): (0+1), 5 střel, čas na ledě 16:30

1. Mike Smith (ARi) 28 zák., 1 gólů, 96,4%
2. Tobias Rieder (ARI) 1+0
3. Jordan Martinook (ARI) 1+0
Utkání je u konce. Kojoti udrželi jednobrankový náskok a vítězí na svém ledě 2:1!

Ve 25. minutě otevřel skóre Tobias Rieder. O pár vteřin po něm dotovna Phil Kessel. A v čase 27:29 zvýšil na 2:1 Jordan Martinook.

59:34

Před Smithem vznikla drobná strkanice.

58:43

Kojoti přesilovou hru nevyužívají. Pittsburgh hraje v plném počtu.

57:46

Kojoti se snaží ještě navíšit, ale Fleury je dobře připraven.

56:43

Jevgenin Malkin dostal dvě minuty za hákování.

54:37

Tučňáci obrali domácí o puk ve středním pásmu a míří do protiútoku, ale střela míří mimo.

53:40

Fleury chytil nenápadnou střelu Ridera, který to ne něj zkoušel backhandem.

52:31

K puku se teď nachvíli dostali domácí, kteří se dostali až před Fleuryho, ten však zneškodnil všechny jejich pokusy.

49:42

Smith se teď hodně zapotil. Hostující útočníci ho ostřelují co to jde. Domácí gólman vytáhl pár neuvěřitelných zákroků a vychytal jisté góly Pittsburghu.

46:39

Nyní to na domácího strážce klece zkoušel Crosby, hned po něm Kessel a následně Kunitz, ale Smith je nekompromisní.

45:48

Arizona se nemůže vyhnat hosty z obranné třetiny.

44:47

Smitha zachránila branková konstrukce.

44:06

Nyní se Pittsburgh dostal do útočné třetiny, kde uzamkl Arizonu.

42:06

Arizona tlačí. Ekman-Larsson vyslal na hostujícího gólmana nebezpečnou střelu od modré.

41:41

Rieder zkoušel objet Fleuryho branku a zasunout puk k tyči, ovšem Fleury byl připraven.

40:32

Soupeři se přetahují o puk ve středním pásmu.

Vyhrané vhazování: 20 – 22
I do druhé periody vstoupili lépe domácí, kteří v pětadvacáté minutě vsítili první gól utkání. Pittsburgh nezahálel a o sedmnáct vteřin později prostřelil Kessel Smitha. Ve 28 minutě nastala před Fleurym shrumáž hráču, ve které se nejlépe zorientoval Martinook, který doklepl puk do sítě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43

Arizona se v posledních vteřinách druhé třetiny snaží tlačit.

38:09

Kojoti v plném počtu.

37:12

Domácí neskutečně brání. Pittsburgh se nemůže dostat ke střele.

36:09

Arizona opět v oslabení.

35:58

35:06

Arizona neustále vyhazuje puk ze své třetiny.

33:58

Steve Downie jde opět na trestnou lavici.

33:41

32:45

Domácí jeli na Fleuryho, ale hostující obrana je k ničemu nepustí.

31:41

Downie s jde sednout na dvě minuty za sekání.

31:18

Pittsburgh se hrne před Smithovu klec. Zkouší střílet z každé pozice.

Arizona právě vstřelila branku!
Ve shrumáži hráčů se nejlépe zorientoval Jordan Martinook, který dorazil puk za Fleuryho. Asistence: Steve Downie a Boyd Gordon

Phil KESSEL - 1:1

25:17

Pittsburgh právě vstřelil branku!
PHIL KESSELhned z vhazování ujel všem hráčům Arizony a zasunul Smithovi kotouč mezi betony. Asistence: bez asistence.

Tobias RIEDER - 1:0

25:00

Duclair zajel za branku Fleuryho, odkud přihrál TOBIASOVI RIEDEROVI, který střílel do prázdné branky. Asistence: Anthony Duclair a Martin Hanzal.

23:55

Pittsburgh se v útočném pásmu moc ,,neohřeje".

21:50

21:27

Kojoti se dostali do útočné třetiny a pálí na Fleuryho co to jde.

Vyhrané vhazování: 8 – 12
Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří prvních osm minut prakticky nepustili hosty k puku. Arizona bude mít na začátku druhé periody početní výhodu. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50

Dvouminutový trest si odpyká Bennett.

18:48

Arizona v plném počtu.

18:19

Crosby střílel do odkryté klece, ale Smith stihl jeho střelu vyrazit.

16:48

Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Za podražení si jde na dvě minuty sednout Elliot.

15:39

Grossmann se za Smithovo brankou postrkuje s Perronem, ale nic velkého z toho není.

Gordon vybojoval puk u mantinelu a přihrál do prostoru mezi kruhy, kde byl připraven Martinook. Fleury se štěstím jeho pokus vyrazil.

12:00

Nyní se tučňáci dostali do útočného pásma, ale žádnou větší šanci z toho nevytěžili.

11:25

10:22

Arizona opět ostřeluje Fleuryho.

09:25

Smith už je na nohou a zůstává ve své svatyni.

09:25

Hörnqvist je vyloučen na dvě minuty za sekání.

09:25

Smith leží v brankovišti, jsou u něj i lékaři.

08:24

Pittsburghští se snaží dostat do útočného pásma, ovšem Arizoňané je nepustí přes modrou čáru.

06:51

Kojoti střílí, co to jde, ale Fleury všechny pokusy zneškodňuje.

05:54

Arizona pořád tlačí Pittsburgh v obranném pásmu, kde posílají na Fleuryho jednu střelu za druhou.

03:56

02:11

Fleury měl teď veliké štěstí. V oslabení ujela Arizona do brejku. Koutouč nebezpečně skákal u brankové čáry.

01:56

A máme tu první přesilovku, za držení si jde sednout Elliot.

01:28

Arizona se usadila v obranném pásmu Pittsburghu, kde soupeři nedává šanci dostat se k puku.

00:06

Arizona se hned vrhla do útočného pásma.

00:01

Oba týmy už jsou na modrých čarách, kde si vyslechnou hymnu USA.

Arizona Coyotes: Smith (Lindbäck) – Grossmann, Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, – Rieder, Duclair, Hanzal, Richardson, Gordon, Domi, Downie, Doan, Chipchura, Martinook, Vermette, Boedker

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Clendening, Määttä, Scuderi, Dumoulin, Lovejoy, Cole, Erixon, Letang – Cullen, Porter, Bonino, Kunitz, Bennett, Farnham, Sundqvist, Sprong, Perron, Plotnikov, Malkin, Hörnqvist, Kessel, Crosby.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
Oba týmy se v loňské sezoně utkaly dvakrát a vždy odcházel vítězně tým Pittsburgh Penguins. Nejprve vyhrál Pittsburgh na ledě Arizony 3:1, o týden později pak na domácím ledě 3:2. Ovšem to byla sezona loňská, v té nové je vše otevřeno. Zápas začíná v Gila River Arena ve 4 hodiny ráno.
Pittsburgh Penguins
Ani Tučňáci neměli za sebou kdo ví jakou přípravu. Z osmi odehraných přípravných zápasů dokázal Pittsburgh vyhrát pouze třikrát. Všichni fanoušci Tučňáků tedy očekávali, jak se Pittsburghu povede první ostré utkání. Bohužel pro ně, však nedokázal Pittsburgh v utkání proti Dallasu za celých 60 minut vstřelit ani gól, není tedy divu, že Dallas si dokráčel pro pohodlné vítězství 3:0. Na výhře Dallasu se podílel také český útočník Aleš Hemský, který ve druhé třetině v přesilovce svojí brankou zvyšoval stav utkání na 2:0, po utkání byl pak Aleš vyhlášen první hvězdou zápasu za jednu branku a jednu asistenci. Uvidíme, jestli se dokáže Pittsburgh zvednout a potrápit domácí Arizonu.
Arizona Coyotes
Arizona po hodně nepovedené přípravě, kdy nevyhrála ani jedno utkání, vstupovala do nové sezony na ledě Králů z Los Angeles. Jestli si Kojoti šetřili první výhru až na sezonu, tak se jim to povedlo opravdu náramně. Od začátku byla Arizona ve všech ohledech lepší, domácím dělalo hlavně problémy rychle napadání Arizony. Nebylo tedy žádným překvapením, když v polovině druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 pro Arizonu. O vítězství Kojotů už nerozhodla ani branka domácích ve vlastním oslabení z konce druhé třetiny. Konečný stav tedy vyzněl 1:4 z pohledu domácích Králů a Arizona tak mohla slavit svoje první, ale o to důležitější vítězství. Brankou se na výhře Arizony podílel také český útočník Milan Michálek.
Krásné brzké nedělní ráno všem hokejovým fanouškům. NHL nabírá hned od začátku velké tempo, ani dnes tomu nebude jinak. Na programu je hned několik zápasů. Společně budeme sledovat utkání Arizona Coyotes – Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:1

Branky a nahrávky: 25. Rieder (Duclair, Hanzal), 28. Martinook (Downie, Gordon) – 26. Kessel

Arizona Coyotes: Smith (Lindbäck) – Grossmann, Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Elliot – Rieder, Duclair, Hanzal, Richardson, Gordon, Domi, Downie, Doan, Chipchura, Martinook, Vermette, Boedker.

Rozhodčí: Pochmara, Kowal – Cameron, Wheler

Diváci: 17125