11.10.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Tipsport: 2.16 3.74 3.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi pro dnešek loučím, viděli jsme strhující duel plný zvratů a krásných momentů, nádherných branek a nutno dodat i hodně sympatických výkonů všech tří českých hráčů, kteří na ledě byli vidět. Hezkou neděli vám přeje Jaroslav Svoboda. (07:07:22)

A takhle to v Rodgers Areně dnes i vypadalo...

Dnešní duel pak v Rogers Areně sledovalo 18.570 diváků.
Pro třetí hvězdu zápasu Jareda McCanna z Vancouveru byla dnešní jeho trefa vůbec první v kariéře v NHL. Vancouver se znovu představí v zápase za 2 dny, 12. října v duelu proti Anaheimu, a to na půdě soupeře.

Calgary má po dnešním vítězném zápase ve Vancouveru o den pauzy více, další zápas hraje až 13. října, navíc v domovském Scotiabank Saddledome. Soupeřem jim bude St. Louis Blues.
3. Jared McCann (VAN) 1+0
Flames tak slaví první vítězství v sezóně, Canucks k té výhře 5:1 z calgarského Saddledome přidávají bod za prohru v prodloužení. To opět nabídlo strhující podívanou a nestranní fanoušci snad budou vždy jen doufat, aby zápas do prodloužení došel, protože hra třech proti třem nabízí neuvěřitelný hokejový masakr. I dnes jsme se o tom přesvědčili, když nejprve Daniel Sedin ve stoprocentní šanci vyhořel na fantastickém zákroku Hillera, aby pak zase domácí pod tlakem jen čelili vozbě Flames, která vyvrcholila vítěznou trefou.
Viděli jsme naprosto strhující zápas dvou kanadských rivalů, kdy Flames vrátili nakonec Vancouveru pár dní starou porážku ze svého ledu, byť tedy až v prodloužení. Ovšem tlak Flames ve třetí třetině byl neskutečný a hosté zcela po zásluze nakonec vezou dva body. Lví podíl na tom má Jiří Hudler, který si připsal dvě asistence a nakonec byl vyhlášen i druhou hvězdou utkání. Tou první je samozřejmě Johnny Gaudreau, který ke dvěma asistencím přidal i vítězný gól v prodloužení!

Johnny GAUDREAU - 2:3

63:03

Calgary právě vstřelilo branku!
Tak se JOHNNY GAUDREAU dočkává v letošní sezóně po třech asistencích i branky! Sutter nevyvezl kotouč z pásma ven, ačkoliv jej sebral velmi dobře právě Gaudreauovi, ale to samé mu pak udělal Wideman, vypíchl kotouč, poslal jej Gaudreauovi a ten projel do zakončení a trefil přesně do šibenice Millerovy branky! Asistence: Dennis Wideman.

62:39

Teď podobný systém hrají hosté, Hudler vozí kotouč, přitom jednou už stačil i vystřelit. A hlediště bučí.

62:00

Flames u kotouče.

61:38

Zajímavá taktika Canucks, kteří si předávali puk a jeden po druhém postupně odjížděli střídat, zatímco hosté to samozřejmě nemohli risknout. Nakonec ale systém "Utaháme je" nevyšel, Hutton totiž Hillera nepropálil!

61:00

Domácí točí hosty v jejich obranném pásmu.

60:45

Tanev na Henrika Sedina, který šoupnul kotouč jen tak lehce zcela volnému Danielu Sedinovi a jeho naprosto fantasticky vychytal Hiller!

60:30

Hosté aktivně napadají.

60:14

První pokus o střelu končí zablokován bránícími hráči Calgary.

2:3

Branky a nahrávky: 23. Horvat (Baertschi, Hutton), 32. McCann (Hansen, Prust) – 5. Hamilton (Gaudreau, Hudler), 49. Monahan (Hudler, Gaudreau), 64. Gaudreau (Wideman)

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis, Bartkowski, Weber, Hutton, Sbisa – D. Sedin, H. Sedin, Sutter – Baertschi, Horvat, Vrbata – Burrows, McCann, Hansen – Prust, Cracknell, Dorsett.

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Bennett, Frolík – Bouma, Backlund, Bollig – Ferland, Stajan, Jones.

Rozhodčí: Leggo, Walsh – Knorr, Lazarowich

Diváci: 18570