11.10.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.7 4.05 4.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Tlustý (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:04
1. Jason Chimera (WSH) 1+1
2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+1
3. Brooks Orpik (WSH) 1+0
Utkání je u konce, Washington vstoupil do sezony vítězstvím 5:3!

Ve 13. minutě ho poslal do vedení útočník Jason Chimera, o chvíli později se prosadil i Brooks Orpik. Pár sekund po něm snížil hostující Adam Henrique a následně v přesilovce vyrovnal Eric Gelinas.

Druhá třetina branku nepřinesla, přestože v ní hráli domácí dlouhou přesilovku pět na tři.

O výhře Caps nakonec rozhodla třetí perioda. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Alexandr Ovečkin po nádherné individuální akci. Poté v přesilovce skóroval Marcus Johansson a nakonec se do prázdné branky trefil Matt Niskanen. Hosté už jen snížili na konečných 3:5 zásluhou Mikea Cammalleriho.

59:38

Gelinasovu dělovou ránu zblokoval T.J. Oshie!

59:13

Brooks Laich (WSH) a Kyle Palmieri (NJD) sedí na trestné lavici za hrubost.

59:13

Palmieriho střelu z pravé strany podržel domácí brankář v lapačce, pak se strhla menší šarvátka mezi několika hráči.

59:00

Začala poslední minuta třetí třetiny a Kinkaid znovu míří na střídačku.

Mike CAMMALLERI - 5:3

58:39

Devils právě vstřelili branku!
Tak přeci jen se Devils ještě dočkali! MIKE CAMMALLERI nejprve trefil tyčku, k puku se ovšem dostal znovu a se štěstím ho dopravil do branky Washingtonu! Bez asistence.

58:20

A znovu si Travis Zajac vylámal zuby na Holtbym! Ten nyní betonem vyrazil jeho zakončení z bezprostřední blízkosti!

58:14

Velký rozruch okolo Bradena Holtbyho! Po střele Greenea nahrál Cammalleri na Zajaca, který ale zakončil jen do míst, kde stál připravený domácí brankář!

58:04

Zakázané uvolnění Washingtonu.

57:39

A New Jersey to znovu zkouší bez brankáře! Už nemá co ztratit...

Matt NISKANEN - 5:2

57:07

Washington právě vstřelil branku!
Domácí celek dlouho kombinoval v útočném pásmu a ač Devils dělali, co mohli, nedokázali zabránit dělovce MATTA NISKANENA v tom, aby prošla do prázdné branky! Asistence: Justin Williams a Dmitrij Orlov.

5:3

Branky a nahrávky: 13. Chimera (Williams, Carlson), 15. Orpik (Wilson, Chimera), 47. Ovečkin (Niskanen), 53. Johansson (Ovečkin, Carlson), 58. Niskanen (Williams, Orlov) – 15. Henrique (Tlustý, Palmieri), 18. Gelinas (Stempniak, Cammalleri), 59. Cammalleri

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Orlov – Ovečkin "C", Kuzněcov, Oshie "A" – Johansson, Burakovsky, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Collins

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene "C", Larsson, Merrill, Moore, Schlemko, Gelinas – Tlustý, Henrique "A", Palmieri – Cammalleri, Zajac "A", Tootoo – O'Neill, Josefson, Stempniak – Matteau, Kalinin, Gionta

Rozhodčí: Hebert, Watson – Cormier, Cvik

Diváci: 18 506