po prodl. (1:1, 0:0, 2:0 - 0:1)

20.01.2015, 17:30 • Oulun Energia-Areena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.85 4.3 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek večera, nejlépe i nadále ve společnosti onlajnů. (20:17:50)
Finalistou hokejové Ligy mistrů se stává Frölunda Indians! O postupu hostů rozhodl v 6. minutě prodloužení Erik Gustafsson, který stál na konci přesilovkové souhry s Mathisem Olimbem. Početní výhodu si v prodloužení vyzkoušeli i hokejisté Oulu, ovšem využít ji nedokázali. Sledovali jsme krásné utkání, domácí ve třetí třetině dokázali vymazat dvoubrankovou ztrátu z duelu ve Švédsku, ale na ledě nyní přesto slaví borci Frölundy.

Střely na branku v prodloužení – 2:3, celkem – 40:27.

Erik GUSTAFSSON - 3:2

65:06

Frölunda právě vstřelila branku!
Hokejisté Frölundy Indians se stávají prvními finalisty Champions Hockey League! Skvěle to udělal Mathis Olimb, který už mohl sám vystřelit. Místo toho ale ještě nahrál před úplně odkrytou klec ERIKOVI GUSTAFSSONOVI, jenž hosty posílá do finále. Asistence: Mathis Olimb a Elias Fälth.

64:36

Domácí se osvobodili.

63:57

Přesilovku si v prodloužení zahrají i hosté! Arto Laatikainen vyloučen za hákování.

63:44

Rosseli-Olsen zatáhl kotouč až před branku soupeře, Karhunen zakročil a přikryl puk lapačkou.

63:15

Indiáni těžké chvíle přestáli a jsou v plném počtu.

62:50

Střela Ivana Humla minula pravou tyčku z pohledu brankáře Johanssona.

62:19

Hostům se podařilo vyhodit.

61:38

Hosté brání obětavě a už zblokovali tři střely soupeře.

61:14

Oddechový čas domácích.

61:14

Přesilová hra pro Kärpat! Niklas Lasu podrazil Junttilu a ve velmi nevhodné chvíli oslabil svůj tým.

60:02

V play-off Ligy mistrů se prodlužuje 10 minut. Pokud nepadne gól, přijdou na řadu nájezdy.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině – 17:6, celkem – 38:24
Třetí třetina jednoznačně patřila hráčům Kärpätu Oulu. Domácí si vytvořili obrovský tlak a góly Esy Pirnese a Juliuse Junttily, které od sebe dělilo jen 32 sekund, smazali manko z prvního zápasu. O finalistovi tedy rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:53

Hosté vyhodili puk do středního pásma a vypadá to, že se bude prodlužovat.

59:02

Poslední minuta třetí třetiny, kotouč byl sražen ven z hrací plochy.

58:12

Mika Pyörälä individuálně pronikl až mezi kruhy, ale Johansson si připsal další dobrý zákrok.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13

Oba týmy kompletní.

57:06

Po rychlém brejku se objevil před Karhunenem Görtz, ale nedostal puk za jeho záda!

56:26

Johansson nyní pokryl střelu z levého kruhu.

55:12

Další zákrok Johanssona. Po přerušení hry se dostal do křížku domácí Saku Maenalanen s Pontusem Wideströmem a oba hráči si dvě minuty posedí na trestné. Hrát se bude 4 na 4.

54:47

Bekhendový pokus Pirnese skončil na hrudi Johanssona. Brankář Frölundy je nyní nejzaměstnanějším mužem na ledě.

54:07

Domácí tlačí a snaží se rozhodnout o postupu do finále ještě v normální hrací době.

52:25

Hráči Kärpätu jsou při chuti. Rozjetý Junttila projel mezi dvěma beky až před Johanssona. Teprve brankář Indiánů jeho sólo zastavil.

52:22

Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

51:46

Tomi Karhunen roztleskal celou arénu! Elias Fälth z voleje mířil do protějšího horního růžku, ale ve skórování mu zabránil nádherný semafor domácího gólmana.

50:21

Joonas Donskoi vyloučen za podražení. Přesilovka pro Frölundu.

Julius JUNTTILA - 3:1

49:09

Oulun Kärpät vstřelil branku!
Obrovská radost v Oulun Energia-Areeně! Domácí během půl minuty dorovnávají manko z prvního zápasu! Kemppainen zavezl po levém křídle puk do útočného pásma, poté nahrál před branku JULIUSOVI JUNTTILOVI a ten bekhendem překonal Johanssona. Asistence: Joonas Kemppainen.

Esa PIRNES - 2:1

48:37

Domácí přesilovou hru využívají a zadělávají na pořádné drama! Masuhr sice od modré netrefil prostor mezi tyčemi, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku, kde ho za záda ležícího Johanssona doklepl ESA PIRNES. Asistence: Adam Masuhr a Joonas Komulainen.

48:02

Domácí si zahrají přesilovku. Joel Lundqvist vyloučen za držení hole.

47:56

Oddechový čas pro střídačku Frölundy.

47:56

Hosté se vůbec nemohou dostat ze svého pásma. Dobrou šanci měl Pirnes, zkoušel to i Suoranta, ale Lars Johansson svůj tým drží.

46:56

Obraz hry teď připomíná přesilovku Kärpätu, přestože se hraje 5 na 5.

46:23

Johansson má puk v lapačce a přerušil tak hru. Následuje reklamní přestávka.

46:02

Domácí se stále snaží vymyslet, jak vyzrát na obranu švédského soupeře.

45:13

Střela Ryana Glenna byla sražena do ochranné sítě za brankou.

43:42

Karhunen si vyjel za branku, kde se při rozehrávce dostal do problémů. Hosté toho ale nijak nevyužili.

42:28

Adam Masuhr si sjel až na osu kruhů, ale Johanssona neprostřelil.

42:05

Oulu začalo třetí třetinu náporem, domácí už ostatně nemají na co čekat.

41:24

Hosté raději vyhodili na zakázané uvolnění.

40:56

Domácí se na začátku třetí části nastěhovali do své útočné třetiny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Ve druhé třetině branka nepadla. Ze hry tentokrát vyplynul poměrně velký počet vyloučení, ale ani jeden z týmů se tentokrát v přesilovkách neprosadil. Frölunda se tak zase více přiblížila postupu do finále soutěže, hráči Kärpätu musí zvítězit alespoň o dvě branky, aby duel dotáhli alespoň do prodloužení.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:8, celkem – 21:18

40:00

39:56

Ránu Laatikainena si Johansson našel a zachytil kotouč. Ještě jedno vhazování.

39:06

Oulu v plném počtu. Běží už poslední minuta druhé třetiny.

38:47

V oslabení zaútočil Junttila. Johansson ukryl kotouč ve své lapačce.

37:57

Hosté v plném počtu, nyní hrají přesilovku 5 na 4.

37:06

Dokonce se vylučuje. Domácí Lasse Kukkonen si odpočine za krosček.

37:06

Domácí útočníci byli před Johanssonem hodně důrazní a to se hráčům Indians vůbec nelíbilo. Vznikla z toho strkanice.

36:35

Začíná zkrácená přesilovka Kärpätu.

35:56

Hosté se ani na druhý pokus nedokázali správně postavit na buly a rozhodčím došla trpělivost. Andreas Johnsson je vyloučen za zdržování hry.

35:50

Střelu Gustafssona od modré Karhunen dobře viděl a sáhl si pro ni lapačkou.

35:33

Hosté se teď sami připravili o pásmo.

34:34

Domácí Simon Suoranta je v krátké chvíli podruhé vyloučen. Provinil se držením.

34:11

Kärpät si proti dobře bruslícímu soupeři jen těžko vytváří trvalejší převahu. Indiáni působí jako velmi kvalitní a kompaktní tým.

33:32

Tým Frölundy je v plném počtu.

32:55

Další vyhození, domácím se tato početní výhoda nedaří.

32:29

Hosté vyhodili.

32:00

Oulu v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka domácího týmu.

31:31

Vyloučen je hostující Anton Blidh a síly na ledě se na chvíli srovnají.

31:08

Z voleje pálil Görtz, ale Karhunen má puk ve výstroji.

30:40

Domácí v náznaku přečíslení 2 na 1, bránící hráč však obral Kemppainena o puk.

29:59

Přesilovku si zahrají Indiáni. Na trestnou lavici usedl Simon Suoranta za hákování.

29:13

Karhunen raději přidržel kotouč před Figrenem. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:14

Frölunda v plném počtu.

28:01

Oulu stále hraje v útočném pásmu, ale bez gólového efektu.

26:22

Domácí po vyhraném buly rychle zakombinovali a Donskoi se tak dostal do velké šance. Johansson se však stihl rychle přesunout a střelu domácího forvarda pokryl.

26:13

Domácí budou hrát přesilovku! Joel Lundqvist vyloučen za hákování.

25:09

Hosté se usadili v útočném pásmu a vyslali několik střel. Ty však klec soupeře většinou míjely.

24:31

Do střelecké pozice si sjel Jacob Larsson, domácí obrana puk srazila do ochranné sítě.

24:09

Přetlačovanou u obranné modré švédského týmu ukončili hvizdem rozhodčí.

23:01

Oba týmy pokračují ve vysokém tempu z první třetiny.

21:58

Na druhé straně si Karhunen poradil se střelou Robina Figrena z levého kruhu. Puk je v jeho klíně.

21:33

Pyörälä z úhlu nahodil kotouč před branku, kde se jeho spoluhráči snažili dorážet. Johansson situaci ustál.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, po které platí nerozhodný stav 1:1. V celkovém součtu si tak Frölunda stále drží dvoubrankový náskok z prvního duelu. Oba góly padly v přesilovkách, v 5. minutě úvodní domácí tlak podtrhl před brankou důrazný Joonas Donskoi. Hned o tři minuty později však Gustafssonovu střelu tečoval přesně mezi betony gólmana Kärpätu Mattias Janmark.

Střely na branku v 1. třetině – 10:10.

20:00

19:39

Nyní si vytvořili domácí velký tlak, před Johanssonem však neuspěl ani osamocený Donskoi!

19:01

Ohlášena poslední minuta první periody.

18:22

Frölunda je v závěru třetiny dokonce aktivnějším týmem, domácí se teď spíše brání.

16:53

Hosté se usadili v útočném pásmu, Karhunen ale pokryl i střelu Wikstranda od modré.

16:04

Bombu obránce Kukkonena vyrazil Johansson do rohu.

15:29

Indians po úvodním aktivním nástupu domácích obraz hry srovnali.

15:09

Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

14:38

Máme tu reklamní přestávku.

13:56

Hosté v plném počtu, tato přesilovka zůstala nevyužita.

13:34

Adam Masuhr měl před sebou hodně prostoru a tak si s kotoučem sjel až na levý kruh. Jeho rána končí v klíně povyjetého Johanssona.

13:12

Domácí musejí začít další akci od své branky.

12:30

Laatikainen posunul kotouč na Glenna, který golfákem netrefil hostující branku.

12:06

Domácí sehráli pěknou kombinaci, ale Huml před brankou nedosáhl na kotouč.

11:55

Už podruhé míří na trestnou lavici Erik Karlsson – držení hole. Uvidíme, zda bude využita i tato přesilovka.

11:34

Hraje se ve vysokém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

10:11

Teď zase domácí zavřeli soupeře před jeho branku a Johansson se měl co ohánět.

08:54

Frölundě po gólu narostla křídla. Po závaru před svou brankou musel zasahovat Karhunen, na kterého si nepřišel Figren.

Mattias JANMARK - 1:1

07:26

Také hosté přesilovku využívají! Gustafssonovu střelu od modré tečoval MATTIAS JANMARK a puk propadl Karhunenovi mezi betony – 1:1. Asistence: Erik Gustafsson a Joel Lundqvist.

07:04

Domácí vyhodili.

06:32

Přesilovku si zahraje hostující tým. Na trestnou lavici usedá Esa Pirnes za držení.

05:59

Hráči Kärpätu zahájili utkání tak, jak si vysnili – rychlým gólem. Nyní můžeme očekávat hodně zajímavou podívanou.

Joonas DONSKOI - 1:0

04:07

Domácí umazali první gól ze svého manka! Po vyražené střele Masuhra ještě neuspěl před odkrytou klecí Esa Pirnes, ale jeho spoluhráč JOONAS DONSKOI už ano! Asistence: Esa Pirnes a Adam Masuhr.

03:45

Nyní Indiáni vyhodili.

02:57

Od modré pálil Laatikainen. Johansson vyrazil a neujala se ani dorážka Ivana Humla.

02:36

Domácí si zahrají přesilovku, na trestnou lavici usedl Erik Karlsson za podražení.

01:21

Domácí musejí dohánět dvoubrankové manko a od začátku se snaží o aktivní forčeking

00:58

Nahozený kotouč se doklouzal až k Johanssonovi, který ho raději podržel. Buly v útočném pásmu Oulu.

00:01

Hokejisté obou mužstev právě naskočili na led Oulun Energia-Areeny.

Oulun Kärpät: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen, Masuhr, Laatikainen, Glenn, Spang, Nutivaara, Vallin – Pyörälä, Pirnes, Huml – Mäenalanen, Davis, Komulainen – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Alikoski, Keränen, Suoranta – Puljujärvi.

Frölunda Indians: Johansson (Fernström) – Gustafsson, Fantenberg, Wikstrand, Larsson, Nyberg, Fälth, Persson – Lundqvist, Figren, Lehkonen – Görtz, Janmark, Blidh – Karlsson, Lasu, Wideström – Axelsson.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Šindler (CZE) – Pesonen, Saha (oba FIN).
První semifinálový zápas, který se hrál na ledě Frölundy, skončil vítězstvím švédského týmu 4:2. Utkání rozhodovala druhá třetina, ve které domácí vstřelili tři branky a odskočili soupeři na skóre 4:1. V 52. minutě alespoň trochu vylepšil výchozí pozici Kärpätu do odvety Pyörälä.

Branky a nahrávky: 1. Görtz (Fälth, Wikstrand), 29. Figren (Nyberg, Johansson), 33. Fälth (Wikstrand, Johnson), 39. Blidh (Janmark, Görtz) – 3. Junttila (Kemppainen), 52. Pyörälä (Nutivaara)
Oulun Kärpät:
Celek z města Oulu prožívá ve finské lize výbornou sezónu. S bilancí 79 bodů ve 40 zápasech se usadil na čele tabulky s pětibodovým náskokem na IFK Helsinky. Hokejisté Kärpätu navíc drží sérii pěti vítězných zápasů za sebou. Dobré výkony Kärpät podává i v Lize mistrů, kde nejprve vyhrál skupinu A, v semifinále udolal po výsledcích 3:1 a 3:2 rakouskou Vídeň Capitals a ve čtvrtfinále přešel ve finském souboji přes SaiPu – 2:0 a 3:2.

Nejproduktivnějšími hráči Oulu v Champions League jsou s 11 body Joonas Donskoi (7+4) a Joonas Kemppainen (2+9).
Frölunda Indians:
Indiáni patří k elitním týmům švédské ligy. V jejím letošním ročníku odehráli 38 zápasů, ve kterých nasbírali 66 bodů. Tato bilance jim v tabulce zaručuje průběžné druhé místo se čtrnáctibodovou ztrátou na suverénní Skellefteu. Frölundě se daří také v Champions Hockey League. Do vyřazovacích bojů postoupila jako vítěz skupiny C, v osmifinále přešla po výsledcích 5:1 a 4:2 přes finskou Tapparu a ve čtvrtfinále si poradila s IFK Helsinky. Venku sice švédský celek prohrál 1:2, ovšem v domácí odvetě si zajistil postup vítězstvím 5:3.

Hokejisté Frölundy obsazují hned první čtyři místa v kanadském bodování soutěže. Na čele je Andreas Johnsson s 24 body (11+13), který je také nejlepším střelcem LM. 24 bodů nasbíral i Mathis Olimb (7+17). Se 17 body pak následuje nejproduktivnější bek soutěže, Erik Gustafsson (5+12), a elitní čtveřici uzavírá Max Görtz – 14 bodů (6+8).
Vítám tu všechny příznivce hokeje! V úterý jsou na programu odvetné zápasy semifinále hokejové Champions League. Premiérový ročník soutěže se ve vyřazovacích bojích zvrhl pouze v souboje finských a švédských týmů a v tomto duchu se nesou i semifinálové zápasy. Já Vás provedu duelem mezi Kärpätem Oulu a Frölundou Indians. V lepší výchozí pozici jde do utkání švédský celek, který před týdnem doma zvítězil 4:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Donskoi (Pirnes, Masuhr), 49. Pirnes (Masuhr, Komulainen), 50. Junttila (Kemppainen) – 8. Janmark (Gustafsson, Lundqvist), 66. Gustafsson (Olimb, Fälth)

Kärpät Oulu: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen, Masuhr, Laatikainen, Glenn, Spang, Nutivaara, Vallin – Pyörälä, Pirnes, Huml – Mäenalanen, Davis, Komulainen – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Alikoski, Keränen, Suoranta – Puljujärvi.

Frölunda HC: Johansson (Fernström) – Gustafsson, Fantenberg, Wikstrand, Larsson, Nyberg, Fälth, Persson – Olimb, Johnsson, Rosseli-Olsen – Lundqvist, Figren, Lehkonen – Görtz, Janmark, Blidh – Karlsson, Lasu, Wideström – Axelsson.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Šindler (CZE) – Pesonen, Saha (oba FIN)

První zápas: Frölunda - Kärpät 4:2