Jan HEJDA (COL) 0+0 0 střel, čas na ledě 21:21

Dmitrij JAŠKIN (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:11

Colorado Avalanche: 5

3. třetina:

St. Louis Blues: 30

Colorado Avalanche: 18
Utkání končí vítězství St. Louis, které si dnes zaslouženě připisuje plný počet bodů za vítězství 3:1. Hosté, bojující o příčky, zajišťující play-off, toho dnes na ledě Scottrade Center moc nepředvedli. Snad ještě v první třetině se dalo hovořit o tom, že bylo Colorado vyrovnaným soupeřem, ale tragická druhá třetina nakonec rozhodla o osudu zápasu.

60:00

59:49

Oddechový čas pro domácí.

59:49

A ještě jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny pískán icing St. Louis.

59:25

Ne, ani O'Reilly, který je v dobré pozici před brankou, nedokázal skórovat, dokonce ani trefit branku.

59:05

Oddechový čas pro hosty.

59:05

Elliott má puk ve své moci a raději přerušuje hru.

58:43

58:10

Barrie již pouze nastřeluje puk do útočného pásma, domácí v klidu vyhazují.

57:50

Bouwmeester zamířil na branku Colorada, kterou ale netrefuje.

57:43

Jenže zmar Colorada dokumentuje i nyní neschopnost dostat se v šesti do útočného pásma, ofsajd.

57:27

Hosté to zkouší bez brankáře, se šesti hráči v poli!

56:43

Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří domácí Jori Lehterä za hru vysokou holí.

56:09

Oshieho střela z pravé strany míří pouze mimo branku Avalanche, Varlamov nemusel zasahovat.

54:40

Domácí již ve třetí třetině strhli vedení ve statistice střel na svou stranu – 3:2.

54:08

Ale nakonec přece jenom závar před Elliottem, ale nikdo v bíločervených dresech se tam neprosadil.

53:40

Oshie odstavil Tanguaye od puku, ve vlastní třetině.

53:25

Varlamov si po delší době sáhl na puk a raději po střele Lapierreho přerušil hru.

52:25

Jaškin dostává puk ze třetiny St. Louis, domácí se již nepouští tolik do útočení.

51:58

Střela Holdena, z pravé strany, končí pouze na bránícím Jadenu Schwartzovi.

51:26

Poslední desetiminutovka třetí třetiny v plném proudu, hostům se ten čas na vyrovnání rychle krátí.

50:03

49:45

Colorado opět v útočném pásmu, hosté se ale nedostávají do zakončení, Elliott v podstatě nemusel během oslabení zasahovat.

49:24

Puk míří do hlediště, zřejmě od Ducheneho, ale ten signalizuje, že byl puk tečován.

48:35

Druhá přesilová hra Avalanche, hosté v útočném pásmu.

48:03

Akci Colorada přerušil faul, za držení dostává dvouminutový trest Ian Cole, přesilová hra hostů.

47:42

Mitchell uzmul puk soupeři ve vlastní třetině a ujíždí směrem k brance St. Louis.

46:22

Byla to vůbec první střela domácích ve třetí třetině!

45:37

Neskutečné, co nyní chytl Varlamov,Vladimir Tarasenko si ještě počkal na střelu, ale byť se dostal do velmi dobré pozice, nedokázal Varlamova překonat!

44:55

Dmitrij Jaškin na sebe i dnes poutá pozornost, na ledě podává opravdu velmi dobrý výkon!

43:44

Berglund s pukem za brankou Varlamova, jeho bekhendová přihrávka není přesná a puk míří ze třetiny.

42:36

Elliott se zapojuje do rozehrávky svého týmu, když krotí nahozený puk soupeře.

41:39

Ale Colorado dokázalo dostat puk znovu alespoň do střední třetiny, zatím opatrný úvod třetí třetiny.

41:24

Backes nahazuje puk do útočného pásma.

40:31

Zakázané uvolnění St. Louis, vhazování po pravici Elliotta.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:55
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

St. Louis Blues: 14

Druhá třetina nabídla v podstatě jednoznačnou podívanou, domácí tým byl jasně lepší, hosté odchází do kabin se svěšenými hlavami, tato část zápasu Coloradu vůbec nevyšla. Nakonec mohou ještě hosté být rádi, že je to stále "jen" o dva góly.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22

Puk pod lapačkou Varlamova, který přerušuje hru.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny, Varlamov vyráží pokus Steve Otta.

38:09

Jan Hejda alespoň odpálil puk z vlastní třetiny, pokoušet o založení útočné akce není, alespoň v těchto chvílích či v této třetině, příliš rozumné.

37:50

Naopak, bývalý spoluhráč Varlamova, Paul Stastny, se nyní dostal do zakončení, ruský bohatýr v brance Avalanche chytá.

37:10

McLeod dostává puk do útočného pásma, hosté se snaží, ale ani tentokrát útočné pásmo nezískají.

36:32

Jan Hejda hledá pasem ve středním pásmu Iginlu, který si nabruslil na levém křídle, ale přihrávku zachycuje soupeř.

35:47

Oshie zaváží puk do útočného pásma a tak nějak mimochodem i zakončil, branku Colorada však netrefil.

34:49

Zakázané uvolnění Colorada, vhazování před Varlamovem.

34:20

MacKinnon dostal puk ze třetiny, ale ne dál, než za útočnou modrou, kde ho hosté okamžitě ztrácejí.

33:35

Poměr střel ve druhé třetině již jednoznačně ve prospěch St. Louis – 10:3!

33:15

Střelu Pietrangela, z pravé strany, Varlamov chytá a přerušuje hru.

32:16

St. Louis ale téměř vzápětí znovu získává útočné pásmo.

31:45

Hosté dostávají puk alespoň do středního pásma.

31:26

Semjon Varlamov znovu zasahuje, chytá střelu Jackmana a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

T.J. OSHIE - 3:1

30:40

St. Louis právě vstřelilo branku!
Střelu Davida Backese, z pravé starny, od modré, ještě Varlamov dokázal vyrazit, ale obránce Avalanche nedokázal odstavit T.J. OSHIEHO od puku a domácí útočník doráží puk do branky. Asistence: David Backes a Alex Steen.

29:30

Ve druhé třetině mají domácí již pět střeleckých pokusů, hosté vypálili zatím dvakrát.

28:49

Jaškin nyní nedovolil zakončit Mitchellovi, kterého ve vlastní třetině obral o puk, velmi dobrá práce!

28:18

Puk míří ze třetiny Colorada, hosté se snaží zaútočit, ale jejich akce neměla dlouhého trvání.

27:15

Po delší době sledujeme kombinaci Colorada v útočném pásmu.

26:50

Díky přesilové hře soupeře se nyní hosté znovu dostali pod tlak.

25:43

25:38

Pět vteřin před návratem Barrieho odpískán ofsajd.

25:25

Bouwmeester pálí z levé strany, ale branku Varlamova netrefuje.

25:00

Zablokovaná střela Paula Stastného na útočné modré, následuje odpískání ofsajdu.

24:50

Bluesmani opět v útočném pásmu.

24:19

Steen nepřesně přihrává na modré a puk opouští třetinu.

23:48

Vhazování ve třetině Avalanche vyhrál Cliche, který poté také vyhazuje puk ze třetiny.

23:43

Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Tyson Barrie, další přesilová hra St. Louis.

23:33

Po střele Dana Briera puk opouští třetinu St. Louis, hra přerušena.

23:02

Nakonec se ale hosté vymanili z vlastní třetiny a dokonce donutili Elliotta k zákroku, ten přerušuje hru.

22:44

Puk za brankou Avalanche, hosté rozehrávají, ale pozor, Jan Hejda tam ztratil hokejku.

21:28

Domácí znovu "točí" svého soupeře v jeho třetině, hodně vidět je na ledě domácí Dmitrij Jaškin.

Jaden SCHWARTZ - 2:1

20:32

Domácí využívají přesilovou hru poté, co se na levé straně dostal k odraženému puku JADEN SCHWARTZ, jehož střelu již couvající Varlamov nedokázal vyrazit. Asistence: Alex Steen.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:02.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

St. Louis Blues: 12

Colorado Avalanche: 8
Tak nakonec ještě domácí vyhráli buly a od modré pálil Tarasenko, ovšem Varlamov se blýskl ukázkovým "semaforem" a nepustil střelu za svá záda. Do kabin tak oba týmy odchází za nerozhodného stavu 1:1, což je stav, který více vyhovuje hostům. Ti byli většinu času pod tlakem domácího týmu, jenž nevyužil všechny své příležitosti, kromě střely Gunnarssona.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

Ještě střela na Varlamova, Steen pálí přímo do míst, kde je gólman.

19:28

Gabriel Landeskog dostává dvouminutový trest za sekání, domácí si zahrají přesilovou hru.

19:15

Střela Holdena od levého mantinelu neprošla před branku St. Louis.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

17:42

Tarasenko prošel po pravé straně do útočného pásma, dokonce i vystřelil, ale branku Varlamova netrefuje.

16:53

Nakonec Jan Hejda dostává puk ze třetiny.

16:25

Bývalý hráč Colorada Paul Stastny nyní u puku ve třetině Avalanche, přihrává Jaškinovi, který svádí souboj u mantinelu.

14:59

Puk za brankou Varlamova, hosté nyní těžko rozehrávají, v podstatě se nedostanou přes vlastní modrou.

14:14

Domácí v útočném pásmu, střelu Tarasenka Varlamov vyráží.

Alex TANGUAY - 1:1

13:02

Colorado právě vstřelilo branku!
Avalanche se nyní dostali před Elliotta, kde z levé strany, z otočky, parádním bekhendem střílí Matt Duchene, před brankou tečuje ALEX TANGUAY a puk prošel domácímu brankáři mezi betony do branky! Bez asistence.

11:46

Varlamov musí znovu zasahovat, další útočná akce St. Louis, hra přerušena.

11:29

Semjon Varlamov nyní podržel svůj tým, když v sedě dokázal lapit střelu Pietrangela, který mířil do odkryté části branky!

10:11

Varlamov musí vyrážet bekhendový pokus Dmitrije Jaškina.

09:38

Hosté se snaží o co nejrychlejší "odpověď", ale Bluesmanům se daří vyvézt puk ze třetiny.

09:07

Hosté v útočném pásmu, Elliott musí zasahovat proti najíždějícímu Clichemu.

Carl GUNNARSSON - 1:0

08:06

Po přihrávce Schwartze pálí od modré CARL GUNNARSSON, před brankou stínuje Dmitrij Jaškin, Varlamov pouští puk mezi betony do branky, domácí jdou do vedení. Asistence: Jaden Schwart a Paul Stastny.

07:27

Ofsajd Pietrangela na útočné modré, rozhodčí přerušují hru, komerční přestávka.

07:10

Hraje se dlouho bez přerušení, nyní útočí pro změnu domácí.

06:46

Stuart pálí od modré, Elliott musel zasahovat.

06:25

Puk za brankou Elliotta, hosté stále v útočném pásmu.

05:26

04:52

Nakonec díky nepřesnému pasu Iginly ztrácí hosté útočné pásmo a domácí spěchají střídat.

04:24

Colorado stále drží útočné pásmo.

04:02

Nyní již Avalanche v útočném pásmu, střelu MacKinnona zblokoval bránící Pietrangelo.

03:48

Hosté zatím s pukem stále za svou brankou, pomalu rozehrávají.

03:26

První vyloučení v zápase, za vyloučení odchází na trestnou lavici domácí T.J. Oshie.

02:54

Hra se přesouvá do třetiny Avalanche.

02:13

Zakázané uvolnění St. Louis, hra se stěhuje před Elliotta.

01:26

Souboj ve středním pásmu, domácí získávají puk, Pietrangelo nahazuje do třetiny soupeře.

00:55

Varlamov chytá střelu Oshieho a raději přerušuje hru.

00:01

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Jackman, Cole – Steen, Backes, Oshie – Berglund, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Stastny, Jaškin – Ott, Lapierre, Reaves

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Hejda, E. Johnson, Stuart, Holden, Guenin, Barrie – Tanguay, Duchene, Iginla – Landeskog, O'Reilly, MacKinnon – Talbot, Cliche, Briere – McLeod, Mitchell, Everberg

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Heyer, Grandt.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž St. Louis Blues přivítá na svém ledě Colorado Avalanche.
                  COLORADO AVALANCHE
________________________________________

Laviny potřebují bodovat z každého utkání, v dostizích o play-off totiž stále zaostávají, byť pouze o tři body, ale i soupeři kolem bodují. Navíc Západní konference je neskutečně vyrovnaná, o osmé místo se nyní přetahuje Calgary s LA King, a to jsou těžké "kalibry"! Dnes na ledě Bluesmanů zakončí Laviny pětizápasovou venkovní sérii, v níž zatím pouze jednou zvítězili, co dnes?
                     ST. LOUIS BLUES

Bluesmani pokračují dnes v domácí sérii kdy je ještě čekají dva zápasy na vlastní ledě (i s dnešním) z celkem sedmi. Že je domácí led výhodou, potvrdilo St. Louis ziskem devíti bodů z dosavadních pěti domácích zápasů, když ztratili pouze jedno utkání s Detroitem 2:3 po prodloužení. Dnes proti Coloradu se tak Bluesmani budou snažit o udržení neporazitelnosti na svém ledě.

Za St. Louis by mohl nastoupit útočník Dmitrij JAŠKIN.

Obránce Jan HEJDA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 9. Gunnarsson (Schwart, Stastny), 21. Schwartz (Steen), 31. Oshie (Backes, Steen) – 14. Tanguay

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Hejda, E. Johnson, Stuart, Holden, Guenin, Barrie – Landeskog, O'Reilly, MacKinnon – Tanguay, Duchene, Iginla –Talbot, Cliche, Briere – McLeod, Mitchell, Everberg

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Heyer, Grandt

Diváci: 19187