konec (2:1, 1:0, 0:1)

17.02.2024, 17:00 • Zimní stadion Prostějov (Prostějov) • 48. kolo • Karel Geba

Tipsport: 1.75 4.41 3.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

U dalšího zápasu z Chance Ligy, na viděnou. (19:18:26)
A je konec. Třetí třetina byla v režii Prostějova, který nepustil Kozli víceméně do útočného pásma. Sice Skořepa snížil a dal svému týmu šanci z úniku. Marimex se chystal na hru v šesti. Ale Kozlové neudrželi nervy a šli na závěr do tří. Prostějov přestřílel Kolín 39:19 a zcela zaslouženě vyhráli.

59:40

Prostějov nikam nespěchá. Kolínská trojka se na puk prostě nedostane.

59:00

Prostějov pouze kombinuje v pásmu Kolína podél mantinelů. Jestřábi nechtějí ani zakončit, zkušeně sbírají čas. Začala probíhat také poslední minuta zápasu.

58:04

Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Matěj Chalupa – 2 min., nesportovní chování,
Miroslav Mucha – 2 min., podrážení.

Zřejmě je po zápase. Kolín jde do tří. Mucha se vrhnul pod nohy Slaninovi, aby mu zamezil skórovat. Ale Chalupa si dovolil ještě nějakou poznámku, a tak je konec nadějí.

58:00

Parádní signál po buly. Burian ometl kotouč na Slaninu až na červenou čáru. Slanina ale trefil pouze tyč.

57:52

Mucha natlačil puk do brankoviště domácích. Kozlové si logicky berou oddechový čas. Soukup zřejmě půjde na lavičku, aby to Marimex zkusil v šesti.

57:30

Pieglova tvrdá rána od modré. Pavelka dlouho hledal puk, ten se objevil v rohu.

57:00

Kozlové rozjíždí další útok od své klece, ale Prosstějov puk opět vyváží.

56:30

Puk v pásmu hostů. Ti nemohou najít cestu k Pavelkovi.

55:45

Dva pokusy Veselého znamenjí vhazování v kolínském pásmu.

55:00

Ouřada nepřesnou střelou poslal Kozli zpět k Soukupovi.

54:10

I tak se do protiútoku dostal Chalupa, který podržel kotouč a přetáhl hru dál k levé tyči. Poté hledal svého volného spoluhráče na druhé tyči, ale prostějovský bek obětavě lehl na led a prihřávku chytil tělem.

54:00

Domácí výborně napadají, čímž zamezují Kolínu jít do útoku.

53:15

Venkrbec se pokusil tečovat střílenou nahrávku, ale nepovedlo se.

52:15

Veselý dorážel, ale Soukup teď chytá famózně.

52:00

Kozlové nehrají vůbec na puku, to k vyrovnání zřejmě nepovede. Jestřábi chtějí zápas rozhodnout, ale Soukup drží šanci.

51:05

Doležal vybruslil z rohu před branku a Soukup ho nadvakrát zastavil.

3:2

Branky a nahrávky: 7. J. Veselý (Hanousek), 13. J. Veselý (Z. Doležal, Illéš), 39. Ostřížek (Fronk) – 19. J. Kloz (Štohanzl, Z. Král), 48. Skořepa

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Forman, Krejčí, Kubeš, Drtil – Z. Doležal, Jáchym (A), Jiránek (A) – Illéš, Hašek, J. Veselý – Slanina, Ostřížek, V. Burian – Fronk, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Martin Janeček

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Hampl, Š. Němec, Gaspar, Kolmann (C), Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, J. Kloz, Z. Král (A) – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Skořepa (A), K. Lang.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Zídek, Polák