1:7

konec (1:1, 0:5, 0:1)

17.11.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Skupina Východ • Jakub Žurovec

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek svátečního dne. (20:19:34)
Ačkoliv byl začátek zápasu velmi vyrovnaný, Zlín dokázal ve druhé třetině rozhodnout, kam zamíří tři body z tohoto utkání. Když ve druhé třetině hostům zařídil vedení Jakub Heš, Olomouc sahala po vyrovnání. To se však nedostavilo, ba naopak, Zlín ještě zvýšil svůj náskok. Po třetí zlínské trefě jakoby Olomouc zpomalila a než se otřepala, Zlín ještě navýšil vedení. Ve třetí třetině jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný výkon, ale ani ten už Olomouci nepomohl.

59:11

Olomouc se dostala ze zlínského sevření a zakládá další útok.

58:43

Kohouti zahrozili před zlínskou brankou.

57:40

Zlín právě vstřelil branku!
MATĚJ KOTALA si s pukem vyjel na pravý kruh. Vystřelil a trefil levý roh Čerbákovy branky. 1:7. Asistence: Martin Vaculík.

56:26

Zlín se nyní drží v útočném pásmu.

54:53

Zlínští útočníci se dostali do situace dva na jednoho, jejich pokus o nahrávku zmařil olomoucký bek, který ale vyrazil kotouč na hostujícího hráče, který přijel z druhé vlny. Ten střílel a jeho pokus vychytal Čerbák úžasným rozštěpem.

52:35

Adam Kalman se nyní rozjel z obranného pásma, prokličkoval mezi dvěma obránci a nahrával spoluhráči do předbrankového prostoru. Nahrávka však byla velmi nepřesná.

51:52

Mezi týmy panuje nevraživost. Hráči dohrávají každý souboj.

49:20

Čermák se dostal do velké šance, když přebral puk, který se zastavil za zlínskými obránci ve středovém kruhu. Jeho šanci však zhatil hostující útočník, který zrovna vyjel ze střídačky a dokázal Čermáka dobruslit.

47:43

Kohouti již po několikáté zahrozili z brejku.

45:41

Olomouc založila útok, ve kterém nastalo přečíslení dva na jednoho. Při pokusu o nahrávku mezi útočníky se ale kotouč odrazil od bruslí bránícího hráče až k zadním mantinelu.

44:04

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká D. Drábek.

42:30

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů nevydrží v útočné třetině moc dlouho.

41:40

Zlín kombinuje v útočném pásmu.

40:20

Kohouti začali třetí třetinu vysokou aktivitou.

40:01

Druhá třetina patřila jednoznačně Zlínu. O první gól se postaral Jakub Heš, který tak otevřel dveře ke kanonádě, kterou Zlín v této třetině předvedl. O prvních dvou gólech rozhodly především individuální dovednosti hostujících hráčů. A po třetí inkasované brance šel výkon Olomouce prudce dolů. Tím se Zlínu otevřel prostor pro další tři brankové příležitosti, ve kterých se hráči s beranem na hrudi nemýlili.

40:00

39:58

LUCA PEČNER jel s olomouckým obráncem, přes kterého dokázal vystřelit přízemní střelu mezi tyčku a beton olomouckého gólmana. 1:6. Asistence: Oliver Lukaštík a Jan Kopřiva.

37:38

Po rychlé kombinaci pálil z předbrankového prostoru Heš, branky se ale dočkal MARTIN VACULÍK. 1:5. Asistence: Jakub Heš.

36:06

Frolo – 5 min., bitka.

36:06

Polzer – 5 min., bitka.

36:06

Po písknutí se před čerbákem strhla potyčka mezi Polzerem a Frolem.

35:50

Olomouc zakládá útok.

34:21

JAKUB HEŠ pálil ze stejného místa jako Kos. Dokázal skvělou bekhendovou střelou zakončit pod vyrážečku Čerbáka. 1:4. Asistence: Jan Valášek a Jáchym Mořkovský.

33:23

DOMINIK KOS se dostal do pravého kruhu, kde od sebe rychlou změnou směru odpoutal obránce a zakončil přesně do levého rohu olomoucké branky. 1:3. Asistence: Adam Klimek a Michal Řezníček.

31:36

Úplně sám se před Čerbáka dostal Valášek. Jeho střelu mezi betony ale olomoucký gólman pokryl.

31:30

Olomouc se dostala do útočného pásma, dlouho zde ale nepobyla.

29:07

JAKUBU HEŠOVI se podařilo vzít kotouč z olomouckých hokejek a dostat se do příležitosti. Z předbrankového prostoru zakončil a posílá tak Zlín do vedení. 1:2. Bez asistence.

28:57

Řezníček pálí od modré, jeho střela však přeletěla Olomouckou branku.

28:08

Olomouc nyní přitlačila na soupeře. Nepřesné přihrávky jí ale hatí šance.

26:40

Pravda se nyní proháčkoval zlínskou defenzívou až k Uherkovi, ten si však Pravdovu kličku ohlídal.

25:20

Z pravého kruhu pálí Valášek, Čerbák však betonem vyráží.

24:26

23:53

Olomouc kombinuje v útočném pásmu.

23:00

Zlínský centr dostal dlouhou nahrávku za olomouckou obranu. Situaci ale zachránil Čerbák, který si povyjel z branky odpálil kotouč do bezpečí.

22:26

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Řezníček – 2 min., podrážení.

21:41

Olomouc se poprvé od začátku třetiny dostala z vlastního obranného pásma. Z levého kruhu pak pálil olomoucký útočník pouze do Uherka.

21:20

20:41

20:01

V první třetině jsem se mohli sledovat velmi vyrovnané výkony obou celků. Na ledové ploše je vidět ohromná bojovnost obou týmů. Zatímco hosté si tvořili šance ze hry v útočném pásmu, domácí často ujížděli do brejků.

16:35

Pravé olomoucké křídlo se nyní rozjelo do útoku, prokličkovalo mezi dvěma bránícími hráči a zakončovalo. Uherek si však dokázal poradit.

16:17

16:14

Pešák pálí z levého kruhu. Čerbák si však kotouč pokryl.

15:15

Zlín zatím strávil celou přesilovku v útočném pásmu. Nedostal se však do výraznější šance.

14:17

Pastrnek – 2 min., držení.

14:00

Berani vysílají křižnou přihrávku olomouckým pásmem, na kterou však nedosáhl ani jeden ze zlínských hráčů.

13:40

Z levého kruhu pálil Kopřiva. Jeho střelu však zblokoval olomoucký bek.

12:05

Zlín byl v obrovské šanci po střele ze slotu. Čerbák střelu vyrazil a Olomouc tak zahájila rychlý protiútok.

11:11

Olomouc právě vstřelila branku!
Autorem branky je ADAM KALMAN. Ten se rozjel do útočného pásma a přesnou střelou zakončoval. 1:1. Bez asistence.

09:50

Zlín právě vstřelil branku! ADAM KLIMEK s Jakubem Frolem úplně ujeli Olomoucké obraně. Nahráli si těsně před Čerbákem, který neměl šanci následnou střelu zachytit. 0:1. Asistence: Jakub Frolo.

08:00

Olomouc vyhazuje puk, který však zachytili zlínští obránci. Ti posunují hru do útočného pásma. Nikdo z hostů však nedokázal zakončit.

06:50

Řezníček vypálil od modré na Čerbáka, jenž měl zakrytý výhled. Netrefil však brankové zařízení.

04:31

Z pravého kruhu pálil Zlínský útočník, na kterého ale Čerbák vyzrál.

03:39

Kalman nyní nahodil puk na Uherkovu branku. Kalmanův spoluhráč ale nedokázal ovlivnit směr nahození a Uherek tak kotouč zachytil.

02:29

Podobná situace se nyní opakovala i na opačné straně kluziště, kdy Olomoučtí vystihli přihrávku hostů. Měla ale stejný konec.

01:10

Špatná olomoucká kombinace ve vlastním pásmu. Puku se zmocnil Zlín, který vypálil několik střel. Žádná ale nezapadá do kategorie nebezpečných.

00:10

Olomouc drží kotouč ve vlastním obranném pásmu.

00:01

Halou se rozezněla siréna a zápas zanedlouho vypukne

PSG Berani Zlín

Zlín se drží v tabulce C na průběžné čtvrté pozici. Ve dvanácti odehraných zápasech získal 21 bodů. V minulém zápase proti Olomouci rozhodovaly až samostatné nájezdy. Navzdory tomuto výsledku však Zlín do zápasu nastupuje jako favorit.
Nejvíce kanadských bodů nasbíral Jakub Frolo (6+10).
Forma: Z posledních pěti zápasů má Zlín 10 bodů.

HC Olomouc

Olomouc se po téměř měsíční pauze postaví Zlínu. V této sezoně se však týmu ze srdce Hané vůbec nedaří. Z dvanácti odehraných utkání si odnesli pouze 7 bodů a jsou tak na posledním místě tabulky C. Nejvíce kanadských bodů nasbírali Vojtěch Neoral (3+3) a David Pastrnek (2+4).
Forma: Z posledních pěti zápasů má Olomouc 3 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:7

Branky a nahrávky: 12. Kalman – 10. Klimek (Frolo), 30. Heš, 34. Kos (Klimek, Řezníček), 35. Heš (Valášek, Mořkovský), 38. Vaculík (Heš), 40. Pečner (Lukaštík, Kopřiva), 58. Kotala (Vaculík)

HC Olomouc: Čerbák (Weiss) – Vrána, Přidal, Polzer, Kalman, Černý, Holéczy – Pastrnek, Sekanina, Šulgan (C), D. Drábek, Čermák, Majer, K. Drábek (A), Koryčanský, Bartok, Bošek, Pravda
Trenér: Mojmír Trličík

Berani Zlín: Uherek (Šimšálek) – Ruml, Uřičář, Lukaštík (A), Kotala, Kopřiva, Mořkovský, Řezníček – Pešák, Heš (A), Kos, Frolo, Vaculík, Klimek (C), Holba, Pečner, Valášek, Nesrsta
Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Grygera – Kleprlík, Kráľ