HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK

3:2

po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

17.11.2022, 17:00 • Ostravar aréna • 22. kolo • Monika Baloghová

Body už jsou v dnešním zápase rozdány. Po bezbrankové první třetině se jako první prosadili hosté, ale vítkovičtí téměř vzápětí srovnali a tento stav vydržel až do druhé sirény. Ve třetí části se na branku čekalo až do 51. minuty, kdy hosté zahrávali pětiminutovou přesilovku a vedení na stranu Mountfieldu strhl Leden. Domácím se ale podařilo znovu srovnat, a to také v přesilovce, díky Smolkovi. Zápas po šedesáti minutách hry svého vítěze nenašel a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se nakonec radovali vítkovičtí, kterým prémiový bod zařídil Přibyl. Mountfield byl dnes houževnatým soupeřem, se kterým si vítkovičtí chvílemi nevěděli příliš rady, ale výhry se dnes nedočkal. Z Ostravy odjíždějí hosté alespoň s bodem, minimálně který si dnes zasloužili.
Z Ostravar arény je to pro dnešek vše, já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (19:10:43)

63:22

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí ukončují dnešní zápas, Kotásek vyslal přihrávku na Puchalu, ten dostal puk do pásma a Kasal v hostující brance kapituloval po střele MATĚJE PŘIBYLA – 3:2. Asistence: Denis Puchala, Alex Kotásek.

63:05

Matěj Beneš nikam s pukem nespěchá, drží jej u své střídačky.

62:35

Vítkovičtí v pásmu, ale přicházejí o kotouč.

62:13

Boukal se propracoval až k brance, objel ji, ale jeho přihrávka míří zpět do středního pásma.

61:55

Hosté střídají a budou rozehrávat od své klece.

61:00

Přibyl vystartoval na zteč hostující klece, po zásahu bránícího hráče však končí na ledě, puk se mu do branky nepodařilo prostrčit.

60:52

Přibyl má puk pod kontrolou, a čeká, až mu spoluhráči vycouvají z útočného pásma.

60:29

Bystroň krouží s pukem svým obranným pásmem.

60:05

Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

60:01

Po krátké přestávce se dočkáme prodloužení, které se bude hrát tři na tři.

60:00

59:52

Hosté posílají kotouč do svého útočného pásma, ale Irgl jej zpracovává a rychle posílá na hokejky spoluhráčů.

59:33

Vítkovičtí vtrhli do pásma, ale ani Kalandra z mezikruží Kasala nepřekonal.

59:01

Z kruhu prověřoval Irgla Novotný, domácí gólman ale zachoval ledový klid.

58:49

Domácí posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.

58:33

Kubík se prodíral k brance, ale v souboji u mantinelu přišel o puk.

3:2

Branky a nahrávky: 37. Štiak (Smolka, Slusarczyk), 55. Smolka (Slusarczyk, Bystroň), 64. Přibyl (Puchala, Kotásek) – 37. Beneš Michal (Leden, Táborský), 51. Leden (Táborský, Hora)

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Bialy, Puchala, Bystroň (A), Kalandra, Prčík (A), Činčala, Smolka – Chlán, Krčmarský, Přibyl, Kubík, Pavelec, K. Maciaś, Milata, Slusarczyk, Štiak, Kotásek (C), Vehovský
Trenér: Pavel Trnka

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Žaba, Pavič, Táborský, Havlíček (C), Hušek, Boukal – Idžan, Novotný, Vencl, Matěj Beneš (A), Hora, Leden, Prášek, Michal Beneš (A)
Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Koziol, Čech – Hladík, Veselý