HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha

3:2

po s.n. (1:0) (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

17.11.2022, 14:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Skupina Západ • Marie Valentová

Bod navíc v dnešním utkání, v samostatných nájezdech, pro svůj tým vystřelil Vít Záhejský. Dnešní zápas přítomné diváky musel opravdu bavit, neboť měl vše co k hokeji patří. Hráči obou týmů předvedli velmi vyrovnaný výkon o čemž svědčí to, že o výsledku utkání se rozhodlo až v nájezdech. To je pro dnešek ode mě vše. Přeji krásný sváteční večer z Karlových Varů. (16:19:00)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Samostatné nájezdy začínají.
Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení a tak jsou před námi samostatné nájezdy.

62:50

Chludilovi a Hlavičkovi jejich akce před Oršulákem nevyšla.

61:50

Matějovského střelu zblokoval jeden z energetiků.

61:08

Oršulák si připsal další zásah.

60:53

Zeman upaloval s kotoučem přes celé hřiště. Střela jen těsně minula branku.

60:01

Ve třetí části domácí díky střele Vojtěcha Čihaře vyrovnali skóre. A i když se hráči obou týmů snažili a několikrát je od vstřelení gólu, na jedné i druhé straně, dělili doslova milimetry o výsledku utkání rozhodne prodloužení.

60:00

59:45

Pastor byl cestou k brance odzbrojen.

58:52

Hra je přerušena po nárazu Petra Labuzíka do mantinelu. Ten se po chvilce pomalu zvedá a v doprovodu spoluhráčů opouští ledovou plochu.

58:00

Váňa poslal kotouč zpoza branky, ten se odrazil od Baštovy hole k jeho spoluhráči.

57:27

Dyk zavezl kotouč do pásma.

55:43

Na ledě nyní zůstávají ležet hokejky. Hraje se v hodně vysokém tempu.

54:35

Energetici jsou uzamčeni v pásmu.

54:07

Zeman – 2 min., podrážení.

53:10

Hubinka měl v patách pronásledovatele a tak jenom s kotoučem objel Oršulákovu branku.

52:11

Čihařův pokus zneškodnil Bašta lapačkou.

51:50

Šilhanova střela šla z velkého úhlu a skončila na betonech.

51:03

Před závěrečnou ztečí zblokoval jeden z hostů Galnorovi přihrávku.

48:27

Čihař střelou z úhlu narazil na Baštovy betony.

47:17

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Chludil.

47:08

Energetici si vysvobodili vyhozením.

46:10

Čihař – 2 min., krosček.

45:18

Wardas vybojoval kotouč, ale ocitl se sám mezi čtyřmi hostujícími hráči a ti ho o kotouč obrali.

44:15

Oršulák se ocitl pod tlakem hostů. Jeho spoluhráči nakonec prostor před brankou vyčistili.

43:14

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici využili početní výhodu. Skóre srovnal VOJTĚCH ČIHAŘ. Asistence: David Poizl a David Šilhan.

42:49

Marek – 2 min., podrážení.

42:46

Cipko zkusil střelu od mantinelu, kotouč letěl příliš šikmo od branky.

41:41

Trio energetiků se při cestě k brance dostalo do obklíčení a přišli o kotouč.

40:54

Z početní výhody jim zbývá už jenom pár sekund.

40:15

Energetici se snaží překonat Baštovu pozornost.

40:01

Ve druhé třetině padly dva góly. Nejprve skóre srovnal Nikolas Filip. Do vedení tým Slavie poslal Tomáš Poletín. I energetici si vytvořili několik gólových šancí. Ty však ztroskotaly na betonech Jonáše Bašty. Ve třetí části, která začne zhruba v 15:30 hodin, se tak rozhodně máme na co těšit.

40:00

39:40

Energetici se zatím nemohou usadit v pásmu.

39:08

Hlavička – 2 min., krosček.

38:58

Záhejský si lehl do střely jednoho z hostů, který se ocitl sám před Oršulákem.

38:05

Po Tittlově střele Oršulák chvíli nevěděl, kde je kotouč. Nakonec ho odvezl jeden z energetiků.

37:15

Mähler překazil hostům nahrávku.

36:47

Ve vlastním oslabení opět zahrozil Galnor. Kotouč skončil na Baštových betonech.

35:49

Cipko – 2 min., podrážení.

35:14

Slavia právě vstřelila branku! Artur Matějovský poslal kotouč zpoza branky na hůl TOMÁŠE POLETÍNA, který stál před ní a ten ho švihem poslal přes Oršulákovo rameno. Asistence: Artur Matějovský

34:15

Váňovi a Šilhanovi překazili hosté těsně před brankou přihrávku.

33:15

Tiitlovu dělovku Oršulák svými betony odklonil k mantinelu.

32:50

I další střelu hned po buly Bašta zlikvidoval.

32:43

Dorážení energetiků zmařil Bašta svými betony.

32:18

Bašta si povyjel z branky a poslal kotouč jednomu ze spoluhráčů.

30:46

Hosté se osvobodili vyhozením.

29:37

Kucharčík – 2 min., podrážení.

29:26

Kucharčík získal před Oršulákovou brankou kotouč, ale vzápětí byl odzbrojen domácími.

28:33

Záhejský po přihrávce zpoza branky získal kotouč, nastřelil pouze betony.

27:30

Němeček měl v patách jednoho z energetiků a tak mu jeho dorážka nevyšla.

27:02

Tittl byl při kličkování mezi energetiky těsně před brankou obrán o kotouč.

25:40

Chludil nabral cestou na branku takovou rychlost, že své pronásledovatele nechal daleko za sebou. Jeho střela jen těsně minula klec domácích.

25:37

Zakázané uvolnění hostů.

25:08

Po Chludilově dělovce z kruhu zaduněl Oršulákův beton.

24:46

Zemanova střela skončila v Baštově lapačce.

23:17

Slavia právě vstřelila branku! NIKOLAS FILIP se vyhnul bránícím hráčům a i přes jejich napadání udržel kotouč na holi a z těsné blízkosti překonal Michala Oršuláka. Asistence: Denis Hlavička a Danny Chludil

22:36

Tittl přizvedl těsně před odpalem Čihařovi hokejku. Hosté zabrali kotouč a prověřili Oršuláka.

22:03

Ani nyní střela hned po buly Baštu nepřekvapila.

21:51

Energetici získali kotouč a zkoušeli kombinace před Baštou.

20:30

Hráči v červených dresech se hned po buly probojovali do pásma. Ciolkova střela z úhlu minula branku.

20:01

Máme za sebou první část dnešního utkání. Zpočátku se hra držela ve středním pásmu. Občasné výlety do útočného pásma na jedné nebo druhé straně nebyly tak dlouhé, aby přidělaly vrásky na čelech obou gólmanů. Od páté minuty však střelci obou začali být nebezpečnější. I přes několik šancí na obou stranách první gól utkání padl necelých pět minut před koncem, kdy ve vlastním oslabení skóroval Jakub Galnor. Srovnání měl na hokejce kapitán hostů Danny Chludil, ale Oršulák před jeho střelou zblízka včas sklapl betony. Další část začne zhruba ve 14:43 hodin.

20:00

19:50

Labuzíkovo nahození šlo kolem branky.

19:10

Ciolkovi se nepodařilo prokličkovat mezi bránícími energetiky.

18:10

Mählerovu střelu zblokoval Hubinka.

17:28

Hlavička nedostal kotouč přes Oršulákovy betony.

15:33

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici udeřili ve vlastním oslabení. JAKUB GALNOR setřásl své pronásledovatele a překonal hostujícího gólmana. Asistence: Matěj Zeman

15:18

Chludil se řítil na branku, ale před ní ho energetici vzali do sevření.

14:49

Postl – 2 min., podrážení.

14:10

Filip napadl přihrávku energetiků, ti ho však nenechali v klidu zamířit a tak kotouč proletěl kolem branky.

13:35

Jeden z hostů Záhejskému při jeho cestě k brance vypíchl kotouč.

12:42

Nahození po buly Bašta zachytil.

12:04

Po ubráněném oslabení se Slávisté na chvíli usadili před Oršulákem. Vyhnala je nepřesná přihrávka.

11:20

Čihařova střela z kruhu škrtla Baštovy betony.

10:46

Pastorovu střelu před brankou neměl kdo tečovat. Před následnými dorážkami Bašta raději kotouč skryl.

09:51

Kucharčík – 2 min., nebezpečná výstroj.

08:15

Chludil pálil tváři v tvář Oršulákovi. Kotouč zaduněl o jeden z betonů.

07:35

Tentokrát měl Váňa při úniku společnost a jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.

06:52

Váňa se řítil na branku, ale na poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.

05:30

Filip se ocitl sám před brankou domácích. Kotouč poslal nad Oršulákovu branku.

05:02

Němeček projel s kotoučem do pásma, neměl však parťáka k akci.

04:13

Nahození hostů skončilo na zakázaném uvolnění.

03:30

Marek poslal kotouč za domácí branku. Tam se ho zmocnili energetici.

02:50

Ciolek se s kotoučem nedokázal dostat ze svého pásma.

01:21

Záhejský získal ve středním pásmu kotouč, ale k akci se nedostal.

00:45

Poizlovi zamotali mušku bránící hráči.

00:10

Energetici za svojí brankou vybojovali kotouč.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Dyk, Pelikán, Postl, Cipko, Holejšovský (C), Mähler, Čihař, Záhejský, Wardas, Poizl, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A), Galnor
Trenér: Martin Gombár

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Labuzík, Lorenz, Pšenička, Hubinka (A), Ciolek, Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Tichý, Grebeníček
Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Hacaperka – Matys, Deja.
Poslední vzájemný duel:

V prvním vzájemném utkání této sezóny se oba týmy potkaly 1. 10. 2022.
Hostitelským týmem byla HC Slavia Praha a hráči Energie zvítězili 6:2.

Branky a nahrávky: 41. Chludil (Poletín, Hubinka), 45. Curran (TS) – 6. Zeman (Galnor, Pastor), 6. Čihař (Zahejský, Cipko), 26. Zeman (Pastor), 27. Záhejský (Pelikán, Wardas), 57. Zeman (Pastor, Galnor), 60. Váňa (Wardas, Cipko)
A nyní několik statistických údajů:

HC Energie Karlovy Vary

Nejproduktivnější hráči:
Vít Záhejský 12 zápasů 26 bodů (11 + 15)
Matěj Zeman 12 zápasů 21 bodů (13 + 8)
Tobiáš Pastor 11 zápasů 19 bodů (4 + 15)

Brankáři:
Adam Ebenstreit 7 zápasů úspěšnost 90,56 % (180 střel, 17 gólů)
Michal Oršulák 5 zápasů úspěšnost 89,74 % (117 střel, 12 gólů)
Martin Psohlavec 1 zápas úspěšnost 80,95 % (21 střel 4 góly)

Využití přesilových her 15,69 % v 51 přesilových hrách vstřelili 8 gólů.
Ubránění oslabení 90,63 % v 64 oslabeních inkasovali 6 gólů.

HC Slavia Praha:

Danny Chludil 11 zápasů 14 bodů (7 + 7)
Tomáš Poletín 12 zápasů 13 bodů (6 + 7)
Maxmilian Curran 8 zápasů 13 bodů (4 + 9)

Brankáři:
Jonáš Bašta 10 zápasů úspěšnost 91,51 % (259 střel, 22 gólů)
František Poletín 2 zápasy úspěšnost 91,18 % (34 střel, 3 góly)
Daniela Nováková 2 zápasy úspěšnost 92,5 % (40 střel, 3 góly)

Využití přesilových her 17,19 % v 64 přesilových hrách vstřelili 11 gólů.
Ubránění oslabení 85,45 % % v 55 oslabeních inkasovali 8 gólů.
Poslední dva duely vynesly Slavii zisk dvou bodů za výhru nad Spartou, kdy utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Naopak z duelu s Hvězdou Praha vyšli jako poražení. Bilanci úspěšnosti v základní části mají skoro stejnou jako energetici. Z dvanácti zápasů jich vyhráli devět a z toho jeden až po základní hrací době. Tři zápasy pro ně skončili prohrou v základní hrací době.
HC Energie Karlovy Vary:
Poslední dvě utkání před pauzou nedopadla pro energetiky moc dobře. Nejprve v západočeském derby podlehli Plzni a následně v prodloužení nestačili na Spartu. Celkově si však v základní části nevedli vůbec špatně. Z dvanácti odehraných zápasů si připsali devět výher, přičemž jedna byla v prodloužení. Na své soupeře nestačili zatím pouze třikrát a i jedna z proher byla v prodloužení.
Oba dnešní soupeři, stejně jako Plzeň mají již zajištěný postup do nadstavbové části extraligy dorostu. Poslední dva zápasy základní části mohou už jen zamíchat pořadím těchto tří týmů v tabulce základní části. V nadstavbové části se začíná s čistým štítem a body ze základní části se mažou. Energie je aktuálně s dvaceti sedmi body na druhém místě a Slavia na třetím místě má o bod méně. Uvidíme tedy, jestli dnešní duel zamíchá pořadím v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

3:2

Branky a nahrávky: 16. Galnor (Zeman), 44. Čihař (Poizl, Šilhan), rozh. náj. Vít – 24. Filip (Hlavička, Chludil), 36. Poletín (Matějovský)