4:2

konec (4:0, 0:2, 0:0)

08.01.2022, 15:00 • 35. kolo • David Mencl (@davidmencl)

Tipsport: 1.48 5.3 4.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi utkání, které nakonec bylo dramatické až do úplného konce. Zprvu to tak ale vůbec nevypadalo, jelikož první třetina byla zcela v režii domácího celku, který si za úvodních dvacet minut vypracoval čtyřgólový náskok. Havířov se však i za takhle nepříznivého stavu nevzdal a během krátké doby ve druhé třetině dokázal dvěma góly snížit. Další trefy už se fanoušci v Edenu nedočkali, slávisté si tak už výhru a zisk tří bodů pohlídali. (17:21:07)

59:28

Doktor už pálil do odkryté klece, jenže Málek po haškovsku puk dokázal betonem vytěsnit nad!

58:55

Lukáš míří na střídačku!

58:42

Slavia ale dobře napadá, a tak se hosté nemohou dostat do útočného pásma.

58:15

Puk je za havířovskou brankou, hosté chystají jeden z posledních útoků.

57:28

Žolobov chytře tečoval puk letící od mantinelu, Málek musel být pozorný.

56:52

Slávisté drží puk u mantinelu v útočném pásmu a šetří každou možnou sekundu.

55:44

55:42

Po střele, která na branku neprošla, chtěl ještě dorážet Křemen. Ten měl před sebou prakticky už jen odkrytou klec a Málek by už zasáhnout nestihl, jenže svého brankáře zastoupil Poletín, který puk dokázal srazit mimo tři tyčky!

55:09

Několikrát byl Maruna volný mezi kruhy, jenže ani jednou se mu nepodařilo dobře zakončit.

54:10

Ke dvěma střelám z první se dostal Dostálek, jenže skvělý Málek podržel domácí! Nejdříve puk vykopl, když se přesouval, následně puk schoval do výstroje!

53:58

Po střele Doktora ještě dorážel Hudeček, jenže puk příliš přizvedl.

53:44

Radek Havel (SLA) musí na trestnou lavici za podražení, hosté tak mají osmnáct sekund dvojnásobné přesilovky!

52:57

52:38

V přečíslení dostal puk Krejčí, který ale z dobré pozice vůbec netrefil branku.

52:02

Hovorkovi vůbec nesedla střela z voleje, po které se hosté dostali do přečíslení. To vyřešil pouze za cenu faulu Petr Kafka (SLA), který si odsedí dvě minuty za sekání.

50:57

Konstantin Tjurin (HAV) při napadání podrazil Krejčího, musí tak na dvě minuty na trestnou lavici.

49:53

Tjurin se dokázal zbavit protihráče, následnou střelu ale nasměroval pouze do lapačky Málka.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Veber (Kružík), 1. Mikuláš Hovorka (T. Duda, P. Machač), 10. P. Machač (Jaroslav Brož), 12. Kružík (T. Knotek, P. Kafka) – 23. Křemen (Tjurin, Lytvynov), 24. Dostálek (Hudeček, J. Doktor)

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Vlček, R. Havel – P. Kafka, T. Knotek, Kružík – Šteiner, P. Machač, Jaroslav Brož – J. Doležal, Poletín, Kern – D. Petrov.
Trenér: Veber

AZ Havířov: Lukáš (Sejpal) – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – M. Hrubec, Damašek, Krupa.
Trenér: Potěšil

Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment

00:20 SLA 1:0 Veber (Kružík)
00:40 SLA 2:0 Mikuláš Hovorka (T. Duda, P. Machač)
07:14 SLA 2 T. Duda, držení hole
09:02 SLA 3:0 P. Machač (Jaroslav Brož)
11:45 SLA 4:0 Kružík (T. Knotek, P. Kafka)
11:53 HAV 2 Hotěk, sekání
22:39 HAV 4:1 Křemen (Tjurin, Lytvynov)
23:10 HAV 4:2 Dostálek (Hudeček, J. Doktor)
29:38 HAV 2 Dostálek, podrážení
32:39 SLA 2 Daniel Krejčí, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
42:54 HAV 2 Maruna, vysoká hůl
50:57 HAV 2 Tjurin, podrážení
52:02 SLA 2 P. Kafka, sekání
53:44 SLA 2 R. Havel, podrážení