1:4

konec (0:3, 1:0, 0:1)

07.01.2022, 17:30 • Ostravar aréna • 39. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.65 4.2 2.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Body jsou rozdány. Sparta dnes ukončila devět zápasů trvající šňůru, ve které domácí dokázali na svém ledě bodovat. Pražané si zajistili gólový náskok už v první třetině, kdy svůj tým poslal do vedení Thorell a hosté pak využili i obě nabízené přesilovky. Vítkovičtí se osmělili a ve druhé třetině otevřeli hru, radovali se z gólu z hole Solovjova, ale víc jim Salák nepovolil. Třetí třetina naznačovala zvýšenou aktivitou boj o góly, ale nad ledem začínaly také plát emoce. Když se hosté dostali znovu do tříbrankového vedení, emoce vybublaly na povrch a na ledě začalo docházet k šarvátkám. Ke spokojenosti tisícovky domácích fandů si v následných bitkách připsali výhry vítkovičtí.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, tři body se povezou do Prahy, kde navýší bodový zisk Sparty. Mějte příjemný zbytek večera a nadcházejícího víkendu, já se budu těšit zase brzy na počtenou. (20:16:51)

59:55

Vítkovičtí přistupují k soupeři natěsno.

59:41

Sparta se ujímá kotouče a míří ke Stezkovi.

59:36

Vítkovičtí v pásmu, Salák je ve střehu.

59:28

Síly na ledě srovnává Jandus, který si vypomohl podrážením.

59:18

Domácí Lakatoš dostává trest na 5 minut plus do konce utkání za hrubost, pětiminutový trest odpyká Gewiese. Domácí Chlán si odpyká dvě minuty za hrubost a hostující Dvořák také dvě minuty za hrubost.

59:18

Polák byl odtržen od Voženílka, ale ten jej stále provokuje a sudí musejí krotit oba. Poláka drží jak rozhodčí, tak tři sparťané, takže Voženílek může ve svém slovním ataku v klidu pokračovat.

59:18

Na ledě se perou tři dvojice hráčů, několik rukavic je na ledě.

59:00

Hraje se ve středním pásmu.

58:11

Ofsajd odpískán Spartě.

57:40

Salák je ve střehu, ale také nemá příliš práce.

57:19

Vítkovice se přesunují do útoku.

57:00

Sparta se držela v pásmu, ale Stezka příliš zasahovat nemusel.

56:28

Po další bitce, do které se pustil domácí Kalus a hostující Buchtele, končí znovu sparťanský hráč na ledě. Vítkovický Kalus dostává trest na 2+5 minut za hrubost, dvouminutový trest odpyká Bernovský a hostující Buchtele dostává trest na pět minut za hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.

56:05

Současně vyloučeni domácí Bitten a hostující Mikliš, oba na pět minut za hrubost. Vítkovický trest odpyká Flick, hostující pak Konečný.

56:05

Sparťanský bek končí na ledě a budou se rozdávat tresty.

56:05

Bittenovi ruply nervy a pustil se do bitky s Miklišem. Oba mají dole rukavice.

55:59

Vítkovice rozehrály, střelu těsně za modrou prověřil Bukarts Saláka.

55:22

Sparta zdatně ostřelovala vítkovickou branku, ale Stezka byl proti navýšení jejího skóre.

54:52

Zakázané uvolnění Pražanů.

54:34

Vítkovice se probojovaly do pásma, ale Salák je pozorný.

53:57

Sparťanskou snahu zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.

53:39

Hraje se převážně ve středním pásmu, puk si oba týmy korektně vyměňují.

52:50

Vítkovice u Saláka, ten krotil puk ze vzduchu a zasáhl Marosze.

52:16

Prudkou přihrávku do svého obranného pásma Galvinš nezachytil, domácí se musejí stáhnout.

51:48

Hostující útok zastavil Polák, ale jeho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

51:17

51:17 Roman HORÁK - 1:4

51:17

Sparta právě vstřelila branku!
Hosté rychle využívají svou přesilu, střelu Pavelky ještě Stezka vytěsnil, ale ROMAN HORÁK zareagoval rychle a poslal vyražený puk do odkryté části branky – 1:4. Asistence: Tomáš Pavelka, Michal Řepík.

51:05

Potrestán je pouze domácí Kovář za hrubost, sudí zaznamenali už jen oplácení.

51:05

Po odpískání se u střídačky Sparty strhla strkanice.

50:25

Hrubka v přihrávkách hostů, Bukarts mohl kupředu, ale puk se mu zamotal mezi brusle.

50:03

Na ledě zůstává ležet Vitouch, hra je přerušena.

49:07

Téměř stoprocentní šance pro Chlána, ale puk se odráží od Salákových betonů do vzduchu, končí za brankou a tak se domácí k vyrovnání nakonec nepřiblížili.

48:22

Zprava si k brance sjel Plášil, ale na Saláka nevyzrál.

48:10

Další nahozený puk podél mantinelu, ale teď se domácí v pásmu udrželi.

47:44

Vítkovičtí střídají a jen nahazují kotouč na branku.

47:22

Od modré pálil Solovjov, ale bránící hůl tečuje puk do zadního mantinelu.

46:46

Krenželok se po rozehrávce zpoza hostující branky natlačil před branku, ale Lakatošovu střelu přesto Salák uhlídal.

46:34

Před svou brankou se Moravčík dopustil sekání, a bude za to pykat. Po komerční přestávce budou hrát Vítkovice přesilovku.

46:08

Dej se protahoval mezi třemi hráči soupeře, ti ho před očima rozhodčího přidrželi, ale zřejmě ne dost dlouho.

45:43

Domácí bojují v pásmu, Dej si najel do volného prostoru, ale pálil nad.

45:11

Solovjov ve spolupráci s Polákem zbavili u své branky sparťanského útočníka puku.

44:56

Bude se vhazovat u Saláka, hosté dostali puk na zakázané uvolnění.

44:50

Od své klece rozehrává Polášek.

44:13

Bernovský neprotlačil puk u mantinelu proti Moravčíkovi.

43:54

Řepík zachytil vyhazovaný puk, nabídl jej Thorellovi, který ale nemířil přesně, hostující útočníci ještě zkusili prověřit Stezku, ale ten podržel domácí.

43:33

Snaha hostů končí pukem zblokovaným mimo hrací plochu.

43:05

Sparta se sice udržela v pásmu, ale puk přebírají hosté.

42:31

Kotouč létá vzduchem ve středním pásmu.

42:00

Sparta se znovu protáhla do pásma, ale domácí se soupeře snaží držet podél mantinelu.

41:34

Hosté v pásmu, z kruhu vypálil Kaše, ale nepřesně.

40:57

Polášek měl problém s Dejem, který se tlačil k brance, oba nakonec zastavuje zadní mantinel.

40:29

Vítkovičtí se pustili do pásma, ale nakonec jen odevzdávají kotouč.

40:09

Sparta vyhrála bully, ale hraje se ve středním pásmu.

40:01

Vítkovice v této třetině zlepšily pohyb a dokázaly si, že i se Spartou se dá hrát. Dvě nabídnuté přesilovky sice nedokázaly využít, ale přesto se jim podařilo překonat Saláka a snížit náskok Sparty. Hosté se dostávali do protiútoků, ale už neměli na ledě tolik prostoru, jaký se jim dostával v předchozí třetině. Uvidíme, zda se vítkovickým podaří srovnat nebo jestli to budou hosté, kteří si pojistí své vedení.
1/3 – 3:10
2/3 – 12:6
Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:00

39:51

Vítkovice bojují u hostující branky, Salákovi ale zdatně pomáhají spoluhráči.

39:36

Domácím je odpískán ofsajd.

39:09

Polák se rychle zapojuje do hry, jeho trest vypršel.

38:44

Na hostující branku se s pukem řítil Lakatoš, Salák si vyjel až téměř do středu kruhu, puk se odráží od jeho betonů, z druhé vlny najíždějící vítkovický hráč posílá puk znovu přímo do Saláka v kruhu.

38:27

Sparta usazena v pásmu, ale Stezka je pozorný, navíc má dobrý výhled.

37:44

U levé tyče Stezky si puk sebral hostující Chlapík, ale nedokázal jej nikudy protlačit do branky.

37:20

Vítkovice posílají puk do bezpečí.

37:09

Hostující Chlapík přišel o hůl, za sekání je potrestán domácí Polák.

37:02

Rychlá rozehrávka hostů, ale Chlapík nemá dost místa.

36:38

Domácím uniká puk na zakázané uvolnění.

36:27

Hostující pětice bojuje v pásmu o prostor.

35:23

Vítkovická snaha v pásmu je ukončena ofsajdem.

35:12

Menší závar u Stezky, ale ten situaci vyřešil dobře.

34:35

Oba týmy nahazují puk na branku soupeře, gólmani však zasahovat nemusí.

33:50

Další dobrý zásah pro hostujícího gólmana, který á rozhodně více práce než v předchozí třetině. Vhazuje se po jeho pravici.

33:21

Vítkovice krouží pásmem, ale Sparta jim nedává dost prostoru.

32:56

Domácí se ocitají v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

32:34

Pražané v plném počtu.

32:23

Hostující klec zela z poloviny prázdnotou, puk mířil do tohoto prostoru, ale Flick na něj nedosáhl, aby mohl upravit jeho dráhu.

32:09

Flick bere ve svém obranném pásmu puk a rozjíždí se k Salákovi.

31:41

Sparta vyhazuje kotouč až před Stezku.

31:22

Kombinace Solovjova, Bukartse a Krenželoka úspěch nepřinesla.

30:54

Vítkovičtí v pásmu, ale musejí se usadit.

30:34

Za hru vysokou holí je potrestán hostující Vitouch.

30:00

Koch se vracel ke své kleci pro kotouč, dojíždějící hráče jej podrazil, ale píšťalky rozhodčích stále mlčí. Na tribunách začínají plát emoce.

29:30

Sudí si zřejmě nevšimli zákroku na Poláka, ten se těžce zvedá a při odjezdu na střídačku spílá sudímu.

28:55

Domácí se příliš tlačili do branky, je z toho chumel u Salákovy klece, ale vše se vyřešilo domluvou.

28:40

Další vhazování u branky Sparty, díky jejich zakázanému uvolnění.

28:06

Vítkovičtí museli vycouvat z pásma a znovu rozehrát.

27:50

Kotouč je sražený mezi diváky.

27:36

Zakázané uvolnění Sparty, vhazuje se po levici Saláka.

26:45

26:45 Alexej SOLOVJOV - 1:3

26:45

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí snižují, Polák poslal puk po modré na ALEXEJE SOLOVJOVA, který se do puku tvrdě opřel a Salák, který toho moc neviděl, loví kotouč ze sítě – 1:3. Asistence: Roman Polák, Jan Hruška.

26:41

Zbrklá rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

26:31

Koch nahazuje ze středního pásma na branku a trefuje Salákovy betony.

26:18

Fridrich se vydal do pásma s Bernovským, ale puk je tečovaný na domácí střídačku.

26:03

Sparta se vydala ke Stezkovi, ten zabral prostor ramenem a drží puk v bezpečí. Následuje komerční přestávka.

25:46

25:40

Plášil si nabruslil do volného prostoru, ale puk končí na zadním plexiskle.

25:21

Plášil další dělovkou z kruhu sestřelil před brankou spoluhráče.

25:11

Lakatoš vypálil z kruhu, ale skóre se nemění.

25:00

Sparta vyhazuje puk, domácí si jej ale rychle berou pod kontrolu.

24:39

Domácí v přesilovkovém kolotoči, Bukarts poslal puk na modrou na Solovjova, jeho dělovka končí v náruči Stezky.

23:56

Vítkovice musejí rozehrát od své klece.

23:46

Přesilovou hru si zahrají domácí, Sobotka si vypomohl podrážením.

23:27

Zpoza branky nahrával Chlapík na Sobotku, ten vystřelil hned z první, ale Stezka byl připraven.

23:14

Dvořáček vyslal pokusnou střelu na Stezku, ten přidržel puk v náručí.

22:49

Ofsajd pro Vítkovice.

22:38

Kaše sebral puk v rohu u domácí klece, kroužil kolem ní, ale nakonec místo pro střelu nenašel.

22:11

Domácí v protiútoku, ale Chlán nemířil přesně.

21:49

Sparta pomalu rozehrává útočnou akci.

21:20

Vítkovičtí bojují u hostující branky, ale Salák je v pohotovosti.

20:06

Solovjov hledal nahrávkou Hrušku, ale hostující hůl tečovala puk ve středním pásmu.

20:01

První třetina dopadla mnohem lépe pro hostující Spartu, ta otevřela skóre Thorellem, navíc dokázala využít obě nabízené přesilovky a díky tomu teď vede s třígólovým náskokem. Vítkovičtí se dostali do většího tempa až ke konci třetiny, ale Sparta si domácí prozatím zkušeně hlídá. Nechme se překvapit, jak se bude vyvíjet druhá část.
1/3 – 3:10
Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:44

Dej vybojoval za brankou hostů puk, ale Flick se k němu neprodral.

19:22

Hraje se v obranném pásmu domácí, ti ale mají puk pod kontrolou.

19:04

Bitten se pere u mantinelu o kotouč.

18:42

Sparťané posílají puk na zakázané uvolnění.

18:33

Solovjov si sjel téměř k brance, ale Chlánovi se nepodařilo mu posunout kotouč přes bránící hokejky.

18:19

Další vítkovický výpad končí na zadním mantinelu.

18:03

Chlán se prodíral do pásma, ale nakonec o kotouč přišel.

17:31

Hruška byl sám mezi kruhy, ale přihrávka na něj byla blokovaná.

17:02

Vítkovice se snaží udržet kotouč na své útočné polovině, ale stojí je to síly.

16:23

Zakázané uvolnění je odpískáno domácímu týmu.

15:48

Vítkovice v pásmu, ale Salák zasahovat nemusel.

15:19

15:19 Michal ŘEPÍK - 0:3

15:19

Pražané využívají i druhou nabídnutou přesilovku, po Horákově nahrávce propálil Stezku z mezikruží MICHAL ŘEPÍK – 0:3. Asistence: Roman Horák, Vladimír Sobotka.

15:03

Domácí posílají puk až k Salákovi.

14:50

Moravčíkova střela se odráží od betonu Stezky.

14:35

Další přesilovka hostů, za hrubost je potrestán Lakatoš.

13:54

Vítkovičtí se dlouho u puku neohřáli, znovu si jej bere pod kontrolu Sparta.

13:10

13:10 Erik THORELL - 0:2

13:10

Nedáš-dostaneš, i tentokrát se to potvrdilo. Kaše poslal puk do mezikruží na zapomenutého Buchteleho, u tyče číhající ERIK THORELL pomohl dorazit puk do odkryté části branky – 0:2. Asistence: Jan Buchtele, David Kaše.

12:53

Vítkovice využily hrubky Sparty, Krenželok s Dejem vyrazili na zteč Salákovy klece, ale ten měl čas se připravit.

12:43

Horák se držel u domácí branky, nakonec ale z kruhu střílel Pavelka, Stezka zareagoval včas.

12:25

První přesilovka pro Spartu, na trestnou lavici usedá domácí Polák za sekání.

12:15

Domácí gólman se měl co otáčet, ale puk je nakonec tečovaný mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

11:40

Vítkovičtí vytvořili zmatek v útočném pásmu, puk poslaný na branku se odráží od Salákova betonu.

10:38

Domácí bojovali v rohu u hostující branky o puk, ale hosté jej ovládli a přesunují se ke Stezkovi.

09:39

09:39 Erik THORELL - 0:1

09:39

Hostující Moravčík zastavil puk na modré, poslal ho na branku, Stezka měl zakrytý výhled, ale proti teči ERIKA THORELLA by toho stejně moc nezmohl – 0:1. Asistence: Michal Moravčík, Michal Řepík.

09:11

Buchtele našel volného Chlapíka, ale Stezka byl na místě.

08:36

Ofsajd pro hosty, následuje komerční přestávka.

08:22

Čtvrtá vítkovická lajna se bleskově protáhla do pásma, ale hosté si je nakonec dokázali uhlídat.

07:51

Oba týmy střídají, pražané mají puk pod kontrolou.

07:30

Hosté v pásmu, Forman si našlápl do kruhu, ale neměl dost času ke střele.

07:12

Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

06:56

Sparťané rozehrávají od své branky.

06:17

Sparta poslal puk do svého obranného pásma,Dej se protáhl mezi dvěma hráči soupeře a v rohu u Saláka pak bojoval osamocen o puk.

05:44

Hra je přerušena, hosté se dostali do ofsajdu.

04:57

Vítkovičtí v pásmu, Fridrich se dostával do šance, kterou opět nemohl využít, kvůli zákroku na hranici faulu.

04:24

Tato přesilovka své ovoce nepřinesla, Moravčík se vrací do hry.

04:07

Pražené střeží střední pásmo bedlivě a příležitostně naznačují úniky k brance domácích.

03:00

Vítkovice usazeny v pásmu.

02:37

Hosté se dostali k puku a dostávají se ke Stezkovi.

02:24

Čtvrtá vítkovická formace postupovala rychle kupředu, Fridrich byl ale u branky hákován Moravčíkem, a proto bude hrát Sparta v oslabení.

02:10

Před domácí brankou se zasekl Sobotka, ale byl tísněn a nedostal se k puku.

01:40

První zákrok pro hostujícího gólmana, ale Sparta je u puku a přenáší hru.

01:21

Flick posunuje puk ke Kochovi, ten může ze středního pásma rozehrát klidněji.

00:52

Vítkovičtí v rychlé útočné akci, ale ta končí u mantinelu.

00:33

Sparta se drží u domácí klece, spršku střel ukončuje Stezka, když chytá lehkou střelu Sobotky do lapačky.

00:05

Hosté vyhrávají vhazování a Stezka už je ve střehu.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Plášil, P. Koch, L. Kovář, Gewiese – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Bitten, Flick, M. Kalus – Fridrich, Chlán, Bernovský.
Trenér: Miloš Holaň

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Moravčík, Mikliš, A. Polášek (A), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele (A), Sobotka, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – D. Kaše, D. Voženílek, M. Forman – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – J. Konečný.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis.

Tento zápas je v této sezóně v pořadí třetí, v předchozích dvou se oba dnešní soupeři spravedlivě rozdělili o body, když uspěli ve svých domovských arénách.
Utkání na Spartě dopadlo výsledkově 3:1, jediný gól Vítkovic vstřelil Robert Flick, pro kterého to byla první trefa v sezóně. Pražané vyslali na vítkovického Stezku celkem 39 střel.
Zápas v Ostravar aréně skončil těsnou výhrou 3:2, po dvou bodech si připsali domácí Alexej Solovjov (1+1) a Petr Chlán (0+2), za hosty David Dvořáček (1+1) a Tomáš Pavelka (1+1), pro kterého to byl také první gól v tomto ročníku.
Potvrdí domácí svou formu a uspějí na svém ledě nebo to bude právě Sparta, která bude chtít potvrdit poslední výhry?
Nejproduktivnějším hráčem Sparty, který vede zároveň kanadské bodování celé extraligy, je s dvaačtyřiceti body útočník Filip Chlapík (20+22). Nejlepším nahrávačem je s třiadvaceti body útočník Erik Thorell (15+23). Nejlepším obráncem je se sedmnácti body Tomáš Pavelka (4+13), který hrával za mládežnické výběry Vítkovic. Nejvíce střeleckých pokusů, 140, vyslal na soupeřovy branky útočník Michal Řepík. Nejvytíženějším hráčem je obránce Maxim Matuškin s průměrným časem 21:41. Jednasedmdesát bodů má ve statistikách Radegast indexu obránce Adam Polášek, který má rovněž vazby na vítkovický tým. Obránce Tomáš Dvořák si na trestné laici odpykal už 47 minut. Největší porci zápasů odchytal gólman Alexandr Salák, který si připsal jedno čisté konto a jeho průměr 2,61 a úspěšnost 90,13 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s čtyřiadvaceti body útočník Roberts Bukarts (8+16), který je také nejčastěji střílejícím hráčem týmu s 84 pokusy. O roli nejlepšího střelce se s jedenácti góly dělí útočníci Dominik Lakatoš (11+9) a Lukáš Krenželok (11+6). Nejlepším bekem zůstává se třinácti body Alexej Solovjov (4+9). Nejvytíženějším hráčem je kapitán Roman Polák s průměrným časem 21:40 stráveným na ledě. Bodování Radegast indexu vede se 121 body obránce Patrik Koch, který v tomto měsíci hraje se zelenou helmou pro nejlepšího hráče v tomto bodování. Vítkovický bek je ale také nejtrestanějším hráčem týmu se 63 trestnými minutami. Gólman Aleš Stezka má na svém kontě jednu vychytanou nulu, jeho průměr obdržených branek je 2,20 a úspěšnost 92,26 %.
Vítkovičtí v úterý porazili lídra tabulky, Třinec, navíc v moravskoslezském derby, 5:2 a potvrdili tak své umístění na 5. místě v tabulce. Jejich bilance je tedy 15-4-4-12 a s pasivním skóre 85:86 mají na svém kontě 57 bodů. V posledním kole si Sparta poradila na svém ledě s Kometou, kterou porazila po prodloužení 3:2, hned v úvodu letošního roku navíc sestřelila tým Mladé Boleslavi, kterou porazila vysoko 7:0. V tabulce patří Pražanům 10. příčka, za bilanci 11-6-5-12 a aktivní skóre 125:107 si připsali 50 bodů.
Vítkovice hrají po úterku zase doma před svými fanoušky, 39. kolo Tipsport extraligy jim přivedlo do cesty tým pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:4

Branky a nahrávky: 27. A. Solovjov (R. Polák, J. Hruška) – 10. E. Thorell (Moravčík, M. Řepík), 14. E. Thorell (Buchtele, D. Kaše), 16. M. Řepík (R. Horák, Sobotka), 52. R. Horák (T. Pavelka, M. Řepík)

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis

Diváci: 1 000

02:24 SPA 2 Moravčík, hákování
09:39 SPA 0:1 E. Thorell (Moravčík, M. Řepík)
12:25 VIT 2 R. Polák, sekání
13:10 SPA 0:2 E. Thorell (Buchtele, D. Kaše)
14:35 VIT 2 Lakatoš, hrubost
15:19 SPA 0:3 M. Řepík (R. Horák, Sobotka)