07.01.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • Michal Raška

Tipsport: 1.97 4.25 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?

Jeremy Swayman (BOS) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 58:39
Kaapo Kähkönen (MNS) – 36 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,7%, odchytal 59:16

Česká a slovenská stopa

David Pastrňák (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:42

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Boldy (MNS) 1+0
2. Taylor Hall (BOS) 1+0
3. Jonas Brodin (MNS) 0+2
Je konec. Minnesota Wild vyhrála nad Bostonem Bruins 3:2.
Už v 7. minutě poslal domácí z přesilovky do vedení Hall, ovšem v 16. minutě nejprve rovněž v přesilovce srovnal Kaprizov a o minutu později také v početní výhodě otočil vývoj zápasu Sturm. Ve 33. minutě šla Minnesota do dvoubrankového vedení po gólu Boldyho. Ve 36. minutě sice snížil v přesilové hře Marchand, ale třetí třetina i přes velké šance ke konci nepřinesla branku.
Dnešní utkání sledovalo 17 850 diváků.

59:59

David Pastrňák se po posledním buly dostal také do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován.

59:58

Brad Marchand se po buly dostal k další střele, ale Kaapo Kähkönen si připisuje nesmírně důležitý zákrok!

59:56

Fantastický Kaapo Kähkönen, který vyrazil střelu Marchanda a následně si poradil také s dorážkami Foligna a Coyleho!

59:46

Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Kaapo Kähkönenem.

59:26

Minnesotě se opět podařilo vyhodit puk.

59:02

Nyní rozhodčí odpískali vysokou hůl domácího hráče a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

58:47

Hosté trefili tyč prázdné brány!

58:37

Oddechový čas pro domácí.

58:37

Patrice Bergeron pálil z pravé strany, ale Kaapo Kähkönen chytil puk do lapačky.

58:36

Boston Bruins hraje bez brankáře!

58:20

Hosté drží stále kotouč a konec zápasu zvládají velmi dobře.

58:00

Minnesota skvěle zvládá držet Boston daleko od své svatyně.

57:40

Erik Haula ale neprošel přes Foligna a Bruins musí zpět do svého pásma.

2:3

Branky a nahrávky: 7. T. Hall (M. Reilly, Haula), 36. B. Marchand (Bergeron) – 16. Kaprizov (Zuccarello, K. Fiala), 17. N. Sturm (J. Brodin, Dewar), 33. Boldy (M. Foligno, J. Brodin)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Carlo (A), M. Reilly, Grzelcyk, J. Moore, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, N. Foligno – Blidh, Lazar, Frederic.
Trenér: Bruce Cassidy

Minnesota Wild: Kähkönen (A. Hammond) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn, Addison – Zuccarello (A), Hartman, Kaprizov – K. Fiala, Rossi, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Boldy, R. Pitlick – N. Sturm, Dewar.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Syvret, Rooney – Gibbons, Deschamps

Diváci: 17 850

00:32 BOS 2 M. Reilly, podrážení
04:36 MNS 2 K. Fiala, hákování