07.01.2022, 01:07 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Tomáš Kubečka

Tipsport: 4.14 4.81 1.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Simon (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 8:38
Kdo se postavil do brankoviště?

Carter Hart (PHI) – 26 zákroků, 6 OG, úspěšnost 81,3%, odchytal 58:32
Tristan Jarry (PIT) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90%, odchytal 58:24
Střely na branku: 20 – 32
Je konec! Pittsburgh vítězí na ledě Philadelphie 6:2 a protahuje svou sérii vítězných duelů na číslo deset! Ve třetí třetině hosté na ledové ploše doslova kralovali. Ve 49. minutě totiž přidal pojistku Evan Rodrigues. O minutu později navíc udeřil po dalším protiútoku Jake Guentzel. V závěru 52. minuty pak v oslabení udeřil Brian Boyle. Philadelphia se nakonec také dočkala ještě jedné branky. Sedm minut před koncem napsal gólovou tečku za dnešním souboje Oskar Lindblom.

59:35

Domácí zkoušeli poslední útočný výpad dnešního souboje, nicméně o kotouč se nechali připravit už na modré čáře. Pittsburgh jen korunuje svůj skvělý výkon.

59:03

Chad Ruhwedel si klepl hokejkou o přihrávku na modrou čáru, jenže pobídka byla zablokována obráncem domácí Philadelphie.

58:23

Brian Boyle se po pravé straně dostal do útočného pásma, kde sice ustál souboj s prvním soupeřem, ale další zakončení už mu vůbec nevyšlo.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26

Duel už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nyní nedostává do střeleckých pozic. Tučňáci už pomaličku mohou slavit prodloužení vítězné série.

57:02

Cameron York dojel nahození do rohu útočného pásma, odkud pohotově přihrál mezi kruhy, ale trefil jen hokejku připraveného Dumoulina.

56:36

Marino se stáhl k rozjetému Atkinsonovi, kterého čistým hitem přišpendlil k mantinelu a vybojoval kotouč pro hostující Penguins.

56:03

Kevin Connauton se po levém křídle prosmýkl do útočného pásma, kde pálil příklepem, ale jeho pokus byl sražen do rohu ledové plochy.

55:32

Po dalším souboji ve středním pásmu se puk od jednoho z domácích hráčů odrazil na střídačku Pittsburghu a skončil přímo v Crosbyho výstroji.

55:15

Rust napadal rozehrávku Philadelphie na její polovině. Produktivní hráč Pittsburghu puk sice nezískal, ale donutil soupeře k nepřesné rozehrávce.

54:32

Jegor Zamula se od modré čáře opřel do kotouče příklepem, ale ani ruský obránce nemířil mezi tři tyče. Odražený puk znovu získali hosté.

2:6

Branky a nahrávky: 29. Atkinson (Farabee, Laughton), 53. Lindblom (Frost, MacEwen) – 13. Rust (Letang, Crosby), 15. Rust (Rodrigues), 17. Guentzel (Letang, Dumoulin), 49. Rodrigues (Kasperi Kapanen), 51. Guentzel (Crosby, Rust), 52. Boyle (Marino)

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, York, Ristolainen, Zamula, Connauton, Yandle – Atkinson, Laughton (A), Farabee – J. van Riemsdyk, Frost, Brassard – Willman, K. Hayes (A), Bunnaman – MacEwen, P. Brown, Lindblom.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Boyle, Björkqvist.

Rozhodčí: Sutherland, Dunning – Fournier, Murchison

Diváci: 17 944

04:48 PIT 2 Blueger, nedovolené bránění
11:30 PHI 2 Frost, držení
12:21 PIT 0:1 Rust (Letang, Crosby)
14:55 PIT 0:2 Rust (Rodrigues)
16:16 PIT 0:3 Guentzel (Letang, Dumoulin)