Extraliga dorostu

HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice

4:2

konec (2:0, 0:1, 2:1)

16.10.2021, 16:15 • Tipsport Arena, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Skupina Střed • Jakub Houžvička

Viděli jsme zápas, kde nejprve Sparta byla v první třetině aktivnější, také svého soupeře přestřílela. Činil se hlavně brankář Matěcha, přesto se Pražanům podařilo dvakrát skórovat. Druhá třetina patřila spíše Dynamu, které zásluhou Tureny snížilo a zápas zdramatizovalo. Třetí třetina byla z obou stran bojovná, bylo vidět velké nasazení obou týmů. Pevnější nervy ovšem nakonec ukázala Sparta a z utkání si tak odnáší všechny 3 body. (18:22:22)

59:59

Sparta právě vstřelila branku!
Do odkryté branky Dynama se trefuje LUKÁŠ NOVÁK, dnešní drama je definitivně rozhodnuto. Asistence: Martin Vašíček.

59:32

Žmola se do odkryté klece netrefuje, následně se hra odehrává v rohu kluziště.

59:10

Zblokovaná střela hráče hostů.

58:48

Zakázané uvolnění Dynama, brankář Matěcha se tak musí vrátit zpět do své branky.

58:00

Dvořákův nástřel na teč byl neúspěšný, nikoho z Pardubických nenašel.

57:13

Šmerda zaváží puk do útočného pásma, následně se zákrokem betonem prezentuje Kogler.

56:36

Dynamo neúspěšně založilo další akci, puk skončil mimo hrací plochu.

55:28

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tadeáš Pražan – 2 min., krosček).

55:28

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Poláček – 2 min., sekání).

55:13

Stepanchuk našel v dobré pozici Nováka, ten však pardubickou svatyni vůbec netrefil.

54:48

Fábryho s Křišťanem shodně vychytává Matěcha, následný protiútok Dynama končí ofsajdem.

54:11

Žemlička se již řítil sám na Matěchu, akci ovšem zastavuje i přes údiv domácích pískaný ofsajd.

53:29

Sparta zastavuje akci Dynama a sama rozjíždí tu svojí.

52:52

Ofsajd zastavuje akci Sparty.

51:50

Sparta si bere vedení zpět na svou stranu, po sérii dorážek puk do branky procedil RICHARD ŽEMLIČKA. Asistence: Tomáš Bartoň.

51:09

Dynamo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Dominik Kučera předložil puk na modrou čáru DANIELU HOLCOVI, a ten se trefuje neomylně pod vyrážečku bezmocného Koglera. Asistence: Dominik Kučera.

50:48

Jistý zákrok lapačkou Koglera, bude se vhazovat po pravici brankáře Sparty.

50:15

Stepanchuk se v rámci oslabení dostal osamocený před brankáře Matěchu, ten si svůj prostor u levé tyče pohlídal.

49:53

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Křišťan – 2 min., napadení).

49:50

Vašíček nabil kotouč na střelu Křišťanovi, ten však trefuje velmi nepřesně.

49:20

Sparta drží puk ve své třetině, hosté čekají, co domácí vymyslí.

48:35

Byakov dostal puk k Poláčkovi, ten z pozice mezi kruhy vypálil a Matěcha předvádí skvělý zákrok levým betonem!

48:15

Matěcha před dotírajícím hráčem domácích puk raději přikrývá.

47:35

Fábryho pas číhajícího Žemličku před brankou nenašel.

46:54

Novák hledal na modré čáře Žmolu, tomu ovšem puk přeskočil a akce tak končí.

46:11

Střelu Bartoně nikdo netečoval, Matěcha tak měl jednoduchou práci.

46:07

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tadeáš Pražan – 2 min., sekání).

45:58

Vrtkavou střelu jednoho z hostů Kogler raději přikrývá, bude se vhazovat.

45:23

Kučera se výborně zvládl zbavit protihráče, jeho střela už tak přesná nebyla.

44:27

Šmerda nepřesně rozehrál, situaci však nakonec sám pro Dynamo zachránil.

44:00

Matěcha pevně svírá puk ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.

43:20

Tlak Sparty gólem nekončí, další zákroky si připisuje Matěcha.

42:35

Jedlička mohl akci Dynama již zakončovat, rozhodl se však pro přihrávku, která byla bohužel pro hosty silně nepřesná.

42:00

Hráči bojují o puk u mantinelu, k tomu se nakonec dostává domácí tým.

41:34

Dynamo se úspěšně ubránilo, následuje sparťanské zakázané uvolnění.

40:38

Fábry poslal puk spoluhráči do dobré pozice, Matěcha byl však připraven a střelu chytá.

40:15

Vašíčkova akce končí neúspěšně, puk je ve středním pásmu.

40:01

Oba týmy míří na hrací plochu, třetí třetina dnešního boje mezi Spartou a Dynamem za pár okamžiků startuje.

Další třetina začne přibližně v 17:47.
Ve druhé třetině přišlo od Pardubic značné zlepšení, dokonce dokázaly po gólu Kučery snížit. To Sparta se do větších šancí dostávala spíš jen sporadicky, Dynamo zapracovalo i na své aktivitě co se týče dostupování hráčů. Uvidíme, jak velké drama přinese třetí třetina.

40:00

39:33

39:24

Křišťanova střela se otřela o Matěchův beton, následně soupeř fauluje.

38:50

Jedlička silně nepřesným pasem možnou příležitost Dynama zazdil.

38:02

Hra se teď dlouho odehrávala u mantinelu, následně se puk dostal k Matěchovi a ten hru přerušil.

37:20

Jedlička se k efektivnímu zakončení díky dobrému zákroku domácí obrany nedostal.

37:03

Zakázané uvolnění Pardubic, hra se přesune zpět před Matěchu.

36:55

Ofsajd, kterým se provinil domácí tým, vhazuje se ve středním pásmu.

36:20

Dynamo teď delší pasáž hry drží puk na útočné třetině, k šancím se ovšem dostává jen zřídka.

35:20

Poláčkův pokus byl pardubickou obranou sražen mimo.

35:04

Úmyslný ofsajd Pardubic, vhazovat se tak bude před Matěchou.

34:32

Pardubická akce končí kvůli nepřesné přihrávce na modrou čáru, k puku se dostává domácí tým.

33:52

Žmola předložil puk do dobré pozice Stepanchukovi, tomu však vystavil stopku připravený Matěcha.

33:41

Za hosty pálil tentokrát Lejdar, Koglerova lapačka opět úřaduje.

33:22

Hiemerova rána končí v Koglerově lapačce, hosté tak prozatím udrží útočné pásmo.

32:35

Vrba efektivně napadal domácí rozehrávku, k puku se však nakonec nedostal.

32:04

Puk byl tečován jedním z domácích hráčů a vyletěl mimo hrací plochu, bude se vhazovat.

31:12

Matěcha předvádí další z jistých zákroků, bude se vhazovat.

30:19

Střela DOMINIKA KUČERY se ještě otřela o tyčku sparťanské branky, neomylně však míří do sítě a Dynamo tak snižuje! Bez asistence.

30:00

K Fialově přihrávce se nikdo se spoluhráčů nedostal, akce Dynama tak končí.

29:00

Hiemer teď mířil na Koglera zcela nehlídán, sparťanský brankář však skvěle chytá!

28:40

Vašíček teď skvěle uvolnil svého spoluhráče, po puku se ovšem natáhl Matěcha a nikdo z domácích neměl na dorážku nárok.

28:13

Zakázané uvolnění Dynama, vhazuje se před Matěchou.

28:00

Nepřesná Šmerdova rozehrávka, Sparta se osvobozuje.

27:44

Střela z levého kruhu mířila do rohu Koglerovy branky, ten však ukázal svůj přehled a puk má ve svém držení.

27:10

Další Turenův pokus, Kogler opět připraven, tentokrát střelu vyráží betonem.

26:20

Do velké šance těsně u brankoviště se dostal Turena, Kogler teď ovšem svůj tým v krizové situaci podržel.

26:07

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Fábry – 2 min., držení).

25:41

Akce Sparty končí ztrátou Skuratova, domácí drží puk ve své třetině.

24:50

Vašíček hledal v dobré pozici jednoho ze spoluhráčů, ovšem bohužel pro domácí neúspěšně.

24:30

Dvořákova střela se mezi tři tyče nevešla, k odraženému puku se nikdo z hostů následně nepropracoval.

24:05

Skuratov nabyl do dobré šance Žmolovi, Matěchova lapačka však byla včas na správném místě!

23:40

V šanci před Matěchou se objevil Skuratov, zakončil však nepřesně do pravého betonu gólmana hostů.

22:55

Střelu od modré čáry si brankář Sparty bez větších potíží pohlídal.

22:50

Zakázané uvolnění Sparty, vhazovat se bude po Koglerově levici.

22:30

Akce Sparty končí bez větších šancí, do protiútoku míří Dynamo.

21:30

Fábryho střelu Matěcha kryje pravým betonem.

20:50

Akce Dynama končí, píská se ofsajd. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

20:10

Fialova střela z levé strany končí mimo soupeřovu branku.

20:01

Hokejisté Sparty se již vracejí na ledovou plochu, stejně tak hráči pardubického Dynama. Druhá třetina je za rohem.

Další třetina začne přibližně v 16:59.
V první třetině byli aktivnějším týmem domácí, také za to byli po gólech Nováka s Křišťanem náležitě odměněni. Spoustu sparťanských šancí vychytal také zatím výborně chytající brankář Matěcha.

20:00

19:45

První třetina se blíží ke svému konci, hra se teď přelévá na obě strany.

18:34

Akce Sparty končí na pozorné pardubické obraně, oba týmy následně střídají.

17:29

Střela od modré a následná možná teč už byla pro hostujícího Matěchu příliš, stav je 2:0! Prosazuje se ALEXANDR SKURATOV. Asistence: Jakub Žmola, Lukáš Novák.

17:12

Bartoňovi se nástřel na možnou teč vůbec nepovedl, Pardubice se osvobozují.

16:43

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Dvořák – 2 min., příliš mnoho hráčů).

16:35

Hiemerův pokus neměl na jakýkoliv úspěch nárok.

16:09

Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Koglerem.

15:46

Sparta na delší chvíli držela puk v soupeřově pásmu, k žádné příležitosti se ovšem nedostala.

14:47

Žmola hledal před odkrytou brankou Skuratova, další výborný zákrok Matěchy však celou akci zazdil.

13:47

Sparta teď Dynamo zatlačila až těsně před vlastní branku, několik důkležitých zákroků si připisuje Matěcha.

12:57

Vašíček se dostal před Matěchu zcela sám, ten však předvádí fantastický zákrok a svůj tým zachraňuje!

12:05

Dvořák zkoušel vypálit z levé strany, puk Koglerovu branku míjí.

11:42

Žmola našel na modré čáře jednoho ze svých spoluhráčů, slabá střela však končí u připraveného Matěchy.

11:15

Zakázané uvolnění Pardubických, vhazovat se bude po Matěchově levici.

10:57

Další střelecký pokus domácích, Matěcha si však prostor mezi svými betony pohlídal.

10:25

Fábryho střela míří těsně vedle pravé tyčky Matěchovy branky.

09:55

Žmola hledal před hostující brankou volného Skuratova, přihrávku však správně nenasměroval.

09:25

Sparta drží puk v obranném pásmu, hosté účelně napadají.

08:10

Další šance pro hostující tým, k puku se před odkrytou Koglerovou branku ovšem nikdo nedostal.

07:51

Hráči Pardubic se teď snažili dotlačit puk do Koglerovy brány, ten však ukázal svou stabilitu a drží v zápase nadále čisté konto!

06:42

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Arkadiy Byakov – 2 min., sekání).

06:28

Po jednom z útočných výpadů domácích se před brankou soupeře nejlépe zorientroval ANDREJ FÁBRY a nekompromisně akci zakončil. 1:0! Asistence: Jan Janský, Lukáš Novák.

06:15

Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří soupeře zatlačit do obranné třetiny.

05:29

Akce Sparty končí bez úspěchu, puk má ve středním pásmu Dynamo.

04:24

Žemlička mířil svůj projektil mezi Matěchovy betony, bez úspěchu.

03:34

Hra se odehrává v útočné třetině Dynama, Sparta zatím možné šance hostů eliminuje.

02:24

Vašíček se po minele jednoho z hostů dostal do dvou slušných pozic, v obou případech byl však Matěcha na svém místě.

01:30

Sparta drží puk v útočném pásmu, Dynamo jí však nedovoluje dostat se do střelecké pozice.

00:30

První střela zápasu, Matěcha byl však připraven.

00:16

Nedůrazu v obraně Sparty Dynamo využít nedokázalo.

00:01

Na led již nastupují domácí a za nimi i hosté, utkání za malou chvíli začíná.

HC Sparta Praha: Kogler (Obolenski) – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry (A), Skuratov, Poláček, Křišťan, Žmola

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Dvořák, Hemský – Hiemer, Jedlička, Lejdar, Pilař, Fiala (C), Pražan, Vrba (A), Kučera, Svoboda, Turena

Rozhodčí: Hacaperka – Štěpánek, Thuma.
Pražská Sparta v rámci 10. kola Extraligy dorostu na svém ledě přivítá pardubické Dynamo. Sparťané mají v domácích zápasech rozporuplnou bilanci, vysokým rozdílem dokázali porazit České Budějovice, Techniku Brno a Kobru (11:4, 12:0, 11:1), na druhou stranu prohráli s Hradcem a Jihlavou (2:3, 1:6). Spartě s 19 body a skóre 55:27 patří třetí místo v tabulce Střed. Nejproduktivnějšími Pražany jsou Martin Vašíček (8 zápasů, 6+11) a Mikuláš Odehnal (9 zápasů, 8+6).

Pardubice mají na cizích ledech pozitivní bilanci, zvítězily s Táborem, Kobrou a Havlíčkovým Brodem (2:1, 3:2p, 3:0), tvrdé direkty ovšem schytaly od Hradce a Jihlavy (3:8, 0:4). Dynamu patří v tabulce Střed čtvrté místo s 16 body a skóre 28:22. Nejproduktivnějšími hráči jsou Adam Fiala (9 zápasů, 5+5) a Dominik Kučera (8 zápasů, 3+3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

4:2

Branky a nahrávky: 7. Fábry (Janský, Novák), 18. Skuratov (Žmola, Novák), 52. Žemlička (Bartoň), 60. Novák (Vašíček) – 31. Kučera, 52. Holec (Kučera)

HC Sparta Praha: Kogler – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry (A), Skuratov, Poláček, Křišťan, Žmola

HC Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Dvořák, Hemský – Hiemer, Jedlička, Lejdar, Pilař, Fiala (C), Pražan, Vrba (A), Kučera, Svoboda, Turena

Rozhodčí: Hacaperka – Štěpánek, Thuma