5:2

konec (1:1, 1:1, 3:0)

27.01.2021, 17:00 • Stez Aréna • 24. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 1.35 5.5 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po vyrovnaných dvoch tretinách tu máme radikálnu zmenu, domáci zaznamenali 3 góly a zvíťazili jednoznačne. Spartak si bude musieť sadnúť a zanalyzovať posednú tretinu, kde porobili chyby, že sa zrodil takýto výsledok po vyrovnanej partii? Taktiež ich môže mrzieť to, že nevyužili ponúknuté presilovky. Domáci najbližšie cestujú do Topoľčian, kde ich čaká zápas pravdy.
Prajem pekný večer dočítania priatelia. (19:14:23)

59:45

Lukáčik to skúsil strelou od modrej Melicherčík mal však dobrý výhľad.

59:29

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pichnarčík – 2 min., sekanie).

59:19

Puk opustil ľadovú plochu a hra sa musela prerušiť.

58:52

Spišská Nová Ves dala gól!
Džugan využil hneď prvú možnosť na ohrozenie prázdnej brány a stav stretnutia je tak 5:2.

57:26

Domáci sa oslobodili a Spartak musí založiť nový útočný výpad.

56:58

Hra bola prerušená pre prihrávku rukou.

56:34

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

55:56

Puk je pri striedačke domácich a Fabián ho vydoloval pre svojich útočníkov.

55:41

Melicherčík si puk radšej pokryl a oba celky striedajú.

54:56

Giľak v šanci, no na dorážku už bol prikrátky.

54:32

V dobrej šanci sa ocitol Koky, no prestrelil.

53:38

Hostia v plnom počte.

52:58

Hostia si vedia vyprodukovať šance i v oslabení a Melicherčík si teraz riadne zachytal.

51:53

Stovin ukázal šikovné ruky a sám sa dostal takmer cez celé ihrisko, len zakončiť už nestihol.

51:38

Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Beták – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:08

Nútene striedanie, pretože hosťujúci brankár sa priblížil k vlastnej striedačke a tréner si nezobral oddychový čas, domáci si zahrajú presilovku.

50:10

Striedanie v tíme HK Spartak Dubnica: z ihriska odchádza Kristín, prichádza Kutej.

49:39

Pasovačka pri striedačke domácich, takéto zdržiavanie hry viac vyhovuje domácich.

49:08

Nepríjemný stred na obrannej modrej domácich Tycynskí však vyzerá byť v poriadku.

48:15

48:05

Presiovka nám však stále trvá a domáci sa musia koncentrovať na obranu.

47:03

Tak toto bola parádička v podobe Džugana, ktorý sa po vysunutí dostal do brejku a následne si vychutnal brankára blafákom z bekhendu.
Asistencia: Černý

46:36

Hostia sa sami obrali o pásmo.

46:15

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pichnarčík – 2 min., nedovolené bránenie).

45:51

Piačka obohral pri mantinely Putalu, no z obrannej tretiny sa domáci zatiaľ nedostali.

45:11

45:05

Domáci sa oslobodili a striedajú.

44:18

Kanaet si orazil puk s Lukáčikom, no nezakončil ani jeden.

43:46

Ofsajd hostí sa nepískal a dostali sa do pásma.

43:11

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Romaňák – 2 min., hákovanie).

42:42

Džugan ho vydoloval od mantinela a nasunul na Daowa, ktorý dopredu vysunul Giľáka, ktorý zaznamenáva už druhý zásah.
Asistencia: Dow, Džugan.

42:21

Hra sa leje z jedenej strany na druhú, no puk je najčastejšie pri mantinely.

41:40

Medzi hra v strednom pásme, hostia vytlačili domácich až ku svojej bráne.

40:53

Piačka to od modrej napálil na zadný mantinel, no nik zo spoluhráčov puk nedokorčuľoval.

40:21

Melicherčík po nebezpečnej strele zo stredu prerušil hru.

40:04

Okamžité nahodenie po buly z domácej strany sa neujalo a do útoku idú hostia.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Trend z prvej tretiny sa nám veľmi nezmenil a sama som zvedavá či tréneri ostanú verní svojej taktike i v nasledujúcej časti do ktorej vstúpime za stavu 2:2 a stále je všetko otvorené na obe strany. Tempo hry sa ešte viac vystupňovalo a znížil sa počet prerušení. Myslím, že sa máme na čo tešiť.

39:03

Domáci zvládli i toto malé oslabenie o dvoch hráčov a vyviezli puk aspoň do stredu.

38:00

Hostia vyhrali buly a okamžite zakladajú útok, sú vo výhode Džugan hrá bez hokejky.

37:58

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Chovan – 2 min., držanie).

37:44

Puk opustil ľadovú plochu a hra prerušila.

37:15

Oba celky striedajú počas hry, puk je v neutrálom pásme hostí.

36:22

36:11

Knižka vyvádza puk z rohu, no nemá ho v plnej moci a musí oň bojovať.

35:34

Táto presilovka domácim moc nevychádza. nevedia sa dlhšie usadiť v pásme.

34:56

Kristín vykorčuľoval za svoju bránu a poslal puk do rohu.

34:45

Hostia sa oslobodili a môžu striedať.

34:22

Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Kukuča – 2 min., sekanie).

33:46

Vhadzovanie pri Kristínovi.

33:22

Kristín sa v týchto chvíľach na nedostatok práce nemôže sťažovať v krátkom slede bolo na neho vyslaných niekoľko pukov.

32:56

Kristín radšej nerozohral a nedovolil súperovi ani dorážku po nebezpečnom nahodení.

32:30

Popela vysoko napáda rozohrávku súpera a donútil ich zacúvať i s pukom.

32:10

Zakázané uvoľnenie hostí.

31:08

Dubnica dáva gól! Domáci to prekombinovali, namiesto vyhodenia puku inkasujú a je vyrovnané zásluhou Kukuču.
Asistencia: Hegyi

30:46

Chatrnúch nahodil puk na Melicherčíka, no tam budú prvý domáci.

30:12

Jarábek ukázal zdravú drzosť keď si potiahol puk viac do stredu pomedzi dvoch domácich obrancov a zakončil, no nepresne.

29:44

Domáci sa po vhadzovaní okamžite oslobodili.

29:37

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – 2 min., hákovanie).

29:17

Bitka o puk v ľavom rohu pri Melicherčíkovi, z pod hokejok ho ako prvý vydoloval Luhový a hostia útočia.

28:33

Dow to skúsil strelou z rohu, hra sa neprerušila a domáci sa musia vrátiť dozadu.

28:23

Hostia sú zvieraní v pásme, no Kristín zatiaľ zasahovať nemusel.

27:46

Olejník podporuje prechod do útoku po pravej strane.

27:29

Ofsajd hostí.

27:11

Brána hostí je posunutá a hra sa prerušila.

25:59

Kristín vytiahol dôležitý zákrok po strele z osi ihriska.

25:25

Džugan vytlačil puk do rohu a domáci striedajú, hostia, len naháňajú súpera s pukom.

25:01

Puk lieta z jednej strany na druhú, oba celky striedajú počas hry.

24:24

Črtal sa brejk domáceho celku, no Kristín vysoko vykorčuľoval a rýchlo posunul puk na svojich hráčov.

24:15

23:22

Domáci výborne odohrali tieto chvíle v oslabení, hostia sa až v tejto sekunde sa dostali do útočnej tretiny.

22:15

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:34

Ďalšia presilovka domácich je využitá, žeby sa v tejto hernej činnosti zlepšili, v úvode sezóny im to tam veľmi nepadalo. Rapáč pretrečoval puk až do brány.
Asistencia: Tyczynski, Fabián

21:08

Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Chatrnuch – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:43

Duriš si pekne potiahol puk cez útočnú modrú a nebezpečne vystreli spoza obrancu.

20:02

Koky získava puk po tom čo ho hostia po vyhratom buly stratili.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme teda vyrovnaný stav, hra je optický vyrovnaná a predpoklad že zápas medzi týmito tímami bude vyrovnaný sa potvrdzuje. No viac nebezpečných šancí malí domáci najme zásluhou Tyczynského a Giľáka v ich prospech hovorí i pomer striel : 13:7.
Tretina sa začne o 13 minút.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:25

Domáci zvládli presilovku a Giľák vyháňa Nemčka s trestnej lavice, jeho zásah do šatne znamená vyrovnanie.

18:51

Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Nemček – 2 min.).

18:37

Dubnica dáva gól! Nahrávka z poza brány a následná strela z prvej znamená prvý zásah. Domáci si môžu spytovať svedomie pretože nedokázali vyviesť puk hoci mali na to šancu.
Asistencia: Trška

18:10

Spartak zavrel súpera v pásme a vyzerá to akoby hrali presilovku.

17:18

Chovan sám vedie puk popri striedačkách, čaká na podporu spoluhráčov.

16:40

Romáňak prišpendlil Betáka o mantinel a vybojoval puk.

16:31

15:45

Zadovka Piačku mala oči a súhra pred bránou bola pastvou na oči, už tomu chýbal iba gól.

15:12

Protiútok sa gólom neskončil a hostia sa musia rýchlo vrátiť dozadu.

14:50

Haščák zachytil prihrávku v strednom pásme a podporuje rýchli proti útok svojho tímu.

14:07

13:09

Kristín vytiahol semafor a prerušil hru.

12:57

Tyczynski si pýtal puk z druhej vlny a následne vypáli bez prípravy ku vzdialenejšej žŕdke.

12:32

Hostia sa znova oslobodili, puk má v moci Melicherčík.

12:30

Hostia prvý tlak ústili a môžu striedať.

12:07

Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Janík – 2 min., hákovanie).

11:10

Uvidíme ďalšiu presilovku domácich, momentálne majú ponúknutú výhodu a snažia sa niečo vymyslieť.

10:25

Tyczynski v obrovskej šanci, no ani na dva krát neprekonal golmana hostí.

9:43

Chatrnúch ukázal rýchle nohy, sám sa hnal pred bránu súpera a čakal na prihrávku z druhej vlny.

8:58

Domáci až na dva krát dokázali vyviesť puk z vlastnej tretiny, hostia ho mali dlho v moci, no od mantinely sa nevedeli odlepiť.

8:43

Vhadzovanie sa i po druhý krát zopakuje pri Kristínovi, domáci niečo chystajú, pretože štvrtá lajná sa radí s domácim Fabiánom.

8:13

7:54

Kristín vytiahol dôležitý zákrok a nedovolil súperovi dorážku z bezprostrednej blízkosti.

7:41

Rapáč je už zdá sa úplne v poriadku a Duriša trošku pomasíroval o box časomeračov.

7:02

Giľák zvládol vhadzovanie, no prihrávka sa neujala a dopredu idú hostia.

6:57

6:09

Domáci zvládajú záver na výbornú, dostali sa do pásma a Novák sa ocitol v dobrej príležitosti na strelu.

5:48

Spartak kombinuje po šírke pásma, no nič nebezpečné nehrozí,

5:37

Domáci sa oslobodili, len do stredného pásma.

5:09

Hostia zvládli buly v útočnej tretine a okamžite zakladajú útok.

4:57

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Piačika – 2 min., Nečakané napadnutie).

4:02

Spartak vyváža puk z vlastnej tretiny po pravej strane.

3:57

Hra sa nám veľmi rýchlo a plynulo od úvodných minút.

2:42

Giľák nedovolil súperovi opustiť stredné pásmo, domáci stíhajú striedať.

2:00

Striedanie počas hry na oboch stranách.

1:32

Prvá nebezpečná akcia hostí, no Melicherčík bol pripravený.

1:00

Trocha kostrbatá hra na obrannej modrej domáceho celku, ako by sa puku nik nechcel zmocniť. Tyczynski však nakoniec otáča hru.

0:36

Hneď na úvod sme mali zle striedanie hostí, píšťalka rozhodcov však nezaznela.

0:11

Giľák po vyhratom buly zaznamenal prvú strelu v zápase, skúsil to strelou z osy ihriska.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Šimo)

HK Spartak Dubnica: Kristín. Ma, (Kutej)

Rozhodca: Smerek, Jobbágy- wolf, Ščurka.
Takto tradične v stredu Vás vítam pri ďalšom zápase SHL, Spišiaci dnes hostia Dubnicu.

HK Spišská Nová Ves
V nedeľu sa odohral, iba jeden zápas, v dohrávke druhého kola. Novovešťania cestovali do Levíc. Hostia zaznamenali vonku svoje druhé víťazstvo v rade a to trochu netradičným spôsobom. O všetkom sa rozhodlo už v prvej tretine, Rapáč otvoril skóre už v druhej minúte. Na to ešte dokázali domáci zareagovať, no potom prišla gólová kanonáda, len 21 ročného D. Tyczynského, ktorý za jedenásť minút vsietil hetrik a stal sa mužom zápasu.
V druhej polovici tretej tretiny, už Racz, len uzavrel štatistiky na 2:4.
Spišiaci sa postupne doťahujú na 3. Topoľčany, v ich prospech hovorí, iba lepšie skóre. Hostia však odchádzali z duelu so zmiešanými pocitmi po zranení Rapáča. Situáciu vyhodnotili ako nešportovú a neprípustnú, no na ľade rozhodujú arbitri a tak hodnotenie radšej nechám na nich.