27.01.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • Michal Raška

Tipsport: 2.2 4.06 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tuukka Rask (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 64:47
Tristan Jarry (PIT) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 64:46

Česká a slovenská stopa
David Krejčí (BOS) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:08
Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:39
Jaroslav Halák (BOS) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání
1. Craig Smith (BOS) 1+0
2. Brad Marchand (BOS) 1+1
3. Tuukka Rask (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%
Je konec. Boston Bruins dokázal rozhodnout v prodloužení jedenáct vteřin před koncem a poráží tak Pittsburgh Penguins 3:2.
V 6. minutě mohl poslat hosty do vedení Bryan Rust, ten ale nevyužil svůj únik. No a jak se říká, nedáš, dostaneš. O dvě minuty později totiž Boston při oslabení otevřel skóre zápasu, když se trefil Marchand. Ve druhé třetině měl nejprve Pittsburgh získal přesilovku, kterou nevyužil a zanedlouho měli domácí přesilovou hru 5 na 3, kterou ve 28. minutě využili a prosadil se Ritchie. Ve třetí periodě dokázali hosté srovnat stav utkání na 2:2. Nejprve sice měli přesilovou hru, kterou neproměnili, ale vzápětí v 50. minutě dal naději tučňákům Zucker. Posléze si Pittsburgh vytvořil velký tlak, který nakonec v 57. minutě proměnil v branku Kapanen. V prodloužení se hosté dostali dvakrát do obrovské tutovky, ale nebyla z toho branka a nakonec tak jedenáct vteřin před koncem rozhodl Smith.

64:49

64:49 Craig SMITH - 3:2

64:49

Bruins právě vstřelili branku!
Samostatných nájezdů se nedočkáme, jelikož Boston rozhoduje toto utkání jedenáct vteřin před koncem prodloužení! John Marino se ve středním pásmu dopustil velké chyby a domácí se tak dostali ve dvou sami na brankáře, kdy se po přihrávce Davida Krejčího prosazuje CRAIG SMITH. Asistence: David Krejčí a Charlie McAvoy.

64:12

Craig Smith se snažil dostat ke střele sám před bránou, ale puk mu skákal a nedokázal jej zakončit.

63:51

63:51 Neskutečně promrhaná šance Penguins 3 na 0!

63:51

Tak tohle je neuvěřitelně zbabraná šance Pittsburghu, jelikož se hosté dostali tři na brankáře, ale po přihrávce Malkina na Letanga fantasticky vypíchl kotouč Tuukka Rask!

63:31

Patrice Bergeron se sice dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus neskončil brankou.

62:46

Jake Guentzel to posléze vzal na sebe, ale jeho pokus ze středu kruhů skončil na zákroku Raska.

62:19

Posléze ale Bruins přišli o kotouč, ale ani Pittsburgh Penguins se nějak bezhlavě nežene do útoku.

61:58

Boston drží kotouč na holích a raději vyjel z pásma soupeře, kde se Kapanen snažil dostat dravě k puku.

61:30

61:30 Jevgenij Malkin nevyužil velkou příležitost a napálil pouze břevno!

61:30

Následně se Jevgenij Malkin dostal naprosto sám do zakončení, ale zamířil pouze do horní tyče!

61:15

Patrice Bergeron se dostal s Craigem Smithem do přečíslení 2 na 1, ale rána Bergerona skončila na zákroku Jarryho.

60:42

Tuukka Rask si následně poradil se zakončením Bryana Rusta, kterému dnes prostě není přáno.

60:18

Brad Marchand tvrdě presinkoval Krise Letanga a nakonec získal pro svoje mužstvo kotouč, který ale Boston dlouho neudržel.

3:2

Branky a nahrávky: 8. Marchand (McAvoy), 28. N. Ritchie (Marchand, McAvoy), 65. C. Smith (Krejčí, McAvoy) – 50. Zucker (McCann, O'Connor), 57. Kapanen (Malkin, Zucker)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Clifton, K. Miller, J. Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Studnicka, Krejčí (A), N. Ritchie – C. Smith, Coyle, Frederic – Wagner, Kuraly, Bjork.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Marino, Ruhwedel, P-O. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Sceviour, Jankowski, O'Connor.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Daisy, Schrader

07:18 BOS 2 Clifton, krosček
07:41 BOS 1:0 Marchand (McAvoy)
18:03 BOS 2 Wagner, nedovolené bránění
22:55 BOS 2 Bergeron, hákování
26:15 PIT 2 Ruhwedel, hákování