27.01.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.82 4.49 3.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Roman Josi (NSH) 1+0
Mikael Granlund (NSH) 1+1
Jakov Trenin (NSH) 1+0
Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:36
David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:54
Kdo se postavil do brankoviště?
Pekka Rinne (NSH) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 61:57
Malcolm Subban (CHI) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 61:57
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:20 (17:8, 8:7, 12:4 – 2:1)
Zblokované střely – 10:17
Vyhraná vhazování – 33:29
Trestné minuty – 4:8
Hity – 12:9
Hokejisté Nashvillu dnes dvakrát prohrávali, přesto nakonec berou dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Utkání nakonec rozhodl kapitán Roman Josi, který po předávce od Granlunda projel až před brankáře Subbana, jehož překonal forhendovou kličkou. Predátoři byli většinu zápasu aktivnější a bod navíc tedy vydřeli zaslouženě.

61:57

61:57 Roman JOSI - 3:2

61:57

Nashville právě vstřelil branku!
Domácí vítězí! Postaral se o to jejich kapitán ROMAN JOSI, který u modré čáry převzal kotouč od Granlunda, projel až před branku a po forhendové kličce zasunul puk kolem pravého betonu Subbana za brankovou čáru. Asistence: Mikael Granlund a Erik Haula.

61:26

Do střely Dominika Kubalíka vložil hokejku Ekholm. Puk skončil až v ochranné síti.

60:59

Na druhé straně našel Patrick Kane spoluhráče Mattiase Janmarka, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil Rinne!

60:41

Filip Forsberg se uvolnil na pravé straně hřiště, jeho střelu však vyrazil Subban.

60:01

Střely na branku – 37:19 (17:8, 8:7, 12:4)
Ve třetí třetině padl jediný gól, kterým domácí Mikael Granlund srovnal na 2:2. Bude se tedy prodlužovat.

60:00

59:32

Nikdo se už dopředu moc nežene. Vypadá to na prodloužení.

59:00

Začala už poslední minuta třetí části zápasu.

57:51

Ránu Josiho z osy kluziště vyrazil levým betonem Subban.

3:2

Branky a nahrávky: 25. Trenin (Olivier), 52. Mikael Granlund (Cousins, Ekholm), 62. Josi (Mikael Granlund, Haula) – 3. D. Strome (A. Shaw, D. Kubalík), 32. Janmark

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Kunin, Duchene, Mikael Granlund – Cousins, Haula, Sissons – Olivier, Richardson, Trenin.

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Keith (A), Carlsson, Zadorov, Mitchell, de Haan – P. Kane (A), Suter, D. Kubalík – Kurashev, D. Strome, Janmark – A. Shaw (A), Söderberg, Highmore – Carpenter, Kämpf, Hagel.

Rozhodčí: Charron, Pochmara – Nagy, Gawryletz

02:12 NSH 2 Borowiecki, sekání
02:59 CHI 0:1 D. Strome (A. Shaw, D. Kubalík)
22:18 CHI 2 Kämpf, držení
24:47 NSH 1:1 Trenin (Olivier)
31:43 CHI 1:2 Janmark