David Rittich (CGY) – náhradní brankář; do zápasu nezasáhl

Úspěšnost buly: 55 % : 45 %
Bloky: 9:11
Hity: 17:11
Přesilovky/využití: 1/4 : 1/2
Po závěrečné siréně ještě proudí emoce ve velkém. Jake Muzzin totiž nastřelil kotouč směrem ke klečícímu Matthewu Tkachukovi, který si takové zacházení nechtěl nechat líbit a šel do menší potyčky. Při odchodu do kabiny málem vzteky zdemoloval domácí střídačku. Nejen jeho mrzí další těsná porážka. Ani v jednom z posledních vzájemných utkání nepohráli Flames o více než jednu branku, přesto nemají na kontě jediný bod. Ve třetí třetině srovnání přišlo, to když Johnny Gaudreau přidal svou druhou trefu v utkání, využil přesilovku a upravil stav na 3:3. Jenže Toronto si zarytě kráčelo pro vítězství a v čase 52:14 rozjásal fanoušky tohoto celku Mitchell Marner, když využil přihrávky Austona Matthewse. Maple Leafs pak ustáli závěrečnou powerplay a vítají výhru v poměru 3:4.

60:00

Už jen formální trest. Jake Muzzin si připisuje do svého rejstříku dvě minuty za nesportovní chování. Pukem úmyslně trefil Tkachuka, který poté vylétl jako čertík z krabičky.

59:58

Giordanova střela neprošla přes hůl Gaudreaua, Monahanův pokus zase narazil do nohy Tkachuka a to je tečka za tímto zápasem.

59:48

Mnoho nadějí už nezbývá, ale kotouč nahrnutý do brankoviště prošel tečí a Andersen ho chytá. Asi poslední buly tohoto utkání, ještě předtím timeout na straně Calgary.

59:41

59:22

Andersen vypomáhá s vyhozením a Toronto se zatím brání velmi účinně.

58:57

Kotouč už podruhé těsně míjí odkrytou bránu. Z přesilovky zbývá 40 vteřin.

58:35

Gaudreau ve velké šanci minul, domácí už operují na ledě se šesti hráči, ale zatím bez účinku.

58:06

Johnny Gaudreau už mohl pálit z ostrého úhlu, před brankou se ale nabídl Mikael Backlund a pokažený pas vyhání Flames z pásma.

57:47

Okamžité vyhození zvedá akcie Toronta v tomto oslabení.

57:41

Teď ale možná klíčový moment. Joey Anderson chtěl kotouč co nejrychleji dostat z nebezpečného prostoru, jenže překonal i mantinel a v lepším případě si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

57:23

Toronto se logicky připravuje na bránění hubeného náskoku a hraje, jak nejjednodušeji to jde. Giordanova střela je zastavena dalším blokem.

56:27

Simon pomáhá s bojem o pobyt v útočném pásmu. Juuso Välimäki poté nahazuje na bránu, ale opět nepřesně. Vteřiny tak našetří Simmonds, když cestou ještě rozdá pár bodyčeků.

55:52

Hanifin dlouho vyčkával se střelou, a tak se na blok dobře přichystal Holl. Puk tedy neprošel až k brankáři Andersenovi.

54:43

To byla další velká šance elitního útoku Maple Leafs. Matthews využil Brodieho pro průnik do útočné třetiny, pak se s Marnerem snažil dobývat branku domácího celku, ale skvěle se předvedl Jacob Markström.

3:4

Branky a nahrávky: 22. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 35. Lucic (Välimäki, Backlund), 50. J. Gaudreau (Monahan, Giordano) – 4. Simmonds (Holl, Vesey), 15. Matthews (Marner, Rielly), 23. Boyd (Engvall, Muzzin), 53. Marner (Matthews, Rielly)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – J. Gaudreau, Monahan, Simon – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – S. Bennett, Backlund, Leivo – Lucic, D. Ryan, Nordström.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Lehtonen, Bogosian – Vesey, Matthews (A), Marner (A) – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Hyman, Kerfoot, Simmonds – Engvall, Boyd, J. Anderson.

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Nansen, Mills

03:44 TOR 0:1 Simmonds (Holl, Vesey)
11:50 TOR 2 Engvall, podrážení
12:56 CGY 2 E. Lindholm, hákování
14:16 TOR 0:2 Matthews (Marner, Rielly)
17:13 CGY 2 D. Ryan, vysoká hůl
21:08 CGY 1:2 J. Gaudreau (Monahan, Hanifin)