po s.n. (1:2) (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

27.01.2021, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 2.26 4.13 2.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa

Radko Gudas (FLA) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 16:14 (04:09:27)

3. Cam Atkinson (CBJ)
Florida tak zůstává neporažena, vyhrála i svůj třetí zápas v sezoně (byť jednou po prodloužení a nyní po nájezdech) a se šesti body se zařadila hned za Columbus.
Columbus ztratil dobře rozehraný zápas. Klub z Ohia vedl po deseti minutách 2:0, ale ještě do přestávky pustil soupeře na dostřel. To se Blue Jackets vymstilo ve druhé části, kdy hosté dokázali srovnat krok. Prakticky okamžitě po návratu z kabin si ale domácí vzali ztracené vedení zpět a příznivý výsledek drželi téměř celou závěrečnou třetinu. Tři vteřiny před koncem však poslal zápas do prodloužení Patric Hörnqvist a nakonec v samostatných nájezdech rozhodl také on.

Patric HÖRNQVIST - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je PATRIC HÖRNQVIST. Švédský útočník udělal oblouk zprava doleva a z kruhu si sjel na střed, aby nechytatelným forhendem vymetl pravou šibenici!

64:19

Sergej Bobrovskij (Florida) prokázal i dobrý přehled. Po vychytání Maxe Domiho totiž nezazmatkoval a ještě založil rychlou protiakci.

63:08

Domácí vyprodukovali dvě dobré střely. Proti Maxi Domimu i Camu Atkinsonovi se však Sergej Bobrovskij vyznamenal!

62:44

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).

61:36

Hosté jsou ale jako uragán. Dalším nebezpečným pokusem dal o sobě vědět Alexander Wennberg, jeho ránu vyrazil Korpisalo ramenem.

60:42

Joonas Korpisalo hned na začátku prodloužení v problémech, když při pohotovém zákroku ztratil brankářskou hůl! Jedině tak mohl vychytat Cartera Verhaegha. Naštěstí pro Columbus to dobře dopadlo a utkání pokračuje.

60:01

60:00

59:57

59:57 Patric HÖRNQVIST - 3:3

59:57

Florida právě vstřelila branku!
Neskutečné! Střelou poslední naděje Panteři srovnávají stav! Domácí zkusili trefit prázdnou klec, ale minuli. Zakázané uvolnění pak vrátilo hru před Korpisala, kterého po Ekbladově vyražené střele překonal z dorážky PATRIC HÖRNQVIST. Asi už to nikdo nečekal, ale za stavu 3:3 půjdeme do prodloužení. Asistence: Aaron Ekblad a Mackenzie Weegar.

59:02

Domácí zkušeně drží kotouč za vlastní brankou, tam o něj probíhají usilovné bitvy.

58:30

Sergej Bobrovskij už zamířil na střídačku, Florida hraje power-play!

57:30

Hosté, vědomi si minima času, se snaží střílet ze všech možných pozic. Tmavě modrý obranný val ale neprostřelili.

57:11

Icing odpískán i na druhé straně. Kouskování hry, to teď hokejistům Columbusu vyhovuje.

56:42

Nový útok se Panterům nepovedl. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Bobrovským.

56:00

Aleksander Barkov (Florida) kvedlal s pukem v pravém kruhu tak dlouho, až o něj přišel.

55:10

Radko Gudas (Florida) teď v obranném rohu kluziště uštědřil tvrdý hit Oliveru Bjorkstrandovi. Dobrá práce českého chasníka!

54:29

Domácí kontrovali střelou od Vladislava Gavrikova. Ta nebyla špatná, mířila do levé šibenice, ale Sergej Bobrovskij pohnul svou vyrážečkou včas.

52:55

V rovnovážném počtu už hosté mohli zaútočit. Keith Yandle vystřelil od modré čáry příklepem, nicméně Joonas Korpisalo měl otevřený výhled.

51:24

Radko Gudas (Florida) na trestné lavici trnul, ale nakonec se z ní vrátil spokojený.

50:58

Stejně jako po střele Kevina Stenlunda z opačné straně hřiště. Domácí se snaží rozhodnout.

50:24

Na pravém kruhu se uvolnil Michail Grigorenko (Columbus) a vyslal střelu švihem. Sergej Bobrovskij puk vyrazil a drží svůj tým nad vodou.

49:24

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:24

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 2 min., vysoká hůl). Český obránce v souboji před brankou neúmyslně zasáhl Mikka Koiva.

48:43

S další hrozbou přišel Brett Connolly (Florida). Obránce Michael Del Zotto si však před něj zkušeně položil tělo a i s kotoučem ho zahnal do kouta.

47:17

Joonas Korpisalo (Columbus) musel dávat pozor až na Cartera Verhaegha, jehož rána prosvištěla kolem bližší tyče. Tady moc nescházelo!

45:54

Hosté jsou po inkasované brance aktivnější. Tentokrát zkoušel vyrovnat MacKenzie Weegar, ale do jeho střely se obětavě položil Dean Kukan.

45:35

Další příležitost měl Aaron Ekblad (Florida). Ten zblízka ani nadvakrát puk za Korpisalova záda nepropasíroval. Obránci ho pak v zubech odnesli z brankoviště.

44:30

Hosté opět doplatili na nepřesnost. Anthony Duclair viděl ve druhé vlně najíždějícího Aleksandera Barkova, puk mu ale přihrál na paty.

42:19

Zatímco domácí před chvíli mířili do černého, hosté teď dvakrát nepřesně. Litovat toho můžou Anthony Duclair a Alexander Wennberg.

41:20

41:20 Cam ATKINSON - 3:2

41:20

Columbus právě vstřelil branku!
Modrokabátníci předvedli, že umí hrát i v oslabení! Po několika ubráněných střelách byl vyslán do brejku CAM ATKINSON, který prostřelil Bobrovského takzvaným teploměrem. Asistence: Nick Foligno a David Savard.

40:17

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Mikko Koivu – 2 min., podrážení).

40:11

Domácí do toho vlétli! Oliver Bjorkstrand posunul puk doleva na Alexandra Texiera a ten podle všeho trefil Bobrovského do masky.

40:01

Střelecky to zrovna není bůhvíjaká podívaná, hlavní ale je, že ani druhá perioda nezůstala gólově skoupá. Vlastně už na jejím začátku hosté vyrovnali na 2:2 a pak měli několik slibných šancí na obrat. Agilní byl hlavně střelec vyrovnávací branky Aleksander Barkov a snažil se i Jonathan Huberdeau. Přestože domácí se oproti úvodní dvacetiminutovce ve střelbě zlepšili, střelecký prach jim pro tentokrát vyhasl. Před závěrečnou třetinou tak mají oba týmy k výhře stejně daleko.
Statistika střel: 9:16 (3:10, 6:6).

40:00

39:29

Domácí ještě stihli před přestávkou zahrozit! Max Domi našel z brejku v mezikruží Michaila Grigorenka, jenž naneštěstí pro Columbus pálil do prázdna.

38:25

Ukončil je až Gustav Forsling (Florida), který zaměstnal Korpisala střelou z levého kruhu.

37:39

Nepřesnosti, které se v souhře obou týmů objevovaly v posledních minutách, jsou zpátky.

36:48

To až Boone Jenner (Columbus) se rozjel kolem trestných lavic. Jeho ránu zvedl Keith Yandle do ochranné sítě a následovat bude televizní přestávka.

36:15

Florida se do pásma sice dostala, ale ani její krátká kombinace do zakončení nevedla.

35:50

Domácím se teď vůbec nedařil založit útok. Není proto divu, že přišla ztráta kotouče.

34:27

Vinnie Hinostroza (Florida) si splnil defenzivní povinnosti při ataku hned dvou útočníků.

33:03

Sergej Bobrovskij kontroloval střelu, kterou na něj vyslal Alexandre Texier (Columbus). Pak chtěl rychle rozehrát, ale nakonec si to radši rozmyslel.

32:15

Florida se provinila icingem.

31:37

Nebezpečně teď z levého křídla střílel Jonathan Huberdeau (Florida). Jeho štiplavá rána zabolela Korpisala v rameni!

30:52

Hosté získali puk o chvíli později a hned vyslali do útoku MacKenzieho Weegara. Ten se však zamotal do vlastní kličky a o kotouč přišel.

30:00

V obranném rohu Columbusu se strhli nelítostné boje o puk. Se šťastným koncem pro domácí tým.

29:03

Ta byla příliš krátká na to, aby domácí stihli strhnout vedení zpátky na svou stranu. Teď už hrají do plných.

28:30

David Savard (Columbus) opustil trestnou lavici, jeho týmu začíná 33 vteřinová přesilovka.

28:02

Nic na tom nezměnil ani výlet Columbusu do útočného pásma, kde si obránci případné střelce pohlídali.

27:41

Při hře čtyři proti čtyřem využívají oba týmy celou šíři kluziště. Střelecky však zatím tápou.

27:03

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., sekání).

26:38

Aleksander Barkov (Florida) je očividně při chuti. Tentokrát pálil ihned po buly, ale Joonas Korpisalo byl v brankovišti pozorný.

26:30

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., držení).

25:16

Krátce po vyrovnání mohl Aleksander Barkov (Florida) dokonce dokonat obrat! Zívala před ním totiž poloprázdná branka, ale finský hokejista trefil pouze její pravou konstrukci!

23:53

23:53 Aleksander BARKOV - 2:2

23:53

Hosté stáhli dvougólové manko! Carter Verhaeghe na sebe nalákal tři protihráče, načež přihrál volnému ALEKSANDERU BARKOVOVI. Ten vystřelil zápěstím z vnitřního okraje levého kruhu na přední tyč kolem Korpisalovy vyrážečky. Nechytatelné. Asistence: Carter Verhaeghe a Anthony Duclair.

22:07

A rázem byl v zápřahu Joonas Korpisalo. Strážce domácí branky musel během krátké chvíle likvidovat střely Aleksandera Barkova a Cartera Verhaegheho.

21:30

Florida je kompletní.

21:05

Až Zach Werenski měl dobrou možnost. Domácí hokejista si sjel přímo před branku a Sergeje Bobrovského ohrozil nebezpečnou tečí.

20:29

Columbus to v přesilovce příliš překombinoval. Hosté se velice snadno osvobodili.

20:01

Columbus udělil Floridě lekci z produktivity. Ze tří střel vyslaných v první třetině skóroval domácí tým dvakrát, oba góly přitom padly hned z prvních dvou pokusů. Panteři se s nepříznivým osudem nehodlali smířit a necelé čtyři minuty po druhém inkasovaném gólu se dostali na dostřel. V závěru třetiny Blue Jackets nestihli proměnit přesilovku. Zoufat ale nemusí, protože na její využití budou mít po změně stran ještě minutu a půl čas.
Statistika střel: 3:10.

20:00

19:45

Columbus by v přesilovce rád gólově odskočil, ale moc času na využití už mu nezbývá.

18:38

Navzdory oslabení se po pravém křídle rozjel Aleksander Barkov (Florida). Jeho bekhend zneškodnil Joonas Korpisalo vyrážečkou.

17:42

Domácí rozjeli v útočném pásmu kolotoč. U levého kruhu se k přihrávce dostal Oliver Bjorkstrand a jeho střelu musel Bobrovskij na poslední chvíli vyrazit.

17:30

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Owen Tippett – 2+2 min, vysoká hůl).

16:50

A v rovnovážném počtu už si hosté troufli vyrazit dopředu. Příklepem z vrcholu levého kruhu prověřil brankáře Columbusu Keith Yandle.

15:57

V posledních dvou minutách přišla jediná zblokovaná střela. Pověstné přesilovce Columbusu se tak Florida velice snadno ubránila.

13:57

Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., držení).

13:11

13:11 Carter VERHAEGHE - 2:1

13:11

Florida je zpátky v utkání! Anthony Duclair v dobré pozici branku těsně minul, ale CARTER VERHAEGHE od zadního mantinelu lišáckým odrazem o brankáře snížil na 2:1. Asistence: Anthony Duclair a Alexander Wennberg.

12:50

11:27

Základ úspěchu – vyhrát buly – hosté zvládli. Díky tomu pak mohl z vnějšího kraje kruhu střílet Patric Hörnqvist, ale kotouč příliš podebral a ten letěl nad branku.

10:50

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., sekání).

09:17

09:17 Oliver BJORKSTRAND - 2:0

09:17

Druhá střela, druhý gól a Columbus navyšuje náskok! Domácí honili kotouč v útočném pásmu u mantinelu, až ho dostali na pravý kruh. Tam vystřelil Oliver Bjorkstrand a před bránou hlídkující ALEXANDRE TEXIER ho v souboji s Ekbladem šťastně tečoval pod břevno. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Boone Jenner.

08:47

Ve středním pásmu si vzal puk Aleksander Barkov (Florida) a projel s ním do pásma. Joonas Korpisalo musel ránu švihem schovat mezi betony.

07:40

Korpisalo (Columbus) měl teď velké štěstí! Těsně před střelou před ním projel Patric Hörnqvist a puk následně zazvonil na vzdálenější tyč!

07:16

Průjezdem po pravé straně hledal palebnou pozici Max Domi (Columbus). Nakonec ale jen objel branku, takže nic vážného z toho nebylo.

06:22

Anthony Duclair (Florida) střílel na Korpisala zblízka bekhendem, ani on ale kotouč za jeho záda nedostal. Prostor teď bude mít komerční přestávka.

04:50

Aaron Ekblad (Florida) si protáhl střídání a znovu zkusil střelu. Mířil ze stejného místa jako předtím, akorát s tím rozdílem, že nyní branku netrefil.

03:37

Aaron Ekblad zausiloval o rychlé vyrovnání. Joonase Korpisala zkusil překonat z vrcholu pravého kruhu, ale domácí gólman tento pokus zneškodnil.

02:11

02:11 Kevin STENLUND - 1:0

02:11

Hosté se v Nationwide Areně ještě ani pořádně nestačili rozkoukat a už prohrávají! KEVIN STENLUND sebral puk u pravého mantinelu a společně se svým kolegou se hnal do přečíslení. Případné přihrávce se sice snažil zabránit ležící obránce, jenže puk prošel pod jeho nohama mezi betony brankáře a rovnou do sítě. Asistence: Mikko Koivu a Dean Kukan.

00:05

Nad buly sklonili hlavy Max Domi a Alexander Wennberg. Úspěšnější byl domácí centr.

00:01

Jak už je za oceánem zvykem, zápas začne přibližně o deset minut později.
V nich si však hosté musejí dávat dobrý pozor, aby se vyvarovali zbytečným faulům. Columbus totiž přesilovky umí, úspěšnost jejich využití (37,5%) je v celé soutěži čtvrtou nejvyšší!
Český fanoušek se může těšit na jediného krajana. Za Floridu nastoupí Radko Gudas, robustní obránce, který neuhne z žádného souboje.
Důležitou otázkou bylo, kdo se postaví do brankoviště? Domácí kouč ukázal na Joonase Korpisala, který odchytal tři zápasy s úspěšností zákroků 93,50%. Na druhé straně se objeví Sergej Bobrovskij, jenž má po jednom odchytaném utkání úspěšnost 88,90%.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Atkinson, Domi, N. Foligno (C) – Bjorkstrand, Texier, Jenner (A) – Stenlund, M. Koivu, Grigorenko – Robinson, Riley Nash, Foudy.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Forsling, Gudas, Yandle – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Connolly, Acciari, Hinostroza.

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke.
V Nationwide Areně začalo rozbruslení, je nejvyšší čas odtajnit vám sestavy. Takhle je poskládali John Tortorella a Joel Quenneville.

Panthers zatím odehráli jen dvě utkání, což je ze všech účastníků Centrální divize nejméně (pouze Dallas má stejný počet). Floriďané v nich vyzvali hokejisty Chicaga a v obou soubojích je porazili. Těšit se tak mohou ze stoprocentní bilance, kterou si i přes roli mírného outsidera hodlají udržet i po dnešku.

Carter Verhaeghe (CAN) – 3 body (2+1)
Blue Jackets si drží průměr jednoho bodu na zápas. Těch stihli odehrát už šest. V Centrální divizi nemá nikdo víc, pouze Chicago a Detroit jsou na tom se zápasovým zatížením stejně. Hlavně proto se svěřenci Johna Tortorelly pohybují v popředí tabulky. Jejich výkony ale spadají do průměru, posuďte sami.

Boone Jenner (CAN) – 4 body (2+2)
Dobrý večer u NHL! Nejlepší hokejová soutěž světa má dnes na programu nepřeberné množství duelů. Jedním z těch prvních bude i zápas Columbusu s Floridou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Branky a nahrávky: 3. Stenlund (M. Koivu, Kukan), 10. Texier (Bjorkstrand, Jenner), 42. Atkinson (N. Foligno, D. Savard) – 14. Verhaeghe (Duclair, Wennberg), 24. Barkov (Verhaeghe, Duclair), 60. Hörnqvist (Ekblad, Weegar), rozh. náj. Hörnqvist