29.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.64 4.43 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:41:11)
Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:25
Tři hvězdy utkání
1. John Gibson (ANA) 28 zák, 93,3%
2. Brendan Guhle (ANA) 1+0
3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0
Pittsburghu se nepodařilo potvrdit role favoritů a prohráli pátý zápas v řadě. Na ledě Anaheimu se jim povedlo pouze na začátku druhé třetiny vyrovnat na 1:1, ale od 30. minuty znovu prohrávali a tentokrát už se ve skóre nedotáhli.

59:51

Ducks se sice nepovedlo vystřelit na prázdnou branku, ale znovu dostali puk do bezpečí.

59:38

Anaheim vyhodil puk do středního pásma!

59:15

Pittsburgh drží puk v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání.

58:50

Murray je znovu na střídačce!

58:39

58:39 Jason ZUCKER - 3:2

58:39

Pittsburgh právě vstřelil branku!
JASON ZUCKER se postaral ještě o zdramatizování zápasu, když z levého kruhu vypálil na vzdálenější tyč kolem lapačky Gibsona. Asistence: Jared McCann, Marcus Pettersson.

58:35

Ducks se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.

57:45

Anaheim je s kotoučem u mantinelu v útočném pásmu. Nemůže se však dostat ke střele a využít odkryté klece.

57:05

Penguins sice nejsou v útoku, ale odvolali brankáře!

56:52

Kotouč ve středním pásmu vyletěl do hlediště.

55:50

Hraje se rychle ze strany na stranu, avšak bez šancí.

54:55

A nepovedlo se to ani Malkinovi z prostoru před brankovištěm. Komerční pauza.

54:33

Johnson zpoza levého kruhu Gibsona nepřekonal.

54:20

Pittsburghu se rychle krátí čas na to, aby něco udělal s výsledkem.

52:46

Hornqvist se napřáhl ke střele zpoza pravého kruhu, Gibson jeho střelu likviduje a přerušuje hru.

51:24

Komerční přestávka.

51:16

Letang z pravé strany nastřelil beton brankáře Gibsona. Hra pokračuje.

50:45

Obdobně dopadl od modré čáry domácí Larsson.

50:12

Heinen z prostoru před brankovištěm těsně minul branku Pittsburghu.

49:01

47:27

Malkin se pokusil o kontaktní gól, ale Gibson dnes chytá parádně.

47:01

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sonny Milano – 2 min., příliš mnoho hráčů).

46:04

45:42

Sheary z mezikruží přinutil brankáře Gibsona přerušit hru.

45:34

Rychlý návrat Ducks do útoku. Sherwood si na Murrayho nepřišel.

44:21

Jones nepropálil bránícího soupeře. Anaheim ovšem drží útočné pásmo.

43:24

Zakázané uvolnění Pittsburghu.

42:47

Oba týmy jsou v plném počtu.

41:45

Při hře ve čtyřech se zatím vůbec nic neurodilo, ani na jedné straně.

40:47

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., krosček).

37:39

Rust se před brankou nedostal přes brankáře Gibsona.

37:20

37:20 Brendan GUHLE - 3:1

37:20

Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí znovu vytvořili tlak na brankoviště soupeře a těží z toho maximum. Když to nešlo z prostoru před brankovištěm, přihráli domácí před kruhy na BRENDANA GUHLEHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.

36:18

36:01

Gibson musel zasahovat při vlastní přesilovce. Hosté vyrazili v oslabení do útoku a Gibson musel akrobaticky zastavit puk.

35:33

Hosté se osvobodili.

35:08

Z ničeho se do velké šance dostal Henrique, který dokonce dostal Murrayho mimo brankoviště, ale nepovedlo se mu procpat puk do branky.

34:15

Přesilovka domácích pomalu ubíhá a zatím stále se Ducks nepovedlo nic vymyslet. A vlastně ani pořádně usadit v útoku.

33:33

Ducks při snaze o rychlý návrat do útoku chybují. Getzlaf se dopustil zakázaného uvolnění.

32:34

Jones je na ledě. Začíná více než tři a půl minuty dlouhá přesilovka Anaheimu.

32:18

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

31:45

Penguins se zatím nedostali k dobré přesilovkové kombinaci.

31:11

Začíná zkrácená přesilovka Pittsburghu.

30:34

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., vražení na hrazení).

30:18

Heinen šel do zakončení, ale trefil pouze bránícího protihráče.

29:58

Henrique se marně snažil prostřelit brankáře Murrayho. Domácí přichází o puk.

29:23

Pokračuje přesilová hra Anaheimu, tedy její druhá dvouminutovka.

29:23

29:23 Ryan GETZLAF - 2:1

29:23

Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! RYAN GETZLAF překonal Murrayho. Asistence: Sam Steel, Sonny Milano.

28:49

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2+2 min, vysoká hůl).

28:35

Anaheim je v plném počtu.

28:06

Schultzova střela byla zblokována Del Zottem ještě před brankovištěm.

27:40

Domácí vyrazili v oslabení do útoku, Silfverberg se ale po přejetí do pravého kruhu neprosadil.

26:25

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Matt Irwin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jason Zucker – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., hrubost).

26:24

Zuckerovu střelu Gibson likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:25

Manson svou střelou od modré čáry nutí Murrayho k přerušení hry.

24:00

Prudká střela Del Zotta zpoza kruhů skončila a zadním hrazení.

23:13

Djoosovi se nepovedlo procpat puk až k brance Pittsburghu, byl zblokován Letangem

21:16

21:16 Jason ZUCKER - 1:1

21:16

JASON ZUCKER využívá přesilovku Pittsburghu a vyrovnal skóre zápasu! Útočník hostů se prosadil před brankovištěm. Asistence: Marcus Pettersson, Justin Schultz.

20:24

Hornqvist zkoušel štěstí v prostoru před brankovištěm, jenže do branky puk nedostal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:00.
Anaheim po první třetině vede 1:0, ale čekají ho perné chvíle. Na začátku druhé třetiny bude hrát ještě tři minuty v oslabení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:34

Ducks dostali puk mimo své pásmo.

19:04

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

18:35

Úvodní třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Pittsburgh sice vede na střely 8-2, na góly ovšem prohrává.

17:32

Rakell se mezi kruhy snažil jen marně prosadit, trefil bránícího protihráče.

17:16

Postavení mimo hru Anaheimu.

15:41

Střela Schultze byla ještě protečována Hornqvistem, avšak usměrněna jen do zadního mantinelu.

14:30

Komerční přestávka..

14:14

14:14 Danton HEINEN - 1:0

14:14

Jsou to Ducks, kdo otevírá skóre zápasu! DANTON HEINEN přijal přihrávku zpoza branky, vystřelil na vyrážečku Murrayho, od níž se puk odrazil do stehna bránícího hráče a od jeho nohy se snesl do branky. Asistence: Kiefer Sherwood, Josh Manson.

12:51

Sheary se snažil vystřelit zpoza kruhů, ale minul branku Anaheimu.

12:14

11:41

Pittsburgh se znovu osvobodil.

11:02

Ducks se při návratu do útoku dopustili postavení mimo hru.

10:45

Penguins vyhodili puk ze svého pásma. Zatím brání oslabení dobře.

10:14

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Evan Rodrigues – 2 min., podrážení).

09:09

Johnsonův projektil sice prošel, ale domácí brankář jeho pokus zlikvidoval.

08:45

Střela hostů od modré čáry neprošla až k brance Gibsona, byla zblokována mezi kruhy.

07:20

Postavení mimo hru hostů.

06:10

Letang se v levém kruhu sice prosadil ke střele, ale trefil ty Gibsonovy klece!

05:08

Role se obrátily. Simon střílel, Guhle blokoval.

04:41

Simon se postavil do cesty Guhleho ráně a nepustil puk až k Murraymu.

03:40

Vhazovat se bude ve středním pásmu u modré čáry Pittsburghu.

03:00

Pettersson se z mezikruží neprosadil, byl zblokován Deslauriersem.

02:14

McCann přinutil střelou z levého kruhu brankáře Gibsona k zákroku a přerušení hry.

00:24

Henrique se tlačil ke střele před brankovištěm, ale trefil jen nohu Crosbyho.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Penguins se skutečně povedlo dostat do čela své divize před Washington, ale od té chvíle prohráli čtyři zápasy v řadě. Kvůli tomu opět klesli za Capitals a jejich forma v posledním týdnu má do ideálu daleko. K nápravě může dojít v Anaheimu, jenž se ztrátou 14 bodů na play off už nemá moc šancí, jak svůj osud v této sezoně zvrátit. A to i s ohledem na výsledky, když prohrál 7 z posledních 10 utkání.
Anaheim, který sezonu prakticky už jen dohrává, přivítá na svém ledě Pittsburgh, jenž naopak bojuje na dálku o čelo Metropolitní divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:2

Branky a nahrávky: 15. Heinen (Sherwood, Manson), 30. Getzlaf (Steel, Milano), 38. Guhle – 22. Zucker (M. Pettersson, J. Schultz), 59. Zucker (McCann, M. Pettersson)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos, Guhle – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Trotman – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann.

10:14 PIT 2 Rodrigues, podrážení
14:14 ANA 1:0 Heinen (Sherwood, Manson)
19:04 ANA 2+2 Getzlaf, hákování+nesportovní chování
21:16 PIT 1:1 Zucker (M. Pettersson, J. Schultz)
26:25 ANA 2 Irwin, hrubost