HC Slavia Praha – HC Litvínov

4:1

konec (0:1, 1:0, 3:0)

29.02.2020, 11:02 • ZS Eden • Skupina A • Martin Kamenik

Z Edenu je to zatím vše, znovu se vám přihlásíme před utkáním mužského celku Slavie, který hostí Porubu. (13:08:20)
Sešívaní si zásluhou dobře odehrané třetí části připisují první výhru v DHL Superpoháru. Ve třetí třetině se střelecky prosadili Martin Petrák, Dominik Němeček a Jakub Janča. Sešívaní se tedy posouvají ve skupině A v tabulce nad Litvínov.

59:24

Slávisté ještě zaměstnávají obranu Litvínova, ale na konečném výsledku to zřejmě již nic nezmění.

57:31

Dominik Štíbr obral hosty o kotouč a zamířil do útoku. Jaroslav Brož ho ale přihrávkou nenašel a píská se zakázané uvolnění. Hra se přesune před Pánka.

57:03

55:37

Litvínov vyrazil s kotoučem na hokejkách dopředu ze třetiny a ušetřil tak cenné vteřinky.

55:00

Slavia nadále svírá v obranném pásmu litvínovské hráče. Pokusy Němečka ani Klatta v brance Zelenky neskončily.

53:21

Martin Petrák je na tom velice dobře bruslařsky a nyní toho znovu sešívaný forvard využil. Zakončení do bekhendu se mu ale v tomto případě nevydařilo.

52:35

Obránce Vojtěch Jonák vyhazuje puk přes všechny čáry do bezpečí. Litvínov si může na malý moment vydechnout.

52:03

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jaroslav Fišer – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vysoká hůl).

52:03

Jaroslav Fišer trefil hokejkou do obličeje v rohu hřiště Mikuláše Hovorku, který zřejmě utržil krvavé zranění. Rozhodčí přistoupí k udělení dalšího vyššího trestu.

51:02

Jan Bureš dokázal vyvést kotouč ze střední třetiny až do útočného pásma. Puk poté sešívaný bek předal Šimonu Slavíčkovi, jemuž se povedla efektní klička, avšak následné zakončení již nikoliv.

48:27

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jiří Háva – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Srdínko – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

48:27

Po zásahu brankáře Zelenky se strhla před litvínovskou brankou potyčka. Jiří Háva poměřil svalstvo s Janem Srdínkem. Rohovnická vložka i pod dozorem asistenta trenéra A-týmu Slavie Srdínkem starším skončila remízou.

48:10

Tvrdou Hávovu ránu příklepem kryje Petr Pánek.

46:51

Slavia právě vstřelila branku!
Další branka domácího celku. Brankář Zelenka nyní neviděl vinou hloučku hráčů před brankou. Toho využil DOMINIK ŠTÍBR, jehož nahození zapadlo přesně k tyči – 4:1. Asistence: Mikuláš Hovorka a Maxim Havrda.

46:21

Petr Pánek znovu přerušuje hru. Sešívaný brankář si může do statistik zapsat další úspěšný zákrok.

45:25

Do akce se dostal po delší době také brankář Petr Pánek, který zachytil nahození obránce Bártka. Slavia ale zatím pevně drží náskok.

4:1

Branky a nahrávky: 22. Havrda (Janča), 43. Petrák (Brož, Slavíček), 43. Němeček (Labuzík), 47. Štíbr (Hovorka, Havrda) – 15. Berka (Kroupa, Jouza)

HC Slavia Praha: Pánek (Náhončík) – Matějka, Hovorka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Havrda, Hasil, Slavíček, Brož, Křenek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

HC Litvínov: Zelenka (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Berka, Stehlík, Kysela, Limanovský, Bartoš, Jouza, Kovačič, Fišer (A), Dufek (C)

Rozhodčí: Hucl – Svoboda, Šimán